Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4550 4550

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

ŠtěpánkaB.
31.01.2017 5 z 5

Pěkně vystavěný příběh, který postupně zapadá do sebe. Napínavé, děsivé - četla jsem jako první od této manželké dvojice a přimělo mě to sáhnout i po dalších dílech :)

JankoSvec
29.01.2017 2 z 5

Táto kniha ma sklamala.
Celé to bolo strašne nudne, nelogické konanie niektorých postav, niektoré pasáže boli trochu pritiahnuté za vlasy, alebo zbytočne zdramatizované.Kniha je rozťahaná a koniec mi prišiel odfláknutý. Kniha nebola najhoršia, ale už som čítal desiatky lepších kníh.

Vandiba
18.01.2017 4 z 5

Kepler dokáže psát zajímavě a poutavě. Svižný příběh vás během chvilky strhne a vy hltáte další a další stránku dokud nedojdete na konec a přejete si, aby to ještě pokračovalo. Rozuzlení vražd se celou knihu táhne (v podstatě je to hon za dívkou, která je vrahem "bez motivu") a poté je během pár stránek odhalena skutečná tvář vraha a jeho důvod, příběh tak nabírá jiné obrátky. Vraha už si dokážete v první polovině tipnout, ale autor vám stále dává najevo, že nic není takové, jak vypadá a snaží se vás ve vašem odhadu zmást. Kniha je rozhodně napínavá, ale předvídatelná - to však neztrácí na její kvalitě a nadšení pokračovat ve čtení. Rozhodně se těším až se vrhnu na další díl!

Kacenak
17.01.2017 5 z 5

Mě to bavilo. Od začátku do konce. A nechtěla jsem předvídat, ani tipovat, ani se ničím zklamat, takže jsem si to prostě jen užila.

Malarkey
08.01.2017 4 z 5

Musím se přiznat, že po přečtení jsem byl zklamaný závěrečným rozuzlení. Během čtení jsem totiž měl pořád pocit, že přijde něco, co by mě víc šokovalo...a to se vlastně nestalo. Po přečtení jsem tedy měl pocit zklamání a vnímal jsem tento díl jako zatím ten nejslabší. Po několika dnech se mi ale tento pocit rozležel a nakonec jsem zhodnotil, že jestli je některý z těch tří dílů zapamatování hodný, je to právě tenhle. Problém je totiž v postavách. Nejsou úplně příjemné, ale na druhou stranu jsou dost zajímavá. Hlavně ta, co hraje domnělé médium. Tam jsem si pořád říkal, že mi něco nesedí a ono ejhle...Joona Linna opět vysloveně nepřekvapil, ale zároveň ani nezklamal. Pořád ale čekám nějakou bombu a tu jsem ani po třetím díle nedostal.

Basetka
07.01.2017 5 z 5

Četla jsem Písečného muže, Hypnotizéra a teď Svědkyni. Za mě je tato prozatím nejlépe napsaná. Vraha jsem také už v první třetině předpokládala, ale oni ten děj dokáži tak bravůrně proplést, že jsem se od knihy ani přesto neodtrhla a přečetla jsem ji za jeden den. Opravdu mě baví jejich styl. A je to jediný autor, od kterého musím mít všechny díly v knihovně.

itulenka
05.01.2017 5 z 5

První kniha s Joonem a určitě ne poslední. Úplně mě vtahla svým dějem.

Skripi
31.12.2016 3 z 5

Vcelku napínavé čítanie ale predvídateľné - páchatela som uhádol hneď na začiatku, tak ma to bavilo o to menej.

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Moje první kniha od tohohle skvělého spisovatele a asi se mně líbila nejvíc. Napínavý příběh s vraždami, do něho navíc zamotané zmizení malého děcka, skvělé. I když vrah se snad mohl předvídat, knize to vůbec neubralo na atraktivitě.100%

Lyzarka79
27.12.2016 5 z 5

Moje první kniha od Keplera. Velmi dobrá, čtivá a bavilo mě hádat, kdo co kde udělal a jak to bylo. Určitě si od něj (nich) ještě něco koupím :)

Layss
27.12.2016 4 z 5

I v mém případě se jedná o první knihu od Keplera. Kniha mne vtáhla, sice bylo trochu těžší se orientovat, ale výsledný dojem z knihy je velice dobrý. Mohu doporučit. Brzy se jistě pustím do četby dalších příběhů těchto autorů.

terkavelcova
20.12.2016 4 z 5

Keplera ( manžele ) miluju :) i tato kniha to potvrdila . Z celé série mi ovšem i přes propracovaný příběh přijde nejslabší. Já totiž hned od začátku věděla kdo je vrah, a to se mi u žádné keplerovky nestalo a vždy mě vrah překvapil :) nevím co se stalo :) příběh je po Stalkerovi a Hypnotyzérovi nejlepší ale...

vea2416
01.12.2016 5 z 5

Moje první kniha od Keplera, vtáhla mě do děje neskutečně rychle. Sice jsem ze začátku musela dávat velký pozor na mnoho dějových linek, tak to pak krásně vše zapadlo. Už čekám na Stalkera a věřím, že mě ani další knihy nezklamou!

dennie3
29.11.2016 4 z 5

Napínavá kniha, sice jsem vraha uhodla padesát stránek před Joonou, ale příběh se zajímavě rozuzlil. Rozhodně si od Keplera přečtu ještě něco.

Pingina
27.11.2016

Moc krásné čtení, už ted mi Chybí Joona!
Chci další knížky o něm! 5 je mááálo!

Dandy1
25.11.2016 5 z 5

Měla jsem audioknihu. Je výborně namluvená. Moje představivost byla u audio nahrávky mnohem lepší než při čtení. Pan Kepler mě opět nezklamal. Prostředí psychicky narušených dívek popsal mistrně.

mynamail
15.11.2016 5 z 5

Napínavé, zajímavé, uf - fakt dost dobré!
Určitě si přečtu i něco dalšího. Moc se těším.

Doemit
09.11.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem od Keplera četla jako první a zatím se mi líbila nejvíce. Chystám se číst Stalkera a po Vánocích Playground. Už se nemůžu dočkat pokračovaní pana Joony Linny :D

sagasir
02.11.2016 5 z 5

KEPLERE? KEPLERE? JAK TY TO JEN DĚLÁŠ, ŽE JSI STÁLE TAK DOBRÝ?

Osobně považuji Larse Keplera za jednoho z vládců současného krimi žánru. Společně s ním ještě tomuto žánru u mě vládnou Larsson, Mankell, Fossumová a jako jediný autor, který není ze severu, pak pan Seghers. Možná se divíte, že v mém výčtu chybí Jo Nesbø, ale ten mě po přečtení jeho knihy Nemesis nijak neoslovil, a už jsem se nerozhodl přečíst si další jeho knihu. Za mě tedy Nesbø opravdu ne.

Nejprve klasicky, o čem kniha je. Celý pokoj je od krve, na dívčině útlém těle však není jediná kapka krve. Joona Linna na toto tělo fascinovaně hledí. Policie občas při řešení komplikovaných případů využívá i pomoc od spiritistických médií. Přesto když na policii zavolá Flora Hansenová a tvrdí, že ji navštívil duch zavražděné, nikdo jí nevěnuje pozornost. Mezitím hon na pachatele je plný neočekávaných zvratů a každá nalezená odpověď vede k dalším záhadám. Ačkoli pátrání dospělo do mrtvého bodu, policie telefonáty Flory nadále ignoruje. Ta nejprve za svou informaci žádala peníze, nyní však už jen úpěnlivě prosí, aby ji vyslechli.

Výborně, výborně, opět výborně. Jinak tuto knihu hodnotit ani nemohu. Kepler alias manželé Ahndorilovi prostě umí. Napětí, že by se dalo krájet, temná atmosféra, zajímavé neokoukané téma spiritismu, bravurně sepsané postavy, uvěřitelný děj, vše jasné a přesné, a hlavně příběh, který vás nutí číst dál a dál. Pro tuto knihu mám prostě jen samá pozitiva. Povinnost přečíst si tuto knihu, pokud se řadíte mezi milovníky detektivek. Za mě 95 %. Sakra dobrá kniha.

Pav
31.10.2016 5 z 5

Jsem nadšená. Budu si muset přečíst celou sérii od začátku. Sice mi příliš brzy došlo, kdo je pachatelem, ale vůbec to nesnížilo napětí až do úplného konce.