Syn

Syn
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538224/bmid_syn-663f5b6636f58.jpg 4 2548 2548

Sonny Lofthus býval oblíbeným, příkladným studentem vzhlížejícím ke svému otci. Jednou se chtěl stát policistou jako on. Jeho život se však rozpadl jako domeček z karet, když jeho vzor spáchal sebevraždu a v dopisu na rozloučenou se přiznal k braní úplatků i spojení s kriminálním podsvětím.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Sønnen , 2014

Interpreti: Petr Kubes

denib
09.09.2017 5 z 5

Chtěla jsem si odpočinout a přečíst si něco, u čeho nebudu muset přemýšlet. Tak jsem sáhla po detektivce. A ejhle, zamýšlím se nad tím ještě i teď po dočtení. V knize jsou strašně zajímavé postavy, nikdo bez chybičky a hlavně nikdo, kdo by mi byl lhostejný. Prostě výborně napsaná kniha, která vtáhne do děje a probudí ve čtenáři zvědavost. A i když nejsem zrovna příznivkyně severského boomu (jako žádné módní vlny), určitě to nebude poslední kniha, kterou od tohoto autora čtu.

sabrina23
09.09.2017 3 z 5

Ze začátku jsem nevěděla jaký si mám na knížku udělat názor..Najednou se na mě vyvalilo strašně moc postav s těmi nejsložitějšími jmény, takže mi dělal dost velký problém si upřesnit o kom vlastně teď čtu odstavec, takže ten začátek pro mě nebyl nijak záživný, spíš plno zmatku. Trochu mi taky dělal problém to jak je psaný odstavec a děj o nějaké osobě, třeba 3 listy příběh ze života Marty pak 2 odstavce mezera o kousek příběhu ze života malého Marcuse. Pro mě se to špatně četlo že dva příběhy od sebe byly odděleny jenom 2 mezerami. Skoro do půlky to pro mě byl menší chaos,moc postav, plno cizích jmen, ale od půlky se to dávalo všechno dohromady a to mě chytlo a uplně jsem se začetla. Sem ráda, že Sonny skončil tak jak skončil. Byl to fakt sympaťák. :)

pajafich
27.08.2017 5 z 5

Přečtena jedním dechem. Má první Nesbovka, už se nemůžu dočkat na další.

katushah
25.08.2017 3 z 5

Nechápu, jak to mnoho lidí může nazvat perfektním dílem nebo dokonce nejlepším dílem od Jo Nesba? To jste asi nečetli Sněhuláka a další díly s Harry Holem. To byla dokonalá díla, alespoň pro mně. Tohle už je jen slabý odvar. Je tu hrozně moc postav a textu navíc, hodně omáčky, která není zas až tak podstatná a děj jako takový mně moc nezaujal. Nesbo to umí líp.

EF1
16.08.2017 5 z 5

Zatím podle mého názoru nejlepší a nejpoutavější kniha od tohoto autora.

ivulka15
16.08.2017 4 z 5

Mě se to líbilo. Nesbo prostě umí psát takové zajímavé zabijáky sympaťáky.

petrulka
16.08.2017 4 z 5

Je to takové pohádkové čtení pro dospělé. Příběh rozhodně zajímavý, vraždící Mirek Dušín by mohl mnoho lidí iritovat, s těmi nadpřirozenými schopnostmi zorientovat se v dané situaci, ačkoliv dlouhá léta byl "mimo", zázračnou schopností vyklouznout z každého maléru, přitom být v podstatě hodným a příjemným hochem. Nicméně si pomstychtivý čtenář lačnící po krvi přijde na své.

tomai
13.08.2017 4 z 5

Skvělé

callahanh
07.08.2017 4 z 5

Další Nesboho kniha bez Harryho Holea a pořád to, alespoň pro mě, není úplně ono. V Synovi hodně dlouho trvá, než se člověk začte a jeho zásadním problémem je opravdu velké množství postav, v nichž se těžko orientuje a některé nemají zásadní význam a pouze se na chvilku objeví, s tím souvisí i určitá zdlouhavost. Úplně uspokojivý není ani konec, v němž sice nečekaná pointa vesměs funguje, ale akce je tam zbytečně moc a působí to jako klasický hollywoodský thriller s béčkovějším laděním. Jinak se Nesbomu nedá upřít čtivost, příběh je hodně zajímavý a má spád a podobenství s Biblí mi na chvilku vytanulo na mysli, detailně jsem to ale nerozebíral a až tady jsem se dočetl onu symboliku. Je vidět, že si s tím Nesbo dal práci a onen biblický motiv poměrně funguje, i když svým osobitým způsobem. Šimon Kéfas i Sonny byli sympatičtí, i když jim chybělo určitě charisma, které má právě Harry Hole, i proto se možná čtenář o ně tolik nebojí a soucití vlastně jen se Šimonovu ženou a policejní novickou, která se ocitá na rozcestí mezi povinností a morálkou. Kdyby byl Syn o sto stránek kratší, asi by se nic nestalo a byl by sevřenější, v této podobě jde nicméně o slušný román, k němuž se ale čtenář asi nebude moc vracet. 70 %

kalhojan
28.07.2017 4 z 5

"Netrestáme lidi za to, že jsou zlí, nýbrż za to, že volí špatná řešení, řešení špatná pro stádo."
Je to Nesbo, proto ctyri hvezdy. Promyslene rozpracovany pribeh,nicmene trochu zbytecne zdlouhavy a konec malo prekvapivy.

Rosie5
10.07.2017 4 z 5

Solidní detektivka,plná napětí a nečekaných zvratů, násilí, drog, zbraní a lásky. Mně se Nesbovy knihy líbí .

Phyl
28.06.2017 5 z 5

Dobrák Sonny. Ach ten růžolící hošík, jehož mlčení dokáže v každém z nás vyvolat pocit bezpečí a radosti. Jehož pohled rozvibruje bod G u každé ženy a prostatu každého muže. Člověk se s ním cítí v bezpečí, svěřuje mu své niterní neduhy a strasti, přiznává se ke všem zhovadilostem co kdy provedl, a nikdo netuší, a nikdo netuší, že máchá pistolí a v noci píše hořčicí na víčko, že trochu zabil, ale jen maličko. Jak pravil klasik svět není nikdy černej ani bílej, jen nechá stíny na duši. Což v jeho případě znamenalo, že dokáže neuvěřitelně přesně přepínat mezi bílým dobrákem (jenž rozdává peníze, náušnice po mrtvých frigidách, být hodný k vágusům, přestat najednou brát drogy a klátit pečovatelku z domova pro fetky), a černým chladnokrevným zabijákem jako by někdo luskl nám dobře známými prsty. Jen nechápu, že to nikomu, ale opravdu nikomu nepřišlo ani jednou divné. Přesto jsem u tohoto díla trávil podstatnou část svých dní, jelikož je to prostě Nesbo.

Lucik87
27.06.2017 3 z 5

Já nějak nevím. Asi jsem od toho čekala víc. Přiznávám a věřím, že příběh je skvěle propracovaný, prostředí věznice i to, jak to v drogovém kšeftu a mezi mafiánskými klany chodí. Nicméně mně tam prostě chybí něco osobního. Něco, co by mě fakt dostalo. Nemůžu si pomoct, u mě stále vede Minier.

March
26.06.2017 5 z 5

Byla jsem zvědavá, jaká bude Nesboovka bez HH a byla jsem nadšená, skvělá zápletka, výborně servírované, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. A Sonny, ten mi nahradil mého oblibeneho HH naprosto dokonale. Pro mě nejlepší kniha od JN.

DendousSKS
19.06.2017 3 z 5

"Odpuštění. Naděje. Čistý list. Nová šance. Většina lidí ji promarní, dělají dál celý život stejně pitomé chyby, vždycky si najdou nějakou omluvu pro to, že něco zvorali. Sami si to neuvědomují, přinejmenším se tak tváří, ale prohrají, ještě než odstartují. Protože jim chybí vůle."

Mně chyběla vůle první polovinu knihy, nenadchlo mě to, nudilo mě to a knihu jsem odložila. Po roce vůle přišla a dočetla jsem i druhou polovinu, která už měla spád. Četlo se to lépe, nebyla to už nuda, ale konec mně zas tak překvapivý nepřišel.

"Jak může štvaný člověk tak tvrdě spát? Spánek spravedlivých. Ten prý bývá tvrdý."

lil16
15.06.2017 5 z 5

První kniha od Nesba a doufám, že ne poslední. Nesbo mě trochu odrazoval svým stylem psaní(moc dějových línií, moc postav, moc jmen), ale dostala jsem se přes to a kniha mě úplně pohltila. Doporučuji! A hlavně to nevzdat po pár stránkách.

Hany.Honey
12.06.2017 4 z 5

Výborný, prostě perfektní! Sonny se mi líbil od první strany, byl to prostě frajer. A jsem ráda za happy end romantické dvojice. To se moc v knihách od tohoto autora nevidí. Dobrý námět k zfilmování. Podobně jako Lovci hlav.

Laco13
09.06.2017 4 z 5

Prvá kniha od Nesbø-a ktorú som čítal a určite nie posledná. Čítala sa veľmi dobre, vtiahne Vás to do deja. Určite odporúčam prečítať.

Hakl54
08.06.2017 5 z 5

Je to teprve druhá kniha od Nesbo, kterou jsem přečetla. První kniha Sněhulák byla na mě až moc drastická, samá krev. Syn mě nadchl. Výborně napsané a inteligentní děj a až do konce napínavé a hlavně dobro vítězí nad zlem :).

Space.Junkienka
28.05.2017 3 z 5

Zvláštní.... Když jsem knihu kupovala, očekávala jsem typický "Nesbøho" styl... Ale musím uznat, že kdybych asi měla hádat, tak by moje první volba rozhodně nemířila k němu. Zajímavý příběh, šílená zápletka, která v podstatě do konce není rozpletena, pro mě sympatický Sonny a vrchní komisař, kterého i přesto, co všechno provedl, považuji za lepšího člověka než samotného HH :).