Poslední rituál

Poslední rituál
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407606/mid_posledni-ritual-vPD-407606.jpg 4 551 551

Tóra Gudmundsdóttir série

Poslední rituál není rozhodně pouhou detektivkou. Barvitě vylíčený, pracovní i milostný, život rozvedené právničky Tóry a jejích dospívajících dětí dělá z knihy to pravé čtení pro všechny milovníky napínavých, přesto však lidských příběhů.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Metafora

Þriðja táknið, 2005

MartinaF
11.10.2014 4 z 5

Další skvělý román od islandské spisovatelky. Sice chvílemi hrůzné popisy, téměř žádné napětí, ale Poslední rituál se četl naprosto sám. Navíc advokátka Tóra je mi moc sympatická. Doporučuji přečíst všem milovníkům thrillerům ze severského prostředí.

zpevSusannah
29.09.2014 4 z 5

Pro mě tato detektivka nebyla ničím oslňující. Nic překvapujícího... I vraha jsem protentokrát dobře odhadla, což se mi zase tolik často nestává :-)
Původně jsem chtěla dát jen tři hvězdičky, ale nápad s magií, s čarodějnictvím, se záhadnými listinami a podivným Haraldem se mi líbil. Taaaakže jsem musela přimhouřit své kritické oko a jednu červenou hvězdičku přihodit.
Další knihu od této autorky si už asi nepřečtu, v pořadníku mé čtecí mánie jsou lepší kousky (tedy aspoň v to pevně doufám :-D).

RADOST
19.05.2014 4 z 5

Detektivka o tajemném. O Islandu, historii čarodějnických procesů, nevyjasněných rodinných vztazích, studentském spolku vyznačujícím se extravagancí a sklonem k magii. Do toho trochu všedních starostí sympatických vyšetřovatelů, jiskřičky vtipu - a už jste pohlceni. Od této autorky si toho ráda přečtu více.

keselylenka
17.05.2014 5 z 5

Další skvělá knížka, která mě pohltila. Matthias na mě tady působil, jako skvělý týpek, možná až škoda, že se v dalších knížkách dost proměnil. Příběh je čtivý a uvěřitelný, což je velké plus.

allebra
11.03.2014 5 z 5

Toto je třetí knížka, kterou jsem od autorky četla a opět nezklamala, je velmi čtivá! Už se těším na další příběhy s právničkou Tórou!

efka.saf
27.01.2014 4 z 5

Velmi příjemné počtení. Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem; příběh byl dobře vymyšlený, bez hluchých míst a čerodějnické procesy byly do celkového děje velmi efektně zakomponované. V případě, že by čtenář o této knize přemýšlel, ale měl strach z přílišných nechutností týkající se čarodějnických procesů, mohu dotyčného uklidnit, že nic takového v knize není. Pár zmínek na toto téma se tam sice objeví, ale jádro je spíše v magii a magických obřadech a symbolech, než v upalování a popisování násilné smrti ve středověku. Samotný závěr mi vzhledem k velmi efektně konstruovanému příběhu a postupně budované atmosféře přišel nějak moc rychle "sfouknutý", přesto jsem ale vraha neuhodla a přiznám se, ani netušila. Osobní problém právničky Tóry mi ale přišel v celkovém kontextu docela úsměvný :))).

kadgam
30.08.2013

Čítala som už niekoľko spisovateľkiných kníh, touto zrejme začína séria príbehov detektívky právničky Tóry. Tóra sa zoznamuje s neskorším priateľom a syn jej pripraví nepríjemné prekvapenie.
Kniha sa veľmi dobre číta, prijala by som v nej viac poznatkov , príbehov o čarodejníctve na Islande. Príbeh je sám mrazivý, kniha je našťastie písaná vecne, inak by som to nebola vydržala. Mladí ľudia, ktorí systematicky ruinujú svoj život drogami a rôznymi chirurgickými zásahmi - brrrrrrr.

LG73
09.06.2013 5 z 5

Poslední rituál je vynikající kriminální příběh s napínavou zápletkou točící se kolem magie a čarodějnických rituálů. Záhadnou vraždu, která otřese islandskou katedrou historie, se snaží rozplést sympatická dvojice právničky a bývalého kriminalisty. Během svého pátrání musejí poznat historii kolem čarodějnických procesů, aby mohli odhalit skutečné důvody vedoucí k samotné vraždě. Skvěle vystavěný příběh se čte velice dobře a samotné odhalení skutečného vraha je velkým překvapením.

budíček
08.06.2013 4 z 5

Poslední rituál je opět jednou z knížek, u které mi stránky mizely před očima a nebylo jednoduché se od nich odtrhnout. Od autorky jsem už četla knihu Mrazivé světlo a ta byla taky dost čtivá, takže mě překvapilo, že Poslední rituál nebyl zklamáním, ale naopak překvapením (tuším Mrazivému světlu předcházel). Děj byl promyšlený a propletený, konec trošku rychleji smetený ze stolu než by si dílko zasloužilo, ale v celku dost dobrá detektivka. Navíc téma čarodějnictví na Islandu mě zaujalo samo o sobě. Vraha jsem opět nezjistila i když mi bylo trochu jasné alespoň to, kdo vrahem nebude...Postavy měla autorka promyšlené a upřímně ta podivná parta studentů historie se zálibou v čarodějných rituálech mi dvakrát sympatická nebyla. Kdo zohavil tělo oběti podivným symbolem mě sice napadlo, ale vrah mi až do posledních stránek jasný nebyl - ani motiv. Trochu jsem se ztrácela v těch historických souvislostech, bylo jich celkem dost, ale popis některých starých rituálů, které se na Islandu prováděly byly v rámci příběhu "zajímavé".

VeronikaT
29.04.2013 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla. Dostala se mi do rukou díky Levným knihám a opravdu příjemně mě překvapila. Děj je napínavý, nutíke čteníkaždou volnou chvilku. Hodně mě bavily informace o honech na čarodějnice, spoustu věcí jsem předtím vůbec netušila.

egan
03.01.2013 4 z 5

Kniha sa veľmi dobre číta, má veľmi zaujímavý príbeh a pekné rozuzlenie, dialógy sú svižné, dokonca aj veľmi vtipné, hlavná hrdinka mi bola sympatická. Ale plný počet v hodnotení nedám, lebo napriek všetkým kladom, ktoré som vymenoval, nemala táto kniha pre mňa žiadnu atmosféru. Je to zvláštne, lebo téma a prostredie by mohli byť spracované oveľa temnejšie a zaujímavejšie. Pre mňa to bolo často iba informačné čítanie bez toho, aby ma to "pohltilo".

Mišulenka
11.05.2012 5 z 5

Poslední rituál byla první kniha, kterou jsem od autorky četla a musím říct, že jsem byla zpočátku hodně skeptická. Přišlo mi to moc jednoduché, čekala jsem odkaz na Satana a Vyšší Moci, ale motiv vraždy byl tak... krásně lidský, že mě závěr opravdu uspokojil a hodnotím maximem hvězdiček :)

iška
30.04.2012 2 z 5

Není to špatná detektivka. Možná bych ji četla s větším napětím, kdybÿch si nepřečetla předchozí komentáře a myssiccka mi neprozradila dopředu část rozřešení. O něci v¨íce se mi líbilo autorčino Mrazivé světlo. Ale také bych klidně doporučila dál.

Jitulka
01.08.2011 4 z 5

Je to čtivé, má to děj, občas trochu morbidní scénky, které by fascinovaly možná teenagerské ročníky, ale na mě nijak nezapůsobily. Kniha dobrá, klidně bych doporučila.

misssicccka
06.02.2011 4 z 5

Dala bych 3,5*, ale to nejde, tak dávám 4*, protože radši polepším, než přihorším :)
ale....
je to čtivé, to ano, má to zápletku, to ano, ale občas to drhne :(, navíc těchto krimi s ritálním podtextem je nějak moc