Syn

Syn
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538224/bmid_syn-663f5b6636f58.jpg 4 2547 2547

Sonny Lofthus býval oblíbeným, příkladným studentem vzhlížejícím ke svému otci. Jednou se chtěl stát policistou jako on. Jeho život se však rozpadl jako domeček z karet, když jeho vzor spáchal sebevraždu a v dopisu na rozloučenou se přiznal k braní úplatků i spojení s kriminálním podsvětím.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Sønnen , 2014

Interpreti: Petr Kubes

hanka9238
11.11.2018 4 z 5

Za me super, od zacatku az do konce. Ctive a velice napinave a jsem rada za ten konec. Me se to libilo moc, i bez Harryho.

BlackBlade
07.11.2018 4 z 5

Dobrá detektivka, ale nevím proč, závěr jsem čekal... Ale nebylo to zase nějak zbytečně překombinované. Za mě lepší 4/5, ale na 5/5 to z mého pohledu nemá.

Katulinka69
21.10.2018 4 z 5

U Nesba mi vždy trvá chvíli se zácist,ale pak to stojí za to.

IVANA0123
05.10.2018 5 z 5

Jak je vidět, tak knížky od Nesba mohou skvěle fungovat i bez Harryho, i když jsem tomu původně nevěřila. Neuvěřitelně napínavý příběh, kde zlo ani dobro nejsou vždy jasně černé nebo bílé. Určitě stojí za přečtení.
(10/18)

anitram1975
21.09.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Čtivé, poutavé, napínavé. Tak trochu jiná detektivka.

ferda16
20.09.2018 3 z 5

Ze začátku jsem vůbec se moc neorientovala v množství postav a jejich jménech, ale nakonec se vše rozjasní a příběh opravdu zaujme. Dobré téma, pěkný příběh i rozuzleni. Má prvotina, ale věřím, že u ní nezůstane :)

Costanzo
16.09.2018 5 z 5

Nesbo opět ukázal, že umí. Bravurní příběh, strhující děj a krásné zakončení. Co víc si přát? Pro mě je Nesbo Bůh severské krimi. Doporučuji

allyce
11.09.2018 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, děj jede tak rychle, že málem nestačíte otáček stránky. A když otočíte tu poslední, je vám líto, že už žádná další není.

Když jsem si pročítala některé komentáře, donutilo mě to zamyslet se nad tím, proč jsme schopni přímo "milovat" člověka (byť vymyšleného), který zabíjí jiné lidi. Ano, je sympatický, mladý, krásný, ano stalo se mu bezpráví, vzali mu roky života, všichni mrtví jsou prevíti nejhrubšího zrna...........
Můj závěr je ten, že jsme toho schopni, protože to byl záměr autora. Tady je vidět jeho nadání a mistroství slova. Svým literárním uměním dokázal naše morální hodnoty posunout tak, abychom Sonnyho milovali, byť je vlastně odsouzeníhodným vrahem.

Kitty
11.09.2018 5 z 5

Vzala jsem si tuto audioknihu na zaplácnutí času a byla jsem mile překvapená. Klasická severská krimi, která má zápletku i spád. A přednes od Petra Kubeše byl strhující.

maroni
05.09.2018 5 z 5

První "neholeovský" Nesbø (když nepočítám audioknihu Lovci hlav) a autor neubral nic ze svých kvalit. Harry mi nechyběl a knihu jsem si hodně užila. Sonnyho si zamilujete

Taj-ka
02.09.2018 4 z 5

Jako obvykle strhující. Tentokrát myslím že jsem skoro uhádla část rozuzlení předem, ale to mě nijak neodradilo číst ve dne v noci. Oproti sérii s Harry Holem bylo osvěžující že tady hlavní hrdinové neměli přežití jisté.

heyitsronnie
30.08.2018 5 z 5

Syn je první z děl autora, kterou jsem četla a nebyla ze série HH. Byla jsem k tomu proto hlavně zpočátku hodně skeptická. A možná právě kvůli tomu mě knížka tak nadchla. Pořád to byl Nesbo, cítila jsem v ulicích Osla jeho přítomnost. Sonnyho jsem si zamilovala na první stránce. Rozhodně Syna řadím k nejlepším, co jsem od toho norského boha četla. Děj, zápletka, tempo příběhu a psychologie postav. To vše tam bylo a to vše bylo za mě na jedničku s hvězdičkou.

Jůšo
15.08.2018 5 z 5

Jsem příjemně překvapená. Syna jsem ulovila ve slevách a zlákal mě hlavně na jméno autora. Ani jsem si pořádně nepřečetla anotaci. Ano, čekala jsem, že to bude stát za to, ale že se nechám až tak vtáhnout do děje, mě nenapadlo. Líbilo se mi množství postav s propracovaným charakterem i napětí a akce. Ráda tu tedy zanechávám pět hvězdiček.

mahdal
22.07.2018 2 z 5

Asi budu mít rozdílný názor na tuhle knihu než většina, ale pro mě to žádný výjimečný autorský počin nebyl. Je to třetí kniha, kterou jsem četl od tohoto autora, a myslím si, že na delší dobu poslední. Nedokázal jsem se ztotožnil s postavami možná i kvůli tomu, že se mi nelíbí styl autorova vyprávění. Ne že by zápletka nebyla zajímavá, ba dokonce by v ní nebylo napětí, to ne, ale není to můj "cup of tea". A to přitom mám detektivky rád. Každý si musí na knihu udělat svůj názor, ale když Vám k srdci nepřiroste, nic s tím neuděláte. Četbu další knihy od tohoto autora si pečlivě rozmyslím. Dvě hvězdy za to, že byl příběh místy napínavý a že v něm nechyběla akce.

Kaik
05.07.2018 4 z 5

Nesbo zkrátka detektivky umí. Syn opět potvrzuje, že v jeho románech si člověk nemůže být vůbec ničím jistý. Příběh pomsty mladého muže je zasazen do známého prostředí Osla a mohl by klidně fungovat jako další díl Harryho Holea. Vím, že bych neměl srovnávat a být vděčný za zpestření v podobě nových tváří, ale na Harryho už jsem si zvykl a chyběl mi. Závěr knihy byl řádně divoký (napadl mě i výraz 'překombinovaný', ale takový byl asi záměr - zmlsaného čtenáře je třeba stále překvapovat), ale celkový konec se mi líbil. A opět se mi stalo, že zhruba od půlky děj nabral takové otáčky, že jsem se od knihy nemohl odtrhnout. A to není málo.

PetrCB
05.07.2018 5 z 5

Perfektní a navíc inteligentní a uvěřitelná zápletka. Od začátku do konce super.

VeronikaStan
28.06.2018 5 z 5

Ze začátku mi dělalo problém se zorientovat v množství postav, které dějem provází, nakonec jsem se dočetla do děje tak, že mi nešlo knihu odložit. Příběh mě upoutal tak, že bych to klidně viděla na filmové zpracování. Za mě jedna z nejlepších od Nesba!

Mrzenka
17.06.2018 3 z 5

Ze začátku jsem vůbec se neorientovala v množství postav, ale nakonec zajímavé rozuzleni.

Péťa1950
17.06.2018 4 z 5

Zajímavé prolínání osudů hlavních postav až do rozuzlení, které se v průběhu četby už nabízelo. Velice čtivé.

Stepi84
16.06.2018 5 z 5

za mne jedna z nejlepších :-)