Ten, kdo stojí v koutě

Ten, kdo stojí v koutě
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136815/bmid_ten-kdo-stoji-v-koute-136815.peg 4 3044 3044

Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskyho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše – máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze. Zdroj: slovart.cz... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Brio

The Perks of Being a Wallflower, 1999

Veronika33
22.06.2017 2 z 5

Z knihy mám zmiešaný pocit, chvíľu bola pútavá neskôr som sa nútila do čítania. Dočítala som ju len kvôli dobrému hodnoteniu. Možno som divná, ale fakt nechápem čo je na tej knihe také super. Po knihe Na vine sú hviezdy od Greena je to druhá "kultová kniha", ktorá ide mimo mňa.

surynas
18.06.2017 4 z 5

Mám knihu doma a přečetla jsem si jí na doporučení kamarádky v angličtině a mohu jenom potvrdit silný zážitek ze čtení. Kniha se četla sama. Je krásně napsaná a děj teče a teče a najednou je konec. Skoro jsem oplakala že kniha byla tak krátká.

PotterBara
10.06.2017 5 z 5

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Četla jsem ji jednou,ale rozhodně se k ní vrátím. Ale asi není úplně pro mladé čtenáře,obzvlášť malé děti. Každopádně jsem si tuto knihu zamilovala. Krásně napsaná,příjemná,oddechová a postavy jsou vážně skvělé :).

martinaandulka
10.06.2017 odpad!

Kniha mě nebavila a ani jsem ji nedočetla,nebyl to můj šálek kávy.

Leenah
06.06.2017 3 z 5

Nejsem si jistá, jak tuhle knížku hodnotit. Chvílemi jsem se od ní nemohla odtrhnout, jindy se mi zas vůbec nechtělo se k ní vracet. Forma dopisů mi přišla super, i styl textu mě zaujal. Jen jsem asi čekala hlubší myšlenku, nevím... Myslím ale, že se ke knížce ještě někdy vrátím a třeba v ní objevím víc. Prozatím u mě zůstane mezi knížkami, které nepohorší, ale nenadchnou.

Ester71
06.06.2017 4 z 5

Nejdřív jsem se do knížky nemohla začíst, ale nakonec jsem druhou půlku přečetla na jeden zátah. A jaký pocit ve mně po přečtení zůstal?
Zvláštní. V pozitivním slova smyslu.
Doporučuji.

ell16102001
30.05.2017 5 z 5

Je to úžasná kniha, moc jí doporučuju. Než jsem si jí přečetla, nevěděla jsem, že někdo přemýšlí o některých věcech stejně jako já.

SBH
25.05.2017 3 z 5

Jednu hvězdu dostává kniha za čtivost. Napsaná je opravdu dobře, a jelikož mi v textu nic neskřípalo, chválím i překlad.
V obsahové rovině už takové nadšení nepanuje. Psát dopisy neznámému člověku bez odezvy je praštěné a v reálu minimálně obtěžující. Hlavní hrdina je emocionálně a sociálně nezralý génius, přičemž jsem neodhalila, v čem jeho výjimečnost tkví. Na začátku knihy dostane několik rad od nejlepší přítelkyně, aby mu na konci bylo vyčteno, že se jich držel. Dramatické vysvětlení Charlieho podivnosti bylo podle mého zbytečné a laciné. To nemohl být prostě jenom mimoň s lehkou psychiatrickou diagnózou?
Kniha se četla dobře, ale celkové vyznění nic moc.

Any27
19.05.2017 3 z 5

Toto je taková ta knížka, kterou si musíte nechat projít hlavou...a stejně nic nevymyslíte. Charlie byl skvělý vypravěč a já si jednou zahrála na dobrého posluchače. Patří do knih, co by si měl přečíst každý...ne protože je to nejúžasnější kniha, ale protože je to prostě nutnost.

Dee.11
17.05.2017 3 z 5

Očekávala jsem, že tuto knihu přečtu jedním dechem vzhledem k tomu, že film naprosto zbožňuji. Bohužel tomu tak nebylo a jsem jen zklamaná. A přitom jediným důvodem mého zklamání je Charlie a jeho ukňouranost, která mi lezla na nervy. Vždy, když se Charlie rozplakal, jsem přemýšlela o tom, že knihu nedočtu. Škoda, velká škoda, protože jinak by to byla úžasná kniha.

ATheo
07.05.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Před prvním otevřením se připravte na riziko, že vás aspoň trochu změní.
A pokud jste ji nečetli, ač jste viděli film.. rozhodně se do ní taky pusťte. Říct, že film je o něčem úplně jiném, by bylo přeháněním, nicméně jeho celkové vyznění je odlišné, vzhledem k nutně omezenějšímu rozsahu diváci oproti čtenářům o mnoho přicházejí (ovšem platí to i naopak, zejména díky skvělému obsazení ve filmu). Takže koukejte koukat i číst ^^

Tichosam
04.05.2017 4 z 5

Hlavnou témou knihy je zmena. Zmena nutná neľahká, ktorá však nie je koncom ale počiatkom - života.
V hlavnom hrdinovi sa sústreďuje naivita s inteligenciou, pričom táto kombinácia dáva za vznik istej dávky zvláštnosti, ktorá sa nesie celou knihou a zanecháva na nej kúzelnú pečať.
Pre teenagera skvelá voľba

Davina
25.04.2017 5 z 5

Tahle knížka byla prostě Charlieovsky úžasná! Opravdu se mi to líbilo... Krásný děj, skvěle zpracované postavy... Opravdu jsem se bavila od začátku až do konce... Film jsem viděla cca 3 roky zpátky a moc se mi nelíbil, dám tomu ještě šanci, protože tato kniha neměla chybu!

petrarka72
24.04.2017 4 z 5

O něco slabší a v čase bližší Kdo chytá v žitě. Tato kniha se mi líbila, protože jsem ji četla jako poslední. Nic víc a nic míň. (A Zdroj si taky určitě přečtu...)

Sabka123
21.04.2017 5 z 5

Velmi zajímavá knížka. Čtivá, vtipná, líbily se mi všechny postavy a ta forma psaní dopisů mi velice vyhovovala. Charlie byl trochu zvláštní, jiný, ale byl svým způsobem strašně zajímavý. Viděla jsem také film a ten je naprosto úžasný.

CrazyDuck15
18.04.2017 5 z 5

Nemám slov. Krásná knížka, která opravdu chytí za srdce a vtáhne vás do děje, aniž byste si to uvědomovali. Vřele doporučuji!

lue
08.04.2017 4 z 5

..Ale i když není v naší moci změnit to, odkud pocházíme, pořád si můžeme vybrat, kam směřujeme.Pořád můžeme něco dělat. A můžeme se snažit, abychom s tím byli spokojeni.

JessieKKI
31.03.2017 5 z 5

Ani bych to nenazvala románem, protože o tom, jak se do sebe dva lidi zamilují to fakt není. Je to spíš něco jako vývoj a změna hlavní postavy. Myšlenky tam jsou a pro dospívající lidi je to určitě přínosné, hlavně pro ty introverty no, ale v některých částech je to i taková pohádka. Ne ale vždy smaozřejmě. Líbilo se mi to, je to takové propojení a s hlavní postavou se poměrně dobře ztotožňuje.
Film byl zajímavý :D některé pasáže tam byly vynechány a na některé byla přidána dramatičnost, což je normální. Celkově to působilo pěkně ale spíš už to táhlo tou pohádkou, kniha byla fakt spíš zaměřená na vývoj postavy. Moc se mi ale líbilo ztvárnění postav.
Celkově se mi kniha líbila a pokud si myslíte že někam nezapadáte nebo je s vámi něco v nepořádku, mohu jen doporučit. :D

SeverusSnape
20.03.2017 2 z 5

Zajímavé,čekala jsem,že mi to trochu osvětlí film..Nestalo se :) ...Jsou tam zajímavé myšlenky ,ale hlavní hrdina Charlii byl strašný ufňukánek.Je to zvláštní kniha

Makaveli
17.03.2017 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha, jelikož jsem trošku jako Charlie :D "přijímame lásku, kterou si zasloužíme"