Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4415 4415

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz, 2018

Evule81
22.09.2018 5 z 5

Líbila se mi. Jsem ráda, že jsem vyzkoušela i tento žánr, i když ho nevyhledávám.

Sabča92
11.10.2018 5 z 5

Dlouho na mě žádná kniha neměla takový dopad, jako právě Tatér z Osvětimi. Nejprve musím podotknout, že knihy s podobnou tematikou nečtu, jelikož jsem velmi citlivý člověk a druhá světová válka mě vždy rozesmutní. Po této knize jsem sáhla na obrovské doporučení mé drahé kamarádky, a přečtení nelituji.
Kniha byla skvělá a já ji řadím k tomu nejlepšímu, co jsem letos přečetla. Kniha inspirovaná skutečným životním příběhem muže, který rozhodně nesmí být zapomenut. Doba, ve které hrdinové žili byla nesmírně krutá a bolestná a hrdinové z této knihy byli lidé jako my.
Příběh se mi nesmírně líbil, místy jsem plakala dojetím nad sílou a nadějí hrdinů, místy nad nespravedlivostí a krutostí.
Tuto knihu si musíte přečíst!!!

EvaSkořepová
23.10.2018 5 z 5

U žádné knihy jsem neuronila slzu, ale u téhle jsem vyloženě řvala.. Síla.. Každý by si to měl přečíst, už jen kvůli tomu jaká je ted doba a všichni si stěžují na vše, ale co ty lidi z války.. Hrůza..

Marta13
27.01.2019 5 z 5

Další skvělá kniha z období holokaustu, která má v sobě obrovskou sílu hrdinů přežít a žít běžný život lidí, který my žijeme a bereme ho jako samozřejmost.

Gejitka
04.02.2019 5 z 5

Hrůza hrůzoucí. A když si člověk představí, že se to skutečně dělo, a není tomu tak dlouho, chce se mu zvracet. Gita byla skutečně krásná žena (koukala jsem na nějaké fotky na internetu). Nedivím se, že se do ní Lale zamiloval na první pohled a ta láska jim vydržela celý život.

Kovářskej
15.02.2019 5 z 5

Kniha,která nikoho nenechá chladným...Už jen při představě koncentračního tábora, malých dětí...všudepřítomného pachu smrti, tuhne krev v žilách.
Už jsem to psal u jiných knih s touto tématikou.
Zaplať PánBůh za to , že žijeme teď a tady. A tak, jak žijeme. A buďme za to vděčni.
Nedokážu si představit, že bych musel s dětma nastupovat do dobytčáku a dál....Lidi by si měli vážit toho co mají.....

Ivanule
22.03.2019 5 z 5

Zajímavý příběh o koncentračních táborech Osvětimi a Březince,když jsem četla recenze a nebo i slyšela o knize,chtěla jsem si ji přečíst a dozvědět se více a i když se mi velice líbila,slzy jsem bohužel neronila jako někteří jiní čtenáři. Děj byl popsaný poutavě ale nepřišel mi až tak do hloubky jak bych si představovala a co by mě mělo právě vzít za srdce až tak že bych u knihy brečela,co se mi líbilo hodně byl konec a řeč syna obou hlavních hrdinů ta mě dojala,jak na ní bylo vidět,že syn své rodiče obdivoval a miloval a že mu dali krásné dětství,

zazinka2
02.04.2019 5 z 5

Nejradši bych dala tak 10*. Příběh mě opravdu hodně zasáhl. Právě jsem knihu dočetla, posledních 40 stran jsou úplně pobrečené. Člověk si tak nějak uvědomí, jaké má štěstí, že žije až teď a ne před pouhými 80 lety...
Nebylo by od věci, zařadit knihu do povinné četby.

hey123
09.05.2019 5 z 5

Neskutečně čtivě napsaný příběh. Snad se mi ani nechce věřit, co vše se hlavní postavě stalo a čím vším si prošla. A vlastně i jaké štěstí měli oba hlavní hrdinové. U některých pasáží jsem měla husí kůži. Je hrozné, že se tohle vše opravdu dělo...Knihu určitě řadím mezi moje nejoblíbenější a budu doporučovat dál.

Myslím si, že tuto knihu (stejně jako Hanu a Zlodějku knih) by měly děti číst na škole povinně. Poutavým příběhem se dozví něco o historii a navíc budou mít splněný čtenářský deník.

lidunka1
21.06.2019 5 z 5

Knížka mě uchvátila.

alichek
02.07.2019 5 z 5

Silný příběh lidí přeživších nejhorší hrůzy novodobé historie, příběh ukazujicí, že ryzí láska přežije všechny lidské krutosti. Příběh inspirující a povzbuzující k životu, znovu mi připomněl, že opravdu nemáme nač si v dnešní době stěžovat. Jsem šťastná, že Lale se rozhodl na sklonku svého života příběh sdílet, tohle svědectví by si měli lidé opakovaně číst...já to tedy mám určitě v plánu, když si zas budu myslet, že se mám špatně.

Lucifere1
21.07.2019 5 z 5

Neskutečně poutavý příběh, který zasáhne každého. Přečetla jsem jedním dechem.

HockeyGirl
19.08.2019 5 z 5

Kniha Tatér z Osvětimi je v podstatě autobiografie Lalea Sokolova. Je to Slovák a taky Žid a je odvezen od své rodiny na Slovensku do koncentračního tábora Březinka. V táboře potká Pepana, který tetuje nově příchozí lidi a Lale se mu osvědčí jakožto jeho asistent při tetování nových lidí, které převážejí do tábora. Tetují je hlavně v Osvětimi, proto musí chodit pěšky do dalšího tábora, který je vzdálený asi 4 km od Březinky. Při tetování má Lale poprvé problémy a tak je napomínán doktorem Mengelem (ano ten Mengele, který prováděl pokusy na lidech). Lale si také dost často podíval s esesákem jménem Baretski, který na něj byl (kupodivu) milejší, než ostatní esesáci v táboře a dovolil mu předat po něj vzkaz Gitě. Gita byla dívka, do které se Lale během života v táboře zamiloval. Potají se scházeli a Lale vždy musel uplatit strážnou, aby Gita vůbec mohla odejít ven z baráku za Lalem. Život v táboře nebyl ale nijak jednoduchý, jak asi každý víme. Při konci války se Lale od Gity vzdálil a chtěl ji najít, aby mohl být s ní. Když bylo po válce, chtěl odjet zpět na Slovensko, ale Rusové mu dali práci, aby armádě hledal dívky na večírky a pro zábavu. Laleovi se to dařilo, protože byl pohledný a uměl to se ženami. Gita Lalea našla ve městě zrovna, když měl práci a Lale ji požádal o ruku. Měli spolu syna a dožili se oba vysokého věku. Kniha se mi moc líbila a nebyla moc dlouhá.

Mišule_11
13.12.2019 5 z 5

Nemám slov a to ani po několika dní, co jsem knihu dočetla! Nikdy si takovou situaci nedovedu představit a ani bych nechtěla ji zažít, natož být v kůži hlavních hrdinů! :/
I když převyprávěný příběh, který byl plný emocí a ne jednou nenechal mé oko suché, byl pro mě další až skutečný knihomolský zážitek.. :)

AngelOfDarkness
03.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha, od které se nemůžete odtrhnout. Skvěle napsané

Nikola_
17.01.2020 5 z 5

Tato kniha je za mě velmi povedená, myslím, že o těchto věcech by se mělo stále mluvit a tato knihu celou situaci vykresluje ne až tak drastickým způsobem, proto se dá, alespoň za mě trochu lépe číst..

katerina7986
30.01.2020 5 z 5

Knížka se mi hodně líbila. Rozhodně doporučuji přečíst. Myslela jsem že bude hodně drsná, ale ne, nebyla. Krásný příběh o lásce v nepříznivých podmínkách.

Peggy1990
28.02.2020 5 z 5

Všichni z dokumentu či vyprávění víme, jaké to bylo a nechtěly bychom to zažít. Knihu jsem doslova zhltla... Ten popis všeho v dokumentech a filmech člověk tak neprozije. Měla jsem místy husí kůži..

Annabelka
18.03.2020 5 z 5

Pěkná kniha podle skutečné události. Chvilkami se mi zdálo až neuvěřitelné, že ve spoustě chvílích vůbec mohl přežít. Včetně připomínámí červené knihovny. Každopádně kniha vtáhne do děje a pěkně se čte

Aya81
24.05.2020 5 z 5

Co na tuto knihu říct? Silný příběh o silné lásce, který probíhá na pozadí hrůz odehravajicich se v koncentračním táboře Osvětim - Brezinka. Hlavní hrdina diky velkému štěstí i osobní pricinlivosti prosel šílenostmi koncentračního tábora ještě relativně lehce, a tak mohl o hrůznych zážitcích podat svědectví celému světu. O hruzach, které by neměly být nikdy omlouvany, zlehcovany nebo dokonce zapomenuty...