Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4550 4550

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

ondras666
19.04.2017 5 z 5

Co ke knize říct? Snad jen WAU... Další případ Joony a další skvostné dílo. Oproti předchozí Paganiniho smlouvě je to velký skok kupředu. Svižný děj, zajímavá zápletka a ještě zajímavější konec v podobě sondy do minulosti samotného detektiva a ta pasáž z psychiatrie na konci zajímavá. Doufám, že se ta zápletka posune do dalších dílů. Za mě zatím nejlepší od této dvojce.

Katja
18.04.2017 5 z 5

Pro mě osobně zatím nejlepší "Keplerovic" počin. Bez zdlouhavých pasáží. Každá z dějových linek (a ze jimi autori opet nesetri) je plná napětí a nečekaných zvratů. Ten, kdo ma severske detektivky už trochu nactene, možná bude namítat, ze lze vytusit uz pomerne brzo, kdo je pachatel. Na druhou stranu dostaneme pak na konci knihy pridavek ve forme poodhaleni minulosti samotneho Joony Linny. Zkratka a dobre... kniha mě tak pohltila, že jsem těch 500 stran slupla jak malinu během dvou dnů.

spicule
31.03.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka s Joonou Linnou. Napínavá od začátku až do konce.
Líbilo se mi I prostředí ústavu.

wildavk
27.03.2017 4 z 5

Přečteno za pár dní. Napínavá kniha. Zatím se mi líbila z "Keplerovek" nejvíc. Líbí se mi že každá kniha se odehráva v uplně jiném prostředí. Postředí výchovného ústavu dívek bylo místy velmi hrozivé až horové. Líbí se mi urputnost komisaře Joona Lina a jeho "tah na branku". Trochu mi vadí, že některé scény jsou až nereálné, ale zase je to vyvážené neustálým napětím. Závěr: jdu do dalších dílů :-)

dominika2585
26.03.2017 5 z 5

Konečně Joona Linna v plné parádě! Mělo to spád, a nechyběla pořádná dávka napětí. Akce se hezky stupňuje a čtenáře vtahuje do děje stále víc a víc. Zatím nejlepší Keplerovka! Zhltnuto za jediný den.

Hadrna
25.03.2017 5 z 5

Lars Kepler je moje srdcová záležitost, jejich knížky čtu dokuď je nemám přečtené, to je tak do týdne max. Jejich detektivky mě chytnou a za žádnou cenu nepustí, přečetla jsem však dřív Písečnýho muže než Svědkyni ohně, což znamená že konec Svědkyně ohně jsem poznávala a chápala až moc dobře :D ale teď v tom spíše vidím výhodu. Miluju příběhy Joona Linny, je to božan. Líbí se mi jak na sebe knížky krásně otevřeně navazují a jste v neustálem napětí a očekávání :). Při čtení Svědkyně ohně jsem na sebe dost pyšná, jelikož jsem zamotanou vraždu dokázala vyřešit dřív než Joona což mě hodně překvapilo, ale zase o moc dřív to nebylo, ne tak že by mi to vadilo... Mám ráda ten pocit když vám všechny ty střípky nadhozené úžasnou dvojicí spisovatelů začnou zapadat do sebe a začnete přicházet vraždám na kloub, je to neuvěřitelný pocit ! Svědkyně ohně zase dokonalé dílo se zápletkou a úžasnym příběhem. Klaním se před vámi, manželé Ahndorilové ! Určitě doporučuji, přeji krasné, napjaté jak kšandy, počteníčko NH ;)

Fazolka2017
25.03.2017 5 z 5

Tato kniha patří mezi nejlepší detektivky. Přečteno do čtyř dnů. To mluví samo za sebe. Doporučuji a těším se na další knihy od Larse.

Demonlover
14.03.2017 5 z 5

Velmi dobrá detektivka, záhadná a napínavá až do konce. Je vidět, že si autoři s dějem "vyhráli" k naprosté dokonalosti. Stojí za to číst.

HankaMarek
09.03.2017 4 z 5

Parádní kniha jako vždy

Lidudu
05.03.2017 5 z 5

Teeeeda! Podle mého názoru stejně dobrý díl jako Hypnotizér. Za dva dny přečteno, skoro jsem nespala, nehet na palci mám ohlodaný tak, že bych si nafackovala... Prostě parádní detektivka.
V některých komentářích se píše, že kniha je slabá v tom, že postavy jednají nelogicky. Zamyslela jsem se nad tím a došla jsem k názoru, že z mého pohledu postavy jednají ještě celkem v klidu a s rozvahou. Já být součástí takového brutálního mordu, asi lítám v kruhu a ječím jak smyslů zbavená dokud by mě někdo netrefil uspávací puškou =).

mi-380
04.03.2017 4 z 5

Opravdu napínavý thriller s několika temně hororovými scénami.
85% (zatím 1930 hodnotících je na průměru 89%).

Lana33
26.02.2017 5 z 5

Tato kniha patří podle mě mezi nejlepší z celé serie s Joonou :) napětí po celou dobu vyšetřování by se dalo krájet a rozuzlení celého připadu je nečekané. Kepler mě předvědčil o tom, že stojí za to, aby ho lidé četli!

zbožňuju_knihy
26.02.2017 5 z 5

Tato kniha mne bavila od začátku do konce. Mělo to atmosféru!
Zakoupila jsem si ještě Hypnotizéra a Paganiniho smlouvu, ale ty mě nudily, PS jsem ani nedočetla. Tuto knihu můžu doporučit.

iveta1030
23.02.2017

Musím se bohužel přidat k těm méně kladným komentářům. Některé situace mi přišly zbytečně přehnané, nereálné, nelogické. První polovině knihy jsem moc nevěřila. Pak už měl děj aspoň spád a dala se číst. Ale moc z ní nadšená nejsem. Byla pro mě spíš velkým zklamáním. Předchozí kniha se mi líbila více. Tady mi prostě "něco vadí". Nesedí mi autorův styl vypravování v přítomném čase. Asi jsem se namlsala Harrym Holem.

petunkav
22.02.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Narazila jsem na ni náhodou a úplně mě dostala.
Skvělá, napínavá, neotřelá, úžasná..... Jsem opravdu nadšená. Krásně jsem se u ní bála.
Vraha jsem sice po půlce knihy tušila, ale nic to neubralo na celkovém dojmu.
Už se těším na další knihy autora.

ViktorieV
21.02.2017 5 z 5

Strhující příběh, který čtenáře nenechá knihu ani na chvíli odložit. Navíc díky krátkým kapitolám nutí číst dál a dál.

Greengrass
11.02.2017 5 z 5

První setkání s Joonou! Láska na první pohled, či spíše "na první větu". Nemohla jsem spát, nemohla jsem jíst, jak to tak u zamilovaných bývá. Musela jsem prostě číst.

Azmodan
09.02.2017 4 z 5

Překvapivě dobrá kniha. Po přečtení Paganiniho smlouvy, která mě vyloženě nebavila jsem byl rozhodnut tohoto autora opustit a jsem rád, že jsem to neudělal. Svědkyně ohně nemá až tak překvapivou zápletku a v podstatě se to celé odvíjí dle předem odhadnutelného scénáře. Konec nepřekvapí, nicméně vše je to napsáno tak, že to baví a táhne! Člověk to nečte proto, aby věděl jak to dopadne, ale proto, že ho to baví. A to se také (možná hlavně) počítá.
Autor také opustil styl psaní působící na mě jako nudné předčítání z policejního spisu (je tam jen občas v únosné míře, která působí jako vítané zpestření) a to se mi také líbí. Těším se na Písečného muže

martinka_d
04.02.2017 5 z 5

Když přečtete 528 stránek za 3dny, tak to nebude zas tak špatná kniha!

sheylka
02.02.2017 5 z 5

Opět velmi zdařilá Keplerovka, začíná to u mě hraničit s posedlostí, od Vánoc jsem je zvládla všechny a nyní čekám jen na "králíčka". Trošku Déjà vu - podobně jsem to měla s Larssonem, Kingem, G.R.R.M a Sapkowskim. A teď k věčnému srovnávání - za mě - lepší než Hypnotizér i než Paganiniho smlouva, srovnatelné se Stalkerem, ale Písečný muž - na toho nic nemá. Líbilo se mi to prostředí, začátek byl super, první polovina naprostá spokojenost, konec malinko zklamal, čekala jsem možná více překvapení, ale nenechala jsem si zkazit zážitek a užila si to do poslední stránky. Doporučuji.