Syn

Syn
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264687/bmid_syn-264687.jpeg 4 2560 2560

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sønnen, 2014

dobama
18.02.2017 5 z 5

Pro mne zatím nejlepší kniha od J.N.
Tak drsná a přitom tak něžná, zcela jasný pachatel a přitom u konce překvapení...
Postavy krásně propracované a člověk při čtení má chuť šlápnout do úsměvu Alridu Franckovi a dát tečku Andersovi, obejmout Sonnyho, nechat si od něj položit ruce na ramena a čekat úlevu od všeho bolení, poděkovat Martě za pomoc a odpustit krtovi...

lenka7928
17.02.2017 5 z 5

Skvělé!!

Susan94
14.02.2017 5 z 5

Autor nám představil postavu „nového“ vyšetřovatele Šimona Kéfase, s jeho pro mě nervy drásajícím „No což“, což je pro mě jediné negativum této geniální knížky. Ano, Nesbo pro mě přestavuje ztělesněním geniality. Pro mě to byla zase bomba, a jen další důkaz toho, že Nesbo se propracoval a nyní se delší dobu drží na velmi vysoké kvalitě psaní.

nursejane
13.02.2017 5 z 5

I bez Harryho se mi knížka moc líbila. Kromě pohádek jsem přečetla všechny knihy tohoto autora a vždy jsem byla spokojená až nadšená :-)

zahadum
11.02.2017 2 z 5

Moja druhá skúsenosť s Nesbom, kniha mala veľmi pomalý rozjazd, pomerne zamotaný dej o jednej pomste. Vo finále samotná pointa ani moc neprekvapila.

Hufendy
07.02.2017 4 z 5

Kniha mi přišla v jednu chvíli napínavá pak zase nudná a některé pasáže mi přišli zbytečně zdlouhavé. Ale i tak spíše hodnotím kladně.

stanza
06.02.2017 5 z 5

Opět slušné, příběh má napětí i spád. Jo, Jo Nesbø umí parádně psát i jiné příběhy než s Harrym Holem. A nikdy mě nezklame.

OldřichHanton
03.02.2017 5 z 5

Trošku jsem se bál, jaký budou Nesbøvy knížky po skončení série s Harrym Hollem a jestli si i dál udrží takovou kvalitu. Naštěstí se moje obavy vůbec nenaplnily, spíše naopak.
Syn je výborná netradiční detektivka, která využívá starý motiv z "Hrabě Monte-Christo".

Samira
25.01.2017 5 z 5

Harry Hole je mým velikým oblíbencem, nebojím se ho vyzdvihnout i hájit se všemi jeho klady a zápory. Přesto, že jsem se zamilovala poměrně rychle, chvíli mne musel přemlouvat. Syn nemusel, vlastnil mě okamžitě a poprvé vím, že se k téhle výjimečně dobré knize nejednou vrátím. I když i ona vykazovala Nesbův specifický styl a i zde bylo potřeba přimhouřit oko, protože takhle osamělá, spanilá a krvavá jízda za pomstou a spravedlností plynula bez jakýchkoli problémů. Ale ruku na srdce, četla se úžasně a musím přiznat, že mně seděla ze všech Nesbových knih nejvíce ( Harry neposlouchej:)).

Obdivuji s jakou lehkostí dokázal vystavět poměrně složitý příběh, pomohla k tomu i skutečnost, že je vyprávěn z více pohledů, přesto se nevytratil, naopak krásně rozvinul jedinečný charakter všech postav.
Ačkoli je psán s lehkostí, rozhodně patří mezi jeho nejdrsnější kusy. Celkově však zanechá ten nejlepší dojem a já mám dobrý pocit ještě teď.

Opravdu doporučuji!

Címa
21.01.2017 5 z 5

Po zakoupení knihy jsem byla trošku zklamaná, že v tomto příběhu nevystupuje Harry. Od začátku mi byl Sonny strašně sympatický, držela jsem mu palce, aby jeho pomsta vyšla. Líbilo se mi, jak všem "dobrým" pomáhal, zastával se jich, dal jim prachy... Občas jsem ani nedutala, když se klučík od vedle vydal do baráku nebo sledoval dění dalekohledem... do toho všeho láska, vzpomínky na rodiče, dětství.. suprově napsáno!

jirka7739
21.01.2017 5 z 5

Po pravdě jsem se před tím, než jsem začal číst, bál toho, že mi bude chybět Harry. Ale ono ne. Opět skvělý příběh, který člověku nedá vydechnout, vše bez příkrasy... prostě Nesbø.

arthera
17.01.2017 4 z 5

Parádní detektivní příběh, skvělá zápletka, vykreslení postav a atmosféry. Bála jsem se, že Nesbø už nenaváže na výtečnou sérii o Henrim Holeovi, ale Syn předčil má očekávání. Pro mě je králem norské krimi a můj nejoblíbenější spisovatel příběhů z kriminálního prostředí.

Kniholátor
15.01.2017 5 z 5

Napínavá detektivka, četlo se příjemně. Představa, že takoví lidí jsou mezi námi a díky svému postavení jsou skoro nedotknutelní - né pls..:D jinak 5*, klasika od Nesba, momentálně špička na téhle scéně

martina.tim
14.01.2017 5 z 5

Opětovně skvěle napsaný příběh. Propracovaný od začátku až do konce. Závěr mě dost překvapil a dávám za 5*

michaela.ne
10.01.2017 4 z 5

Po sérii HH, kterou jsem dočetla těsně před tím, než jsem začala se Synem, byla pro mě tahle kniha trochu taková sprška, přece jenom Harryho série byla firework. Chvíli mi trvalo se začíst, postava Kari mě vůbec neoslnila, Šimon byl fajn a Sonny získává téhle knize právě ty 4*. Posledních 150 stránek jsem opět zhltla, ale konec pro mě nebyl úplně překvapením. Příběh mě nevtáhl a ani jsem knihu nepřečetla jedním dechem, ale druhým už jo. :-)

Elčokča
04.01.2017 5 z 5

Kniha se dobře čte, je napínavá- až do konce se pořád něco děje, popisuje několik životních osudů, vidíme pohled vraha i vyšetřovatele, ale... Po přečtení jsem z ní měla divný pocit. Vždyť je to přece strašně nereálné. Samotný příběh i konec. A nevím proč, ale celou dobu jsem si myslela, že Sonny zjistí, že je vlastně Šimonův syn:-)

Žemlák
30.12.2016 5 z 5

Četl jsem od Nesba všechno, a tohle je špička!

LucieG44
30.12.2016 5 z 5

Tato kniha je snad ještě lepší než série HH. Mimo hlavního děje mě velmi zaujal i vývoj milostného vztahu. Samozřejmě jako vždy skvěle napsáno.

michal0383
29.12.2016

Mrzí mě to, zvlášť, když se jedná o Nesbovu knížku, ale i po 120 stránkách mě kniha nedokázala vtáhnout do děje a odložil jsem ji. Přitom série HH byla úžasná! V budoucnu se k ní vrátím, snad se napodruhé začtu :)

lucimark
28.12.2016 4 z 5

Sérii s HH jsem nějak systematicky nečetla, mám přečtené snad jen dva díly. Zato mě před časem velmi oslovili Lovci hlav. Takže na Syna, jakožto další samostatnou Nesbøho knihu, jsem se velmi těšila. A nezklamal mě. Byla to především postava Sonnyho, která mě k tomuto příběhu připoutala. Směsice mých pocitů vůči Sonnymu kolísala od lítosti přes obdiv až po určitý odpor a zase zpět až k tomu, že ho mám prostě ráda. Množství postav mě, podobně jako jiné čtenáře, kteří zde hodnotili knihu přede mnou, trochu mátlo... především kvůli tomu, že si nemůžu dovolit číst celé hodiny v kuse a musím se ke knihám vždy vracet a číst po kouskách, tudíž udržet si přehled o postavách je důležité a tady mi to občas skřípalo. Ovšem základní zápletka byla originální a chytlavá, takže mě to vždy znovu vtáhlo a s chutí jsem se do té spleti pouštěla dál a dál. Palec nahoru a těším se na další Nesbøho jednorázovku.