Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4415 4415

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz, 2018

bookaholic_no.1
19.08.2018 5 z 5

Fascinující příběh, navíc je strašně dobře sepsán. Určitě doporučuju

petra.hlavacov
14.08.2018 5 z 5

Kniha se četla lehce a skoro sama. Stěží se dalo přerušit rozečtený příběh. S Lalem a Gitou jsem "prožívala" každý den v "Továrně na smrt" a modlila se, až odtamtud budou pryč a jestli vůbec strasti dané doby přežijí!

buchyna
06.05.2019 5 z 5

Bolestný příběh plný lásky a naděje, který se čte jedním dechem. Kniha byla na můj vkus snad až příliš krátká a přečetla jsem za dva večery. Jen mi možná trochu v závěru chybělo malé ohlédnutí za osudy dalších kteří se v knize objevili (Dana, Ivana, Jakub, Pepan, Leon), ikdyž samozřejmě chápu, že mnohé není dohledatelné. I tak
5*.
"Zachráníš jednoho, zachráníš celý svět."

haha_ja
16.05.2019 5 z 5

Velice dojemný příběh o muži, který měl až neuvěřitelné štěstí v neštěstí. Prožili si opravdové peklo na zemi a ikdyž se jim podařilo dostat ze spárů nacistické krutosti, jejich "nové začátky" za branami koncetráku nebyly z počátku zrovna lehké, jak by se dalo očekávat. Od prvních stran jsem se lehce začetla a děj plynul bez zbytečných odboček. Je to opravdová zpověď nejen hrůz ale i skutečné lásky, která může vzniknout za jakýchkoliv podmínek. Knihu určitě doporučuji.

Misha224
28.06.2019 5 z 5

Kniha, která se čte jedním dechem.

monte
31.07.2019 5 z 5

Neskutečně silný příběh, který mě zasáhl. Takovou lásku, naději a štěstí neměl každý, bohužel.

Mruskulka
01.11.2019 5 z 5

Podobných příběhů je spousta a zároveň neskutečné množství příběhů nebude nikdy odvyprávěno. A je to škoda. Příběh tatéra, který se zamiloval tam, kde lidé naději ztráceli.

MajaN
10.01.2020 5 z 5

Takmer neuveriteľné,
Príbehu sa nedá po stránke štýlu vytknúť nič,skôr naopak.Bravúrne vyrozprávaný osud Laliho ,Gity a ich spoluväzňov.Mala som obavu z tejto témy,nemám rada,keď sa autentický popisuje utrpenie táborov a hrôzy vojny.Musím ale priznať,že kniha ma príjemne prekvapila.Podľa rozprávania slovenského žida Laliho dokonca aj niektorí dozorcovia boli popísaní ako ľudia s pochopením,dokonca empatiou.Dovolím si neskromne namýšľať, že tie spomienky v tomto prípade už obrúsil čas,spokojný život po vojne,ktorý prežil so svojou láskou z koncentráku.
Veľmi si cením,že v závere knihy sú spomenuté historicky autentické udalosti,ktoré podávajú informácie o konkrétnych ľuďoch z tábora.Inak by ten príbeh bol ťažko uveriteľný.
Môj subjektívny dojem,ktorý sa ťahá celým príbehom,je pokus Laliho položiť dôraz na skutočnosť, že ak sa správaš k ľuďom slušne ,ľudsky a s úctou,tak ťa Boh,Vesmír,alebo Univerzum odmení v takej forme,že život je znesiteľnejší aj v okamihoch,keď už vlastnou vôľou ,úsilím nedokážeš ovplyvniť ani to,že dýchaš.

zandu
08.02.2020 5 z 5

Velmi čtivá kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Myslím, že je psána velmi umírněně. Ale krásně. Jeden z mála, kdo měl tehdy neuvěřitelné štěstí a přežil.. Tahle kniha si v mojí knihovně místo zaslouží, určitě si ji casem přečtu znovu.

barunka2167
05.04.2020 5 z 5

V této knize se ukrývají stránky, které jsme nezažili a dokážeme si to pouze představit. Věřím, kdo nezažije, to nepochopí. Hlavnímu hrdinovi přálo obrovské štěstí. Příběh se mi také líbil, jelikož v něm byl román s Gitou. Jsem šťastná za svůj život a někteří lidi, kdo život nebere tak jak má, by si tímto měl projít a hned by se na život díval doufám jinak. Brzy bych chtěla navštívit Osvětim. Dobrá kniha a už na mě čeká Cilčina cesta. :)

Hanaluna
23.04.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla rychle, vtáhla mne do děje. Krutý a přitom naděje plný příběh.

barusa.s
09.06.2020 5 z 5

Velmi silný příběh. Knihy s tématem holokaustu se Vám téměř vždy dostanou pod kůži. Zde je to umocněno láskou vznikající mezi Lalem a Gitou na pozadí hrůz, které jsou všude kolem nich. A i přes to všechno se nakonec dočkají svého happyendu a společného života. Kniha se četla sama...

Uma
07.01.2021 5 z 5

Moc nádherná kniha a krásně napsaná. Moc doporučuji. Moc se těším na druhý díl je to fakt bomba.

Gaboskaaa
29.01.2021 5 z 5

Knihy o holocaustu mam rada. Tater z Osvětimi me velmi dlouho lákal, moc hezky se cetl, i kdyz sila tematu mi prijde v nekterych jiných knihách vetsi.

blackdarkness
22.04.2021 5 z 5

Moc dobře se kniha čte, krásně napsaný příběh

lily_maleckova
24.07.2021 5 z 5

Musím říct, že obvykle se tomuto tématu v knihách i filmech stráním, protože jsem dost citlivá duše a čtení by pro mě bylo náročné.
Tatér z Osvětimi mě však zaujal, protože na sociálních sítích byl velmi chválený, že jsem na přečtením začala přemýšlet. Bylo mi také řečeno, že tato kniha je ideální pro lidi, kteří jsou na toto téma citliví, protože je jiná než ostatní - a musím souhlasit,že byla skvělá ️
Samozřejmě, to co se v knize děje je hrozné a fakt, že to není jen fikce, ale realita je ještě děsivější. Nejde tam však jen o hrůzy, co se během války děly.
Knihu moc moc doporučuji️ je poměrně krátká a rychle se čte.
Určitě se pustím i do Cilčiny cesty!
5/5

st18321
24.10.2022 5 z 5

Velice silný a tragický příběh o holokaustu. Knih s touto tématikou jsem sice přečetl již mnoho. Stejně mě to ale vždy silně zasáhne. Pro mě naprosto nepochopitelné co dokáže dělat člověk člověku. Kniha určitě stojí za přečtení. Člověk si alespoň uvědomí, že všední starosti které člověka trápí jsou vlastně malicherné a možná se i zastydí.

Terkaakret
01.09.2023 5 z 5

Román mě bavil, hezky napsané, napínavé i dojemné.

Keika
23.05.2020 5 z 5

Velmi poutavý příběh, kdo má obavy, co mu takový tatér může nabídnout a že se bude knížka odehrávat pouze u vstupní brány, směle se pusťte do čtení a nebudete litovat. A pokud už máte knížku přečtenou a zajímá vás, co se vlastně dělo s Cilkou, knížka má druhý díl. =)

ElissAnn
31.05.2022 5 z 5

Úžasný příběh. Mohu říci že první kapitolu, možná dvě jsem se musela do čtení nutit. Bylo mi jich tak líto, bylo to tak živě napsané/popsané, že člověka až mrazilo při myšlence že se toto skutečně událo.
Příběh se odehrává v Osvětimi, jak víte jedno z nejznámějších koncentračních táborů. Čtením jste svědkem 3 let života hlavní postavy, Slováka Lela - který se pouhou náhodou dostane k práci tatéra (možná mu pomohl fakt, že uměl několik jazyků). Díky této práci dokáže přežívat v táboře.
Mohu říci, že jsem postavu a tohoto člověka nesmírně obdivovala a obdivuji každého člověka co tyto šíléné časy musel zažít/prožít.

Pan Ludvík Eisenberg dokázal chytrostí, mazaností a svou laskavostí, (pře)žít v koncentračním táboře. Žasnete nad tím co vše dokázal zařídit, jak si jej lidé vážili (ano zdálo se že konec konců i jeho strážný SS, který jej hlídal na každém kroku - sic měl stále hnusné nacistické narážky apod., ale bylo ze čtení patrné, že bere Lela jako přítele). Kolik tento pouhý člověk zachránil životů a přitom on sám byl pouhý vězeň, žid.

Doporučuji přečíst, kniha se čte jedna radost (mohu tohle u tohoto tématu vůbec napsat?). Po pár kapitolách, kdy Lale začne pracovat, pozná Gitu atd. se do příběhu ponoříte. Za mě super čtení v ech formě, zakončené dokumentární kapitolou, kde zjistíte co se s lidmi z příběhu stalo.