Temné tajomstvá

Temné tajomstvá
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486651/bmid_temne-tajomstva-E2h-486651.jpg 4 885 885

Na policajnú stanicu vo Västerase zavolá zúfalá matka šestnásťročného chlapca. Jej syn Roger zmizol. Polícia vyhlási pátranie a čoskoro sa skupine dobrovoľníkov prečesávajúcich močaristú oblasť naskytne hrozný pohľad. Roger Eriksson je mŕtvy a niekto mu vyrezal srdce. Vyšetrovatelia sa rozhodnú využiť služby psychológa Sebastiana Bergmana, jedného z popredných švédskych expertov na sériových vrahov. Sebastian sa síce po strate manželky a dcéry pri cunami vzdal policajnej práce, no v tomto prípade má vlastné dôvody, prečo chce byť súčasťou tímu. Nie všetci jeho členovia sú zo psychológovej prítomnosti nadšení. Sebastianovo drsné správanie prameniace z prázdnoty po strate rodiny hraničí so zastrašovaním a rozvracia skupinu. Aj napriek nezhodám sa tímu vyšetrovateľov podarí zistiť, že všetky stopy vedú na jediné miesto – do súkromnej školy pre prominentné deti. Palmlövské gymnázium vyzerá na prvý pohľad ako ideálna vzdelávacia inštitúcia, no pod jeho povrchom driemu temné tajomstvá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Det fördolda, 2010

Evka27
07.03.2021 3 z 5

Nebylo to vcelku vůbec špatné, ale chybělo mi napětí a něco, co by mě nutilo se ke knize rychle vracet. Taky se to všechno děsně táhlo.

Mrňous1
25.02.2021 5 z 5

Tak toto bylo výborné čtení. Zřejmě další skvělá série, kterou chci přečíst:-) Měla jsem obavy, protože severské krimi mě neberou, ale tohle byla opravdu lahůdka. Zajímavý příběh, zajímavé uvěřitelné postavy - to neznamená všechny sympatické a Sebastian překvapivě nepatřil mezi ty nesympatické:-))), čtivé. Opravdu se mi to velmi líbilo a těším se na další díly.

Zdenas5
19.02.2021 4 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli výzvě a byla jsem mile překvapena. Kniha nepopisuje brutalitu zločinu, ale zachycuje detektivní postup při vyšetřování vraždy mladého chlapce. Jeden díl skládačky postupně zapadá do druhého, až dospěje k odhalení skutečného pachatele. Nebo spíš pachatelů? Nemalý podíl na vyřešení případu má i psycholog Sebastian, jehož zvláštní chování je ovlivněno vztahem k rodičům a tragédií ve vlastní rodině. Miluji tyto rozpolcené osobnosti, jejichž osobní příběh bývá velmi zajímavý (ale samozřejmě jen v knihách, žít bych s nimi nechtěla). Při čtení mi ze začátku vadilo chybějící členění textu (nevím však, jestli to není pouze mou čtečkou). V jedné větě vystupuje jedna postava a v další (bez nějakého přechodu) už vystupuje někdo jiný. Časem jsem si však docela zvykla a už mě to nerušilo. Knihu mohu doporučit.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Toto vyzerá na novú závislosť. Výborný prvý diel, veľmi sympatický tím a teším sa na ďalšie diely.

jablunka198
07.01.2021 5 z 5

Jedna z těch bravurních detektivek, která se čte úplně sama, od začátku do konce jedním dechem. Naprosto excelentní vykreslení postav a charakterů, včetně hlavního hrdiny, kterého prostě musíte nenávidět i milovat zároveň. Už se těším na další díly ????

85098211
16.12.2020 5 z 5

Výborná kniha, která mne připoutala hned od první stránky a nedokázala jsem se od ní odtrhnout až do úplného konce. Vyšetřovaný případ je strhující, napínavý a komplikovaný, má tedy všechno, co by ve správné detektivce rozhodně nemělo chybět. Sebastian je nesympatický, nafoukaný a poměrně promiskuitní, takže jsem si něj musela zvykat v podstatě až do konce ;-). Vyšetřování jako takové bylo hodně složité, ale kniha je napsaná tak, že se v něm určitě neztratíte. Kromě toho zde najdeme spoustu postav, které opravdu sympatické jsou, převážně z řad vyšetřovatelů. Rozuzlení případu je doslova famózní, protože to už několikrát vypadá silně nadějně a také věrohodně, že se podařilo chytit toho správného pachatele - a nakonec je všechno úplně jinak. A jako třešničku na dortu si pro nás autoři nechali úplný konec knihy, který se týká soukromí Sebastiana Bergmana - a ten stojí za to! :-) Samozřejmě už nic dalšího prozrazovat nebudu, knihu doporučuji a časem se budu určitě zase těšit na setkání s tímto arogantním chlápkem ;-).

mataj
01.11.2020 5 z 5

Výborný první díl série Sebastiana Bergmana. Čtivá a dobře napsaná detektivka, která vtáhne do děje a postupně odkrývá stopy a hlavně "temná tajemství" jak oběti tak podezřelých.

šipek
16.09.2020 5 z 5

Ta za mě výborná detektivka. Další skvělá série díky databázi knih. Sehraný detektivní tým a v knize nahlédneme i do soukromého života vyšetřovatelů. Moc dobře napsaná kniha plná nečekaných zvratů s výborným vyvrcholením. Vřele doporučuji.

Tobík
31.07.2020 5 z 5

Skvělé čtení, napínavý a inteligentní thriller s arogantním, ale pro mě nesmírně sympatickým Sebastianem. Příběh má spád, jsou tu velice dobře propracované hlavní postavy a už se těším na další vyšetřování s touto partou. A hlavně, co teď udělá Sebastian.

harena
28.07.2020 5 z 5

Výborný první díl série, opět jsem se k ní vrátila a znovu ji hltám, jako před dvěma lety. A ten arogantní Sebastian, notoricky známý potížista, se kterým nikdo nechtěl spolupracovat, opět exeluje, pomáhá v dalším pátrání, objevuje vnitřní souvislosti a díky němu je zatčen pravý vrah. Nebo vrazi? To objasní až Sebastian a věřím, že si získá většinu čtenářů. Mě určitě ano. Neschází skvělá psychologická sonda do soukromí policejních vyšetřovatelů, skvělé dialogy, kniha má spád a napětí. Co víc si přát v horkém létě přát. Už jsem si v knihovně zamluvila další díly a těším se, že si znovu pořádně počtu. Doporučuji.

moudivlacek
27.07.2020 4 z 5

Rodina, to je slovo a pro někoho nejen to, znamená to celý život. Když je v ohrožení, je třeba jednat, i když ne zrovna správným způsobem. Sebastian je sice inteligentní psycholog a opravdu mu to pálí, má za sebou osobní trauma, jen jsem nějak těžko chápala tu jeho arogantnost, povýšenost. Využít a zneužít okolí ke svým cílům. Ale když zjistí, že by měl mít možná dítě a pátrá po něm, je trochu lidský. Každopádně pátrací tým je odborník na slovo vzatý a i když to tak dlouho nevypadá, pomalu skládá těžkou skládačku. Zkusím ještě další díl, jestli Sebastian trošku nebude takový nesnesitelný. Ale prima detektivka.

knihomolkadorfa
13.05.2020 4 z 5

Super detektivka. Sebastian je miláček a přirovnání 3D občas s chutí využívám :)

Kriistynaa
06.05.2020 5 z 5

Vyborna kniha, uz se moc tesim az si prectu dalsi dil.

Dopi70
29.03.2020 5 z 5

Sebastian je chlapík podle mého gusta. Inteligentní psycholog s hodně ostrým jazykem. A navíc pěkný proutník. Je to příjemné oživení v záplavě policejních ztroskotanců a alkoholiků, kterými nás zásobují jiní autoři. Příběh byl také pěkně vystavěný, pustím se s chutí do dalšich dílů série.

Allena24
19.03.2020 4 z 5

Kniha byla příjemným překvapením.
Pro pobavení přidám citaci:
"Pomalu se z něj stává to, čemu Billy říká 3D, depresivní držkující dědek."

Marosusu
10.02.2020 5 z 5

Áno áno áno toto je čítanie pre mňa aj keď som vraha odhadla skôr ako kriminálka haha vidno že už mám niečo načítanie teším sa na ďalšie diely ;-)

ennlady
25.01.2020 4 z 5

Velice zajímavý příběh, pěkně se to četlo. A konec jako třešnička na dortu... překvapivé rozuzlení celého zamotaného klubíčka a ještě něco navíc! I když sám závěr se trošku pohyboval na hranici věrohodnosti, mně se prostě líbil. Jednu hvězdičku ubírám kvůli Sebastianovu chování a jeho přístupu k životu vůbec, tedy hlavně k ženám. Na druhou stranu jsem schopná pochopit, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Ale ty ženské za to přece nemohly! Přesto si o něm určitě zase něco ráda přečtu.

katka9574
05.01.2020 5 z 5

Moc hodný Ježíšek mi naježil celou sérii a já hned po prvním díle mručím blahem! Sice mi taky chvíli trvalo, než jsem se doopravdy zakousla, ale pak už jsem nedokázala pustit a držela jak vlčák :-) Paráda, vřele doporučuji!! A jdu na Učedníka.

PetrCepek
18.12.2019 5 z 5

Parádní rozjezd série se Sebastianem B.

JancaKube
08.12.2019 5 z 5

Zajímavý příběh, zajímavé postavy, zajímavý konec.. Složitá jména ale dá se na to zvyknout. Ráda si přečtu ostatní díly.