Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4551 4551

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

ZRADO
12.12.2015 4 z 5

Líbilo se mi to více než Stalker :) odposlechnuto z audioknihy, zatím pro mě nejlepší od "Keplerů" )

Janishka
09.12.2015 5 z 5

Strhující! :) zatím jeden z nejlepších! :)

melien
01.12.2015 5 z 5

Nejsem čtenář který by si detektivky vybíral ke čtení často, ale tahle kniha mě hodně bavila... sice jsem v průběhu děje přicházela na to kdo asi bude vrah.. ale závěr mě dost oslovil na to přečíst si pokračování dalších případů.. :)

radus
24.11.2015 5 z 5

Moje první kniha od dvojice autorů a byla jsem nadšená. Málokdy uhodnu, kdo je pachatelem, tady to bylo jednoduché, ale přesto byla tahle detektivka napínavá a zajímavá. Konec mě docela nažhavil na další pokračování detektiva Joony :-)

Veru_92
24.11.2015 5 z 5

Keplerovci prostě ví, jak napsat detektivku, která vás naprosto pohltí. Stejně skvělá kniha jako Hypnotizér a Paganiniho smlouva, ale navíc obohacená otevřeným koncem ohledně Joony Linny:)

kazatell
21.11.2015 4 z 5

Opět povedený kousek se zajímavým koncem, který vás nabudí na další díl.
Knihu hodnotím pozitivně, i když si nemohu odpustit poznámku ke slovní zásobě. Nevím jestli je to dáno překladem, ale po každém díle mi připadá víc a víc, jako by se autor(ři) vždy před knihu naučili dvě, nebo tři nová slova a potřebovali by nám ukázat že je znají. Nebo možná ve Švédsku prostě jen všichni mluví "lakotnicky"

raffi
20.11.2015 4 z 5

Veľmi mi vyhovuje štýl, akým autori píšu. Škoda ale, že tu bolo hodne skoro jasné, kto je vrahom.. napriek tomu ma kniha bavila, vlastne ma baví celá séria.

Michaeles
20.11.2015 5 z 5

Má třetí kniha od této dvojice autorů a musím říct, že asi jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Velice komplikovaný případ a do posledních okamžiků nevíte kdo je vrah.

Odehnalka
08.11.2015 4 z 5

Tento případ se mi zatím líbil nejvíc. Měla jsem i pocit, že autoři se posunují dál a že jejich styl je čím dál lepší. Opět se těším na další knihu.

Lexina
24.10.2015 5 z 5

Skvělá detektivka! Jistojistě předčila Hypnotizéra a Paganiniho smlouvu. Vtáhla mě do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ale Joona Linna - jeho myšlenkový pochod a detektivní talent je "ohromující" :-). Ovšem povedená je ta vedlejší linie ohledně jeho života, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Už abych v ruce držela další díl.

mone
21.10.2015 4 z 5

Škoda, že má člověk velmi brzo jasno, kdo je vrah. Je jasné, že to musí být některá "propracovaná" a "prokreslená" postava, ideálně ta, do které byste to -žeano- nejmíň řekli. Těžko to bude některá z holek, o nichž se v knize hovoří jen okrajově. Jinak super práce, za mě to splnilo všechno, co jsem od knižního thrilleru jako čtenářka očekávala.

spookee
07.10.2015 3 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio při práci. A musím říct, že mě vtáhnout, jako třeba Nesbovky, nedokázala. Pravděpodobně bych ji odložila v průběhu čtení a už se k ní nevrátila... Od chvíle, kdy se rozlouskne, že vizionářka má bratra, máte jasno, kdo je vrahem. Postavy mě až tak nebraly, vlastně jediná zápletka, která mě zajímala, jak to dopadne s malým chlapečkem.

petra2973
30.09.2015 5 z 5

Tato kniha se mi zalíbila nejvíce ze všech pěti. Fantasticky propracovaná. Vytváří vztah mezi postavami a čtenářem. Zkrátka skvostné dílo.

Smardik17
28.09.2015 5 z 5

Nadupaná knížka od začátku až do konce, dozvíme se něco o historii Komisaře Joona Linny, který je fantastický. Nemám slov, zatím nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl!! Hodnocení 137%

konicekbily
26.09.2015 5 z 5

Knize se toho nedá moc vytnout, třetí kniha spisovatelského páru je nejlepší ze tří,které jsem četl.
Ať jim to vydrží! Pěkný příběh, správně zamotaná zápletka, plné napětí po celou knihu, už žádné zbytečné popisy a závěrečná "upoutávka" k dalšímu čtení.

GeorgieAnne
17.09.2015 5 z 5

Nemám slov! Takhle mě napínat! :D Vážně bych vraha netipovala, byla jsem v šoku, když jsem zjistila kdo to je. Určitě si přečtu i další díly! Hodně mě to oslovilo! Takže třikrát hurá a číst a číst Larse Keplera :D

Nika7
10.09.2015 5 z 5

Další podařená knížka dvojice Keplerových

Lucka385
31.08.2015 5 z 5

Tak další Keplerovka dočtena. Knihu jsem četla dlouho a na etapy. Ne proto, že by byla špatná, ale měla jsem velice málo času. Dalo by se říci, že jsem četla po stránkách. Proto možná ve mě kniha nevyvolala tak hluboký dojem, jako u předchozích čtenářů/komentářů. Přesto vím, že si zaslouží plné hodnocení. Je čtivá, napínavá a ze zajímavého prostředí. I tak pro mě zůstává Hypnotizér 1*.

Zuziiik
28.08.2015 5 z 5

Naprosto super.........skvělé čtení

juli2
28.08.2015 5 z 5

Kniha je naprosto super. Opět jako předchozí díly, je napínavá až do konce. Baví mě, jak jednotlivé dílky do sebe zapadnou na samém konci, kdy vše vypluje napovrch. Prostě super a komisař je velkej sympaťák :-)