Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4415 4415

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz, 2018

Pettinka
19.01.2019 5 z 5

Já nemám slov. Za mě jedna z nejdokonalejších knih, který jsem teď v poslední době četla. Ve finale jsou popsany ty hruzy, ale setrne. Nicmene kniha ve me zanechala odkaz. Je mi z toho smutno, co se dokazalo dit :( ... Boze, cteme tyhle knizky a nezapominejme na ty svinstva z historie a nedopustme, aby se to opakovalo!

Michaela91
29.01.2019 5 z 5

Velmi silná kniha, měla jsem ji i miminkem přečtenou velice rychle, nedalo se přestat. Pořád nechápu, že tyhle hrůzy se opravdu děly.

ANDY28
04.03.2019 5 z 5

přes ty hrůzy, které museli zažít, je příběh napsaný s nadějí a hlavně ten konec, zpívat si i když jsem přišla o všechno, vše se dá nahradit jen život ne...

konformita
14.03.2019 5 z 5

Velmi silný neuvěřitelný příběh.

Gweny
24.03.2019 5 z 5

Wow. Nevím, jak jinak začít. Knih s touto tématikou jsem zatím nepřečetla tolik, ale tahle se mnou nesmírně zamávala. S mými emocemi, prožitky. Nemám problém se do každé knihy vžít natolik, že mi přijde, jakoby se příběh odehrával přímo přede mnou. Tohle pro mne byl tak moc silný příběh. Příběh s dobrým koncem, kterého se ale dožila jen hrstka lidí. Nechci ani tak komentovat to, co se dělo v koncentračním táboře, ale něco jiného.
Je v jistém smyslu naprosto úžasné, jak se Lale s Gitou dokázali vrátit - jeden k druhému i k normálnímu životu. Ti dva si opravdu byli souzeni a jejich láska musela být mocnější, než všechno na světě. To ostatně z příběhu úplně srší, stejně tak jako z doslovu jejich jediného syna. Lidé, kteří prošli hrůzami války, si poté dokázaly vážit života mnohem víc, než třeba my nyní. Alespoň mi to tak přijde. A heslo Lela: "Pokud se ráno probudíš, pak je to dobrý den." bychom si všichni měli zapamatovat a řídit se jím. Neřešit malicherné maličkosti a více si užívat a vážit života, jaký máme.
Děkuji za tento příběh a soudím, že tento typ literatury by měl být povinný. Pro každého. Na minulost nesmíme zapomínat.

m.valova
08.04.2019 5 z 5

K tomuto tématu netřeba nic dodávat..kniha je velmi čtivá a velmi smutná...krutá doba a asi by to opravdu měl číst každý povinně..

Janina05
29.04.2019 5 z 5

Je to už několikrátá kniha na téma Osvětim,ale i tak se mi libila. Určitě stojí za přečtení.

PetaZ
12.05.2019 5 z 5

Ctiva hned od zacatku.. Bylo mi trochu trapne se i najist...

LiKa00
30.05.2019 5 z 5

Další kniha, kterou jsem četla o holokaustu. Ta první kniha byla o hodně drsnější, člověk v ni viděl tu krutost a bezmocnost zároveň, u té jsem se i rozplakala. Tato kniha je psaná tak trochu nadlehčeně, nejsou tam podle mě ukázány ty nejhorší strasti. Samozřejmě každý neměl to štěstí jako Lale a nevyšlo mu mít takovouhle pozici a utéct z všech možných míst. Samozřejmě i tato kniha měla silný příběh jako každé vyprávění člověka, který takovou hrůzu prožil. Je skvělé, že existují lidé, kteří šíří tyto příběhy a ukazují tak lidem něco, co by se už nikdy nemělo opakovat.

hnilda3
23.07.2019 5 z 5

Poutavý příběh, přečetla jsem skoro jedním dechem.

Ajabubu
01.02.2020 5 z 5

Mrazivé svědectví.

PetraChvílová
16.02.2020 5 z 5

I přes hrůzostrašné téma je kniha čtivá a zmírňuje hrůzy holokaustu. Napsáno je příjemně a čtivě, ale po druhé bych do ruky už nevzala.

katkavejr
04.03.2020 5 z 5

moc hezká kniha o tom, že láska si najde cestu všude a za všech okolností..

Merynkaw
25.03.2020 5 z 5

Těžká doba, těžké osudy, těžký příběh. Obdivuji všechny, který si tím museli projít.

Sany124
13.04.2020 5 z 5

Miluji takové knihy. Nejde přestat číst. Ano, je to velmi smutné téma, ale bohužel patří do naší historie a rozhodně by se na něj nemělo zapomínat! Doporučuji všem! Silný příběh.

PetraDD
27.06.2020 5 z 5

Moc hezky pribeh, historicka fakta jdou stranou, ale neubralo to na kvalite ;) cteno v anglictine a cetlo se to velmi hezky

Baru16
26.07.2020 5 z 5

Kniha, která mě přivedla k válečné beletrii. Děkuju!

FUNFACT: Často čtu ve vlaku. Nasedám do vlaku domů, čtu si, vlak vyjíždí a vagonem se rozezní stanice, kterými se bude projíždět. Moji pozornost upoutala stanice Osvětim. Nevěděla jsem, jestli brečet nebo se smát.
No jo, mezistátní vlaky.

Vladimir8177
18.01.2021 5 z 5

Psáno formou zamilovaného románu na pozadí hrůz válka a holocaustu.

Mathiola8
29.08.2021 5 z 5

Stejně jako u mnoha jiných knih z tohohle období a prostředí se zde promítá obrovská vůle žít. Měl to tatér lehčí právě kvůli svému myšlení , věřím, že ano. A je obdivuhodné, že svou víru neztrácel a vytrval.

Aligi
01.06.2023 5 z 5

Nádherný příběh podle skutečných událostí, bohužel z hrozného prostředí. Ráda bych si přečetla ještě Cilčinu cestu, ale na tohle téma musí mít člověk náladu..