Tajemství Kosí kavárny

Tajemství Kosí kavárny
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536852/bmid_tajemstvi-kosi-kavarny-662556ecb711f.jpg 4 61 61

Někdy je potřeba trocha kouzel, abyste našli cestu domů. Ve stínu alabamských hor leží městečko Wicklow. Právě sem se vrací Anna Kate, aby pohřbila svou milovanou babičku Zee, majitelku Kosí kavárny. Měl to být krátký výlet. Myslela si, že jen zavře kavárnu a vyřídí pozůstalost po babičce. Navzdory svému předsevzetí, že se vyhne navazování jakýchkoli vztahů a rozhodně nebude pátrat po otcově rodině, Anna Kate zjišťuje, že je k tomu svéráznému jižanskému městečku, odkud její matka před mnoha lety utekla, nevysvětlitelně přitahována. Dalším magnetem je tajemný kosí koláč, o kterém každý pořád mluví. Pravda o její minulosti pomalu vychází najevo a Anna Kate se musí rozhodnout, jestli dovolí, aby osamělá kosice konečně roztáhla pochroumaná křídla a vzlétla... Hřejivý román se špetkou magie, romantiky a rodinných tajemství odehrávající se v kouzelném prostředí jižanského maloměsta.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Midnight at the Blackbird Café, 2019

KatieKuli
25.07.2024 4 z 5

Magické čtení o rodu žen Callowových, jejich léčitelských schopnostech, empatii a jejich kosí kavárně, která spojuje celé alabamské městečko. Anna Kate se po smrti své babičky Zee vrací ke svým kořenům a pokračuje pomáháním místní komunitě. Seznamuje se s obyvateli, peče slavné kosí koláče a přemýšlí kam se dál v životě vydat.

Kniha mě svou atmosférou hned chytla a vyloženě jsem se toužila dozvědět o všech lidech z městečka. Přijde mi ale, že po úžasném úvodu, ztratila už v polovině kniha "dech". I dál to byl příjemný příběh, ale neudržel to magické "něco" začátku knihy, proto 4*

bookcase
20.07.2024 5 z 5

Nádhera. Moc příjemné čtení. Když se řekne "hřejivé čtení", je to přesně tato knížka. Miluju malá městečka a příběhy, které se v nich odehrávají, chci do Wicklow.

Mikik
16.07.2024 5 z 5

Tak tohle byla jedna z nejlepších knih za poslední dobu. Tak krásně se to četla, až jsem si také chtěla dát kousek kosího koláče. Úžasná

Knižní střípky
11.07.2024 5 z 5

Nádherné pohlazení po duši to bylo, bylo mi ve Wicklow moc dobře. Je to příběh o ztrátách a nálezech, rodinných poutech, které překonají i ty největší vzdálenosti, o lásce ve všech podobách. Je to kniha, která vás pohladí a budete si přát zajet si do Wicklow na kus dobrého koláče a šálek ostružinového čaje. Protože s touto kombinací nemůžete sáhnout vedle a je to místní lék na všechny chmury a strasti.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků

Ivuska.09
08.07.2024 5 z 5

Krásný příběh o ztrátě, naději, rodině... Prostě jako ze života – jen s drobným mystickým motivem, který příjemně doplňuje děj.

Paja1709
29.06.2024 5 z 5

To bylo tak pěkné. Hned bych si dala kousek kosiho koláče.

evineckY
21.06.2024 5 z 5

Musím uznat, že kniha je prvoplánová a předvídatelná, ALE!
Trošku mystična jí dává šmrc, převážně vážná a smutná ale pospolitost
celé vesnice i láska, která kvete v každém věku je tak pozitivní.
Je vtipné, že v příběhu jako hlavní protagonisté jsou kosi vzácní,
protože mi ty potvory z tří obrovských keřů borůvek nechají nanejvýš mísu.