Syn

Syn
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264687/bmid_syn-264687.jpeg 4 2560 2560

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sønnen, 2014

dikobraz
27.12.2016 5 z 5

Super. Skvely pribeh, zamotany, postupne sa odmotaval a finale na zaver. A stastny koniec. Pri Harrym sa nebal ist Nesbo do extremnych strat, tu to bolo miernejsie. Ale nakoniec to ani tak rusivo nevyznelo. Dobre citanie, odporucam.

oskli
20.12.2016 5 z 5

Moje druhá kniha po Lovcích hlav a pořád se nemůžu rozhodnout, která pro mě byla pocitově výš. Asi Syn. Zpočátku jsem se musela soustředit, abych se neztratila v postavách, ale pak už jsem neměla problém a nemohla se od knihy odtrhnout. Vykreslení postav mi přišlo naprosto perfektní a já jen s ubíhajícím dějem doufala, aby na konci knihy nepřišel nějaký hrozný masakr. Já tuhle knihu rozhodně musím mít doma, takže už jsem pověřila Ježíška :-) Doporučuji všemi deseti, myslím, že kniha musí nadchnout i další úplné Nesbø -začátečníky, jako jsem já.

hrusisek
19.12.2016 5 z 5

Nesbø je zkrátka klasika. Tím ale nemyslím nic průměrného, právě naopak. Syn je jeden z jeho dalších mistrovských kousků, a rozhodně ne kniha, kterou si po druhé nepřečtete. Palec hore :D

vyvodka
16.12.2016 5 z 5

Prostě moc dobrá detektivka. Zajímavá zápletka, prima vyšetřovatelé, žádná zbytečná omáčka...napínavé. Škoda si ji nepřečíst.

Murysek
05.12.2016 4 z 5

Formou audioknihy jsem ji dostal darem za nějaký nákup, až po několika měsících při cestě autobusem jsem ji začal poslouchat spíše z aktuální nouze, než z touhy poslechnout si příběh celý. Než jsem dojel domu, měj jsem místo prvních tří stop staženou celou knihu a poslouchal jsem při hraní Angry Birds i na záchodě. :D Příběh je dobrý, napínavý, zbytečně se nevleče a je celkem originální. Postavy jsou celkem klasické, chytrá mladá policistka, starší ostřílený komisař, který má svoje "mouchy", zkorumpovaný policajti, menší gangsteři, super gangster a nějaká ta love story. Zřejmě se podívám i na další díla autora.

whiolet
29.11.2016 5 z 5

Výborná kniha, která mě chytila a držela v ušáku pod krkem dokud jsem jí nepřečetla celou. Miluji syrovost severských kriminálek,takže jsem nadmíru spokojená!

Dixinka
27.11.2016 5 z 5

Opět perfektní. Nesbo nezklamal.

romana8163
25.11.2016 5 z 5

Za mě super knížka. Nesbo je obecně můj oblíbený autor a spolu se Sněhulákem se mi tato líbila fakt hodně. Je chytlavá, čtivá, napínavá. Zvláště některé části člověk doslova pohltí

Aleh
24.11.2016 3 z 5

Zatím jsem asi nenašla tu správnou cestu k Jo Nesbovi. Příběh kluka, který byl odsouzen za 2 vraždy, které nespáchal, samozřejmě vybízí k cestě za pomstou. Příběh je promyšlený a konec pro mě nečekaný a jako obvykle překvapivý. Nejsem z těch čtenářů, kteří vše odhalí hned na začátku příběhu. Určitě si najdu časem cestu i k jiným knihám od Jo Nesba, ale nemohu se zbavit dojmu, že thrillery jiných severských autorů se mi líbí víc a zaujaly mě víc.

Miliarda
19.11.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Jo Nesba, ne-li vůbec nejlepší. Vůbec mi nevadilo, že tam chybí Harry Hole, neboť detektiv Šimon Kéfas ho více než obstojně zastupuje. Příběh o vražedném tažení za pomstou jsme přečetl jedním dechem a kniha mě absolutně uchvátila. každému, kdo má rád severskou krimi mohu jen vřele doporučit.

Pady
07.11.2016 4 z 5

Nesklame!!!

haluz
02.11.2016 5 z 5

Bylo to super, ale ten Harry mi tam prostě chyběl

karolina5333
30.10.2016 5 z 5

Můj první Nesbo...a rozhodně ne poslední :)

bapi
30.10.2016 5 z 5

Po Sněhulákovi druhý nejlepší Nesbo.

Nestorkea
24.10.2016 5 z 5

Další výborná záležitost od Nesba. Zezačátku jsem měla trochu strach, že se budu ztrácet v jednotlivých postavách, ale nestalo se. Děj uplynul tak rychle a nenuceně, že jsem byla najednou na konci.

Christo
23.10.2016 4 z 5

Síla Nesboa je v šedém vidění charakterů, tak jak lidé jsou. Nesnaží se nic idealizovat a surovou přímočarou lidskostí je servíruje tak, že jsou sympatičtí. Syn a Šimon jsou zase přesně tací.

Beky
22.10.2016 4 z 5

Moje knižní prvotina od Nesba ...
Byla jsem trochu zmatená z takového množství postav, které v knize figurovaly ... Občas mi přišlo, že některá jména jsou tam zbytečně zmíněna, protože se objevily v ději asi jen třikrát.
Nicméně se mi velice líbí myšlenka děje, nápad z vězeňského prostředí a propletený příběh.

CharlesWard
17.10.2016 4 z 5

Po vynikající sérii s Harry Holem-která bohužel ztrácí na atraktivitě, pokud ji čtete na jeden zátah-přichází Nesbo, po Lovcích Hlav, s již druhým, samostatným románem. Nevím, jak to tenhle Nor dělá, ale zase mně dostal a zase je to pecka! Jednu hvězdu nakonec bohužel musím strhnout za podle mě neuspokojující závěr. Škoda...

HŠ
17.10.2016 3 z 5

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale čtyři by byly moc. Docela čtivé, ale dle hodnocení jsem očekávala více. Je to spíš červená knihovna se superhrdinou v hlavní roli, než detektivka. Plusové body autorovi za Violator:)

Anne123
16.10.2016 3 z 5

Kniha je úžasně napsaná. První, co jsem kdy od Nesba četla. Možná to je ten důvod, proč mi nesedla. V ději jsem se ztrácela a přišlo mi to nekonečný.