Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4551 4551

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

modrakytara
27.08.2015 5 z 5

Kniha byla velmi dobrá. Byla napínavá a držela mě až do konce. Na začátku jsem si typla, kdo by mohl být vrahem a opravdu jsem se trefila. Skvěle napsané. Tleskám.

spackova.p
11.08.2015 5 z 5

Prozatím hodnotím jako nejzdařilejší díl, napínavý a poutavý příběh...A ten konec? Ještě, že můžu hned pokračovat dalším dílem :)

Hedwik
11.08.2015 4 z 5

Kniha rozhodně není špatná, líbila se mi více než Hypnotizér. Velice pěkně napsané a autoři neztráceli zas takový čas popisem okolí, pocitů a jiných s kterými se ostatní pisatelé vyžívají.

Veggi
30.07.2015 4 z 5

Moje první kniha od Larse Keplera a počteníčko to bylo super. Zvládla jsem to zhruba za 2,5 dne a jediná přestávka ve čtení byla, když jsem dorazila do kanceláře a musela jsem pracovat : ) Určitě nevynechám další knihu od autora/ů!

Pája-91
28.07.2015 5 z 5

Super příběh, nečekaný konec - zvrat až na konci, i když jsem si to tak typovala, ale potom jsem byla svedena ze stopy. Přečteno za jeden den, protože mě příběh prostě nepustil, dokud jsem ho nepřečetla až do konce... prostě Lars Kepler...

Bee
27.07.2015 5 z 5

Třetí díl série opět neměl chybu. Joona je tu tentokrát jako pozorovatel, ale ani to mu nebrání v jeho stylovém vyšetřování. Tenhle případ se mi líbil zatím nejvíc, když jsem rozečítala část o Floře, valila jsem oči z důlků a přemýšlela, co to má jako znamenat, ale postupem času se ukázalo, že je to prostě dokonalá zápletka, na kterou bych vůbec nepřišla.
Joona jako hlavní postava válí, ze všech osob, které se v sérii mihnou ho mám opravdu nejradši. Celá série určitě stojí za přečtení.

teery.ts
15.07.2015 5 z 5

Je to moje druhá kniha od Larse Keplera a jsem z ní ještě víc nadšená než té první :-) už se těším na další. Kniha napínavá, děsivá, propracovaná do detailu, čtenář se od ní nemůže odtrhnout.

oskarka
14.07.2015 5 z 5

Děsně napínavá knížka. Četla jsem jí většinou večer před spaním a pak se bála vystrčit nos z postele. Skvělé čtení.

sunnynka
09.07.2015 5 z 5

Výborná, jako všechny knihy tohoto autora.

evincz
07.07.2015

Kniha je dynamická. Neustále je člověk v napětí. Má to spád,akci, vzrušení. Byla jsem jak na jehlách,dokud jsem nedočetla poslední stránku. Knížka vás donutí číst každou volnou minutu a nedá vám spát.

matomi
01.07.2015 5 z 5

Konečně díl, který mě oslovil. Předchozí dva díly pro mě nebyly úplně top, ale tento předčil moje očekávání a musím hodnotit plným počtem :) Ačkoliv jsem tušila, kdo je vrah, knížka mě udržovala v napětí až do konce.

adela3128
28.06.2015 5 z 5

Opět výborná kniha... na začátku se mi tedy udělalo opravdu nevolno :) Někdo možná řekne, že mu byl pachatel jasný už od začátku, ale já se nechala ošálit (ráda) a netušila jsem až do jeho odhalení.
No a Joona Linna? Ach... chci být Disa ;)

(edit: Sexuální scény mi přijdou dost zbytečné a takové uměle naroubované, hlavně aby tam nějaké byly. Ale naštěstí jsou krátké...)

KattyV.
26.06.2015 5 z 5

Čím dál tím líp!
Čtu popořadě a tahle kniha je zatím nejlepší. Hlavně ten konec, vlastně otevřený konec. :-)

...Písečný muž je nachystán. :-)

Mycak
25.06.2015 4 z 5

Až pozdě jsem zjistila, že je to kniha třetí v pořadí v sérii. Nevadí. Mě se četla velmi dobře, dávám palec nahoru.

Šánka
23.06.2015 5 z 5

Když jsem v knihovně náhodou ! objevila další díl, nemohla jsem odolat a musela si ho půjčit. A pak už jsem jen četla a četla.....a četla. Za mě zatím nejlepší z ,,Keplerovek,, . A i když mým favoritem zůstává Nesbo a H.H., Joona Linna tedy není vůbec k zahození !

1v8na
23.06.2015 5 z 5

Spoiler - Příběh se mi velmi líbil. 'Byl velmi napínavý a dobrodružný. Daniel byl totální hovado a profesionální herec. Uměl hezky obalamutit a to naprosto všechny. Nejvíc se mi líbila Vicky, i přes svoje záchvaty zuřivosti byla výborná. Nemohu se dočkat dalšího dílu, to je až začnu se čtením Písečného muže.

Edana
17.06.2015 3 z 5

Asi bych kecala, kdybych řekla, že mě to nebavilo. Spíš tomu bylo naopak. Potřebovala jsem něco na odreagování a Svědkyně ohně mi naprosto přesně sedla - četla jsem a četla. Kdo je vrahem jsem se neodvažovala tipnout, bylo to pro mě docela překvapení. I tak ale občas zavrtal červíček pochybností... Joona Linna jako neohrožený superman, který všechno zařídí a spasí, přestože se do ničeho nemá míchat. Ledově krásná a nesmírně bohatá (a citově silně labilní) Elin, která netouží po ničem jiném, než po obnovení vztahu matka-dcera s nevyrovnanou puberťačkou, která je podezřelá z dvojnásobné vraždy. Jo, a taky ještě touží prakticky po jakémkoliv hezkém chlapovi, na kterého narazí... když náhodou žádného neuloví, pomůže si sama. V autě. U lesa. Tuhle scénu měl fakt někdo soudný radši vyškrtnout. A bylo by toho možná i víc... Sečteno a podtrženo: srovnání se Stiegem Larssonem tahle "literatura" asi určitě neustojí, nicméně je to příjemně odpočinkové a čtivé.

Halila

Paganiniho smlouva
Hypnotizér

niknikita
11.06.2015 5 z 5

Musím ocenit formu psaní do krátkých kapitol, ale nejen proto pro mne Svědkyně ohně od Lars Kepler byl příjemný zážitek - pokud se tak dá hovořit o docela temném příběhu.

koki.veru
08.06.2015 5 z 5

U většiny knížek je to tak, že první díl je nejlepší, a pak se to zhoršuje, ale u série Detektiv Joona Linna bych řekla, že je to naopak. Třetí díl opravdu vynikající. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout od téhle knihy. Hodně napínavá knížka, vůbec jsem netušila, kdo by mohl být pachatel, nakonec jsem byla velmi překvapená. Už se těším na další díl.