Poslední rituál

Poslední rituál
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407606/mid_posledni-ritual-vPD-407606.jpg 4 551 551

Tóra Gudmundsdóttir série

Poslední rituál není rozhodně pouhou detektivkou. Barvitě vylíčený, pracovní i milostný, život rozvedené právničky Tóry a jejích dospívajících dětí dělá z knihy to pravé čtení pro všechny milovníky napínavých, přesto však lidských příběhů.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Metafora

Þriðja táknið, 2005

ondatra28
06.04.2016 3 z 5

Tak teď úplně nevím co si mám vlastně myslet. Celé je to takové vzláštně rozvleklé. Čekala jsem větší pecku, ale od Yrsy si přečtu samozřejmě další dílka.

konzervářka
30.03.2016 5 z 5

,Poslední rituál'' je prvním a možná i nejlepším příběhem z celé řady, ale já určitě sáhnu po dalším pokračování, velice mě zaujalo prostředí, advokátka Tóra a její život a vyšetřování. Exotické prostředí islandu mě nadchlo a na jména sem si rychle zvykla.Takovou maličkostí jako jsou cizojazyčná jména se nenechám odradit navíc to dodává příběhu na autentičnosti. Za sebe můžu jenom doporučit

Marselle
23.03.2016 5 z 5

,,Poslední rituál'' je prvním příběhem advokátky Tóry, ale nemusíte se bát, v žádném případě nebudete zklamaní. Autorka si s příběhem poradila velice dobře, a při čtení knihy se rozhodně nudit nebudete. V knize najdete spoustu napětí, dobrodružství, ale i trochu humoru. Z počátku jsem si myslela, že mě čarodějnické téma nebude moc bavit, ale opak je pravdou. Kniha mě bavila moc, a její stránky jsem přímo hltala. Už se těším až si přečtu další z Tóřiných příběhů.

petshop
17.03.2016 3 z 5

Moje první knížka od této autorky. Téma mě příliš neoslovilo, takže mě místy kniha nebavila. Jinak je to takový průměr, neurazí, nenadchne. Zkusím ještě nějakou jinou.

DK197
23.02.2016 4 z 5

Celkově mě to oslovilo o něco méně, než Ohnivý anděl, ale stále jsem se spisovatelčinou prací spokojena. :-)

Líbila se mi linka Tóra a Matthias. Ti dva jsou dvojka k pohledání. Přestřelka slov mezi Tórou a jejím ex mě rozesmála (skvělá scéna) a jejich syn tomu dal korunu. :-)

Případ se vyvinul zajímavě, jen nespočet letopočtů roku 1505 apod. mi lezlo na mozek, na to nemám hlavu. A jako vždy byl konec to, co teprve všechno zasadí na své místo.

Napadá mě, jak byste se chovali v kůži Haraldových rodičů? Já nemám tušení...

dalia1769
19.01.2016 4 z 5

Dobrá detektivka, moje první od této autorky. Zajímavé prostředí Islandu a jeho legend. Hlavní hrdinka je sympatická a líbí se mi, že můžeme nahlédnout i do jejího "mimopracovního" života. Matthiasovi jsem zatím tak úplně na chuť nepřišla. Pátrání bylo napínavé a přesto, že šlo o dosti drsný případ, autorka ho umí podat odlehčeně i s jistou dávkou humoru. Chystám se na další knihu z této série.

ritta
15.09.2015 4 z 5

Od autorky průměr,má i lepší.

olga9717
14.09.2015 5 z 5

Super! Zatím nejlepší z Yrsiných knih.

LuckaH2
24.08.2015 4 z 5

Ze zacatku se mi to moc nerozjizdelo, skoro do pulky jsem nebyla nadsena, ale pak me zaulajo hlavne carodejne pozadi zapletky, toto tema historie me fascinuje i v cesku(jesenicko). Plus bylo i spickovani hlavnich postav, nakonec i konec se mi libil, takze za me nakonec zajimava kniha.

anibeni
21.06.2015 5 z 5

Výborná kniha, která mi perfektně sedla, uvedla mně mezi islandské tradice a ukázala mi trošku té islandské historie, kniha s perfektní zápletkou a nemožností předvídat konec... Super...

marek1278
01.04.2015 5 z 5

Moje první kniha od této spisovatelky a jsem mile překvapený, opravdu se povedla. Už se těším na další díly

Tejuš
22.03.2015 5 z 5

Yrsa znovu nezklamala.A tema carodejnictvi a magie jsem jen uvitala!!

Lamanai
27.02.2015 3 z 5

Vůbec to není špatné. Neotřelé téma mě zaujalo. Jen to bylo trošku moc přitažené za vlasy a v některých momentech takové nedospělé - jako by autorka nevěděla, jestli být laděna spíše hororově (na pomezí nechutnosti a děsivosti), napínat (jde jí to chvílemi) nebo bavit. Cynický humor fajn, ale epizoda s šestnáctiletým synem byla fakt moc (na mě taková mateřsky/citově moralistická a poněkud přestřelená v rámci dalšího děje). Jako by se YS snažila vše nacpat do jediné knihy (horor, thriller, detektivku, společenské drama, milostný román, grotesku). Ale těším se na další a koukám, že to má dobrá hodnocení. To je dobrá vizitka, když autor(ka) naladí publikum na další tvorbu.

Veve131
22.02.2015 5 z 5

Skvělá detektivka. První kniha od této autorky a určitě ne poslední.

Richardson
05.02.2015 5 z 5

Super počtení, má to spád. Už mám na stole další díl, tak jsem zvědav, jestli udrží vysoce nastavený standard i nadále :)

kneslova
19.01.2015 5 z 5

Moje první kniha od YRSY a určitě ne poslední, nic jsem nečekala a ejhle, výborná detektivka....
kvůli hlavním protagonistům příběhu a nápadu vůbec kapku přidávám a dávám 5 hvězdiček, bez zaváhání můžete po knize sáhnout.....

cie
02.01.2015 4 z 5

Fajn detektivka, zajímavé téma, dobře se to četlo, jen tomu ještě něco chybělo...těším se na další díl!

Peace
08.11.2014 5 z 5

"Magie není nic jiného než pokusy, pomocí nichž se lidé snaží netradičním způsobem ovlivnit vlastní život."

Kniha se mi dostala do ruky zcela náhodou a takové náhody bych ve svém životě uvítala častěji - příjemné překvapení ze severu ;o)
Autorka píše velmi čtivě, dokáže prolínat napínavý příběh s historickými fakty a nechybí ani humor, který opravdu baví. Za mě první, ale jistě ne poslední, setkání s právničkou Tórou.

Jitulisko
22.10.2014 4 z 5

Tato kniha byla zvláštní, na severskou krimi celkem dost historie a jen jeden mrtvý... Ale nenudila, celé to bylo podané celkem poutavě. Určitě si jednou přečtu další díl série...

eiramka
19.10.2014 2 z 5

Jsou knihy, které přečtu téměř na jeden zátah, jsou knihy, které mě zaujmou a pak jimi škobrtám, a na konci si vydechnu, že už to mám za sebou:) a pak jsou knihy, které začnu číst s velkou vervou, ale zhruba v polovině si uvědomím, že už mě to vůbec ale vůbec nebaví a - stydím se to skoro napsat - mrknu na posledních pár stránek, jestli to skutečně dopadlo tak, jak jsem předpokládala. A ano, dopadlo. Překvapení se nekonalo. Někdy prostě atraktivní islandské prostředí nestačí.