Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4415 4415

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz, 2018

kytarka
31.07.2018 5 z 5

Lale byl přivezen v dobytčáku do koncentračního tábora Osvětim - Březinka. Stal se z něj tatér, který všechny kdo tímto krutým místem označkoval navždy, nechtěl ale neměl na vybranou. Poznal takto svou lásku Gitu. Nádherný zamilovaný příběh, který se stal v té nejhnusnější době na tom nejhorším místě, ale opravdu se stal. Je to neuvěřitelné jak byli stateční a vše zvládli. U čtení jsem měla slzy v očích, tuhle knihu opravdu doporučuji! Je skvělá, to že to je podložené na pravdě už tak skvělé není. A proto jsem ráda, že jsou tady pořád nové a nové knihy na toto téma, nemělo by se zapomenout na tuto krutou dobu a měly by jsme si ji připomínat, tak aby se neopakovala.

Redhead
26.08.2018 5 z 5

Příběh, který vezme za srdce. Hezky napsané a autentické

mot33
28.10.2018 5 z 5

Super na to že je to psané jako román tak ok.

Adush
17.12.2018 5 z 5

Úžasná kniha, četla se lehce a příjemně, stačilo jen otáčet stránky. Oceňuji, že nebyla napsána drasticky, hrůzné scény byly spíše na pozadí nebo jako dokreslení příběhu a tak jsem se mohla soustředit i na něco jiného. Je to úžasný příběh. A jako třešnička na dortu byly na konci fotografie a doslov jejich syna. Děkuji moc za tuto knihu!

P.S.: čekala jsem ale trochu víc o příběhu TATÉRA... něco mi tam přecijen chybělo.

Dala
30.01.2019 5 z 5

Skvělá knížka.

Radííí
09.02.2019 5 z 5

Dlouho jsem nečetla knihu, který by mě vzala za srdce a dojala k slzám. Přečetla jsem ji jedním dechem a nemohla se odtrhnout. Jednoznačně doporučuji k přečtení!

Drahuš
17.02.2019 5 z 5

Já jsem spokojená. Co jsem od knihy očekávala, to jsem dostala. Určitě doporučuji.

SaskoMa
05.03.2019 5 z 5

Neuvěřitelně čtivě napsaná kniha.

kika812
27.03.2019 5 z 5

Prostě wow....

annexulka
01.05.2019 5 z 5

Já nevím, co tady některým přijde v knize ,, mimo realitu"? Lale prostě jako tatér dostal různé výhody ( samostatný pokoj, extra porce, volný čas poté, co mu skončila práce atd.) a že měl v Osvětimi sex? Nebylo to nemožné, sex zmiňuje ve své knize Utekl jsem z Osvětimi i Rudolf Vrba. Takže za mě úžasný příběh a plný počet *.

1bublina
05.03.2020 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Tohoto tématu jsem se trochu obávala, protože je to těžké téma a bála jsem se, že na ty hrůzy budu myslet i po odložení knihy. Nebylo to ale tak hrozné nebo detailně popisované. Spíš bych to popsala jako "milostný příběh za ostnatým drátem". Obvykle čtu detektivky, kde je příběh smyšlený. Tohle je ale kniha o tom, co se skutečně stalo (proto ty obavy). Na rozdíl od pár dalších komentujících jsem ráda, za tuto "odlehčenou knihu", protože jinak bych ji nejspíš nezvládla přečíst. Příběh byl zajímavý, prokládaný minulostí nebo příběhy z Lalova dětství. Hned od začátku mě kniha vtáhla do děje a Lalovi i Gitě jsem moc fandila. Bylo jasné, že Lale přežil, když převyprávěl tento příběh, proto se mi to četlo lépe. Moc se mi líbily fotografie na konci knihy (četla jsem e-knihu) i Garyho doslov a další informace. Díky za čtenářskou výzvu!
ČV 2020 - 7. Kniha o holokaustu.

lenka6429
14.04.2020 5 z 5

Knížka je velmi zajímavá, příběh smutný, zatím jsem knihy o holocaustu nečetla a myslím že každý by si nějaký takový příběh měl přečíst abychom nezapomínali, že svoboda a demokracie tu nebyly vždycky a měli bychom si toho vážit. Knížka se četla sama,ale jediné co mi trochu vadilo byl rychlý spád a konci, čekala bych že hledání bude trochu náročnější nebo že se to povede možná až po delší době. Ale je to zase vyprávění příběhu tak jak se stal, tak se na to vlastně ani nemůžu zlobit. Rozhodně doporučuji.

jana4084
29.05.2020 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem a bylo mi tak smutno z té skutečnosti. Neumím si to ani představit a jsem ráda, že ten, kdo ai prošel koncentračním táborem, promluvil. Tohle je historie a mělo by se o ní vědět. Měla jsem pocit, jako kdybych byla moucha a celé dění sledovala a neměla jak pomoci. Konec mě rozplakal... Ačkoliv je to smutné téma, tak konec naprosto krásný. Důkaz, že láska může být, i když vsechno všechno kolem je černé. :-)

KaMal
01.07.2020 5 z 5

Někteří píší, že příběhu chybí emoce. Je to tak, ale nevidím v tom chybu, spíš naopak - pro mě by nebylo reálné, kdyby hlavní hrdina soucítil s každým v táboře. Pokud chtěl přežít, potřeboval odstup, ale líbilo se mi, že si přesto zachoval naději a určitou dávku optimismu. A jestli je příběh pravdivý? Možná je, možná není, ale myslím, že zrovna to zde není až tak důležité.

Mišátko
18.01.2021 5 z 5

"Aby už se to nemohlo nikdy stát". To je důvod, proč o tomto pekle lidi, kteří jej přežili, mluví. "Aby se na to nezapomnělo", z toho mají asi přeživší těchto hrůz největší strach. Osobně jsem v příběhu nespatřovala žádnou romantiku, ani privilegia, ani kolaborantskou práci. Bytostně jsem vnímala touhu přežít... a nenechat si upřít právo na lidský život.

Monuli36
27.03.2021 5 z 5

Hodně silný příběh.Víc asi netřeba slov...

mcabr
06.09.2021 5 z 5

Pěkný příběh o smutné době. Jen mi to nějak přišlo takový až moc idylický. Asi měl štěstí v neštěstí. Nebo je to tím, jak je to napsaný. Možná jsem čekala víc, když se to tak chválí.

Vladek582
27.04.2022 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Morrisová dokázala excelentně zachytit tehdejší atmosféru. Dokázala vtáhnout do atmosféry strachu a vnímavý čtenář se zamýšlí nad tím, jak by se asi v takové situaci zachoval sám. Jak veliká je vina člověka, který se fyzicky dostane do fronty na porážku a chce přežít. Co je prapůvodím motorem lidskosti, na pozadí cynickkého šílenství netolerantní jednomyslné fašistické ideologie o nadřazenosti a podřadných.
Není to vymyšlený román s napínavou zápletkou. Je to svědectví o době, která by se neměla vrátit. Je to drsný a hluboký příběh o lidskosti a bestiářství, o pekle, lásce a ceně lidského života.

Knižníblázen
18.05.2024 5 z 5

Vlastně moje první přečtená kniha zabývající se tématikou 2.světové války a koncentračních táborů. Velmi dojemný příběh,který musím číst znovu a znovu. Opravdu mrazivé,že stačí málo a člověk přijde o život. Lale už málem několikrát přišel o život. Nakonec svou milovanou Gitu najde a to je dobře,jenže ne každý měl takové štěstí jako Lale a Gita a v tomhle je tato kniha jedinečná,ukazuje naději.

99jana99
26.02.2020 5 z 5

Vůbec nevím, jak okomentovat knihu, která je o hrůzách, které se děly. Přečtěte si jí, toť vše.