Ta přede mnou

Ta přede mnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538270/bmid_ta-prede-mnou-6640adc235021.jpg 4 2691 2691

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupující pod pseudonymem J. P. Delaney. EMMA se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. JANE prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

The Girl Before , 2017

Interpreti: Kristýna Podzimková , Máša Málková

Barbora216
19.10.2019 4 z 5

Kniha byla moc dobrá a čtivá, ale abych dala pět hvězd, něco chybělo. Příběh mi přišel trochu neuvěřitelný, a aby se sešla taková parta narušených lidí se mi taky zdálo dost přetažený za vlasy. Byly části, kdy jsem si říkala, že asi čtu Fifty shades. :-) Ale námět skvělej, kapitoly se svižně střídaly, zvyšovaly tak napětí, zvědavost a čtivost. Konec byl super, byla jsem překvapená, ale na pět hvězdiček to nebylo.

Savelok
18.10.2019 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Během čtení jsem několikrát změnila názor na to, kdo lže a ve výsledku jsem byla stejně překvapená. Občas mě zmátlo střídání postav, ale aspoň mě to nutilo být ve střehu a ne jen hltat stránky. Příjemné čtení na sychravá nedělní odpoledne.

sun.from.ibiza
17.10.2019 3 z 5

Četlo se to dobře, ale asi jsem již příliš rozmlsaná a nezanechalo to ve mě žádný hluboký dojem. Konec mě nepřekvapil. Oproti Za zavřenými dveřmi je to průměr, alespoň za mě.

Míša02
15.10.2019 5 z 5

Do knížky jsem se hned začetla a nakonec jsem ji přečetla za půl dne. Děj je zajímavý, plynulý a nemá žádná hluchá místa. Viděla jsem tu podobnosti s knihou Padesát odstínů šedi. To bylo celkem příjemné ozvláštnění. Ta přede mnou patří mezi nejlepší knížky, jaké jsem kdy četla. A určitě doporučuji.

FejKýý
14.10.2019 5 z 5

Za mě opravdu super thriller, hned se začtete a čím víc se blížíte ke konci, tím víc chcete číst. Konec mě velice překvapil, takový jsem ho opravdu nečekala.

makynka911
11.10.2019 4 z 5

Na knize se mi hodně líbilo střídání postav, které děj vyprávěly. Také se mi líbily otázky, které dokážou člověka donutit se zamyslet, co by si vybral a proč by si to vybral. Kniha byla skvěle napsaná, napínavá od začátku do konce. Sice mohl být konec krapet delší, přišlo mi, že se vše semlelo už dost rychle. Ale i tak určitě 4* :)

PetraVlckova
10.10.2019 2 z 5

za mne průměr.

viva71
09.10.2019 4 z 5

Tak ta byla! Nečekala jsem nic a jsem překvapená spletitostí osudů a dějovými zvraty. Početla jsem si na výbornou!

Falda
08.10.2019 4 z 5

Z anotace jsem čekala zcela něco jiného. Ale kniha mě překvapila. Střídání vyprávění jednotlivých postav bylo super a kniha díky tomu rychle ubývala. Napínavá byla do konce. Dům byl popsán velmi dobře a mohla jsem si ho představit do samých detailů, což příběhu přidávalo na zajímavosti.

Lubisek
06.10.2019 5 z 5

Páni, opravdu parádní knížka - čtivá, rychlá a napínavá od začátku do konce. Knížka má stupňující tendenci, začne velmi nevinně a nakonec se řeší otázky psychiky, týrání, znásilnění, apod. Nemalou roli zde hrají také LŽI. Komu a čemu se dá věřit? Nad touhle otázkou jsem přemýšlel prakticky celou knihu. Jak knížka rychle začala, tak bohužel i rychle skončila. Závěr bych si dokázal představit tak ještě o 20 stránek delší, ale i tak naprostá bomba. Líbilo se mi střídání pohledů (současnost, minulost).

Rychlé kapitoly taktéž přinášely intenzitu. Velmi se mi líbily testové otázky, nad kterými se člověk zamyslí na hooodně dlouhou dobu. Erotika zde byla popsána taktéž docela dobře. Nemám rád, když se v tom autor/ka vyžívá, k tomu tady nedošlo, za což jsem nesmírně rád. Parádní počtení na víkend. Zasloužených 5 hvězd. :)

KatkaHutyrová
30.09.2019 5 z 5

Za mě super počtení! Velice čtivé, poutavě napsané a pro mě neotřelé. Autorovi jsem věřila každé slovo a povedlo se mu udržet mě v napětí až do konce, takže já si nemám na co stěžovat. :-)
Pokud jde o tu erotiku zde - nemám ráda erotické knížky, ale tady je sex jen špička ledovce, něco, co do děje zkrátka patří a skvěle zapadá. V konečném důsledku se to v pohodě ztratí.
Za sebe můžu určitě doporučit. :-)

SoniaR
30.09.2019 4 z 5

Není úplně nejlepší, ale ani nejhorší. Za mně průměr, ale četla se fajn.

Luciáš01
28.09.2019 3 z 5

Jedná se o psychologický thriller. Poté, co se dvě ženy snaží vzpamatovat z traumatického zážitku, se obě ocitnou v pronajatém domě ve Folgate Street – ale každá v jiném čase. Dům je sice architektonický skvost, který oplývá minimalismem, navíc za hodně přijatelnou cenu, ale má svá striktní pravidla, jež jsou podmínkou nájemní smlouvy. V podstatě se v domě nesmí po nastěhování nic změnit a musí se řádně udržovat (nikde nesmí být poházené věci, vystavené fotky, žádná dekorace apod.).

Účelem domu je měnit jeho nájemníky k lepšímu. Vzhledem k tomu, že obě ženy chtějí nový začátek, přijmou všechny podmínky a do domu se nastěhují. Bonusem je fakt, že architekt, který dům pronajímá, je velmi přitažlivý. Když se ale Jane nastěhuje, začíná rozplétat minulost domu a zjistí, že předchozí nájemnice jí byla velmi podobná a že i její osud směřuje stejným směrem.

Příběh je vyprávěn dvěma ženami, Emmou tehdy a Jane teď. Dva pohledy a dvě časové období mi nevadí, naopak jsem je přivítala, ale v této knize mi přišlo, že z počátku bylo těžké si zapamatovat, co vypráví Emma a co Jane… Dále chápu, že když každá vypráví stejnou věc ze svého pohledu, že to má své kouzlo a svůj účel, ale někdy bylo neustálé opakování jednoho a toho samého otravné (i když jindy zase zajímavé).

Děj je poutavý, líbila se mi originalita příběhu. V celkovém dojmu mě kniha trochu zklamala – moc jsem se na ni těšila, ale ničím moc nezaujme. Na druhou stranu ani neurazí, řekla bych takový průměr. Rozhodně na mě nepůsobila jako pravý thriller, spíš jako lepší detektivka. Na rozdíl od většiny knihy se konec povedl daleko více – ten mě zaujal, až na pár detailů na úplném konci, které mi tam úplně neseděly.

Aveli
27.09.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, zprvu jsem se trochu ztrácela kdy se jedná o Jane a kdy o Emu, ale pak už to bylo lepší. Příběh je skvěle promyšlený, plný překvapivých zvratů a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Jediné, co mě mrzelo byl konec, byť byl překvapivý, přišel mi úplně na závěr překombinovaný. Ale rozhodně i tak doporučuji.

mystar
20.09.2019 4 z 5

Knizka se mi libila. Ze zacatku se mi dost pletly podobne linie pribehu. Pribeh se cetl svizne a chvilema me i desil. Proste jsem musela co nejdriv vedet, jak to bude dal. Vraha jsem neodhalila hned. Konec me prekvapil. Fajn thriller.

Adelaki
19.09.2019 4 z 5

Mě se kniha líbila, byla originální, snadno se četla, líbili se mi i vložené otázky mezi jednotlivými kapitolami. Takový psychologický test, co by člověk udělal v různých situacích. Kapitoly jsou kraťoučké, což mě nutilo číst stále dál, knihu jsem měla přečtenou za tři večery. Občas se mi pletlo, co se stalo ve kterém příběhu, protože se tam dějí v podstatě stejné věci. Knize bych jedině vytkla, že ani jedna z postav mi nebyla moc sympatická a konec byl takový hrozně rychlý, že jsem nevěděla, co si o něm myslet.

Karoui
18.09.2019 4 z 5

Skvělá oddechovka :) Konec mě překvapil.

katerina4027
17.09.2019

Velmi čtivá knížka, která by ale mohla mít větší spád. Nicméně konec mě velmi překvapil a napjal. Dobré čtení na pár večerů.

katushah
16.09.2019 4 z 5

Velmi čtivá a svižná kniha, což mám ráda. Místy mně to opakování už nudilo, ale konec mně zas mile překvapil. Není to best kniha ever, ale zabaví vás na několik večerů.

ladyka
14.09.2019 4 z 5

Knížce, s níž jsem strávila jeden večer, dávám slabé 4*. Nebylo to špatné,ale ani závratně skvělé ...do půlky jsem četla s nadšením a zvědavostí, pak to ale začalo nejak drhnout a ten pingpong mezi postavami mě už tak nebavil...ani nevím proč, asi jsem po té bezva první půlce čekala větší pecku a ne takové zvláštně našroubované pokračování. Žádná z postav mě blíže nezaujala,ovšem pojetí high tech domu bylo velmi zdařilé a náčrt manipulativních individuí zajímavé. Takže pokud chcete zabít jeden/dva večery s nenáročnou knihou tohoto žánru, směle do toho.