Továrnikova vila

Továrnikova vila
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542328/bmid_tkacova-vila-tkacova-vila.jpg 4 1361 1361

Panský dom. Vplyvná rodina. Temné tajomstvo… Augsburg, 1913. Mladá Marie nastupuje ako pomocnica do kuchyne v impozantnej tkáčovej vile, sídle priemyselníckej rodiny Melzerovcov. Kým si dievča zo sirotinca hľadá miesto medzi personálom, panstvo si užíva zimnú plesovú sezónu. Počas nej majú do spoločnosti uviesť najmladšiu dcéru, krásnu Katharinu. Iba rodinný dedič Paul sa od spoločenského rozruchu drží bokom a uprednostňuje študentský život v Mníchove. Až kým nestretne Marie.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 08.10.2024
Literatura světová Romány Pro ženy
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Die Tuchvilla, 2014

kristynkal
13.11.2017 4 z 5

Kniha jako taková dobrá, ale teda ty chyby v tisku.... to mě celkem mrzelo.... chybějící uvozovky, překlepy ve jménech :-/ neříkám, že jich tam bylo moc, ale rušilo mi to celkový dojem z četby

morella
11.11.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Příjemná změna od těch všech detektivek a sociálních dramat, kterých je teď plno... Čtivé a laskavé čtení navíc se vzdělávacím přesahem jak to v takovém domě dříve chodilo.

Heyhey
09.11.2017 2 z 5

Slabota.

Jíťa512
09.11.2017 3 z 5

Z počátku velmi příjemné čtení, bohužel závěr knihy byl kýč a pokazil celkový dojem z knihy.

reny111
08.11.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila. Těším se na další díl.

RADOST
06.11.2017 3 z 5

Mám ráda ságy, ale tato se moc nepovedla. Přínos vidím v nastínění poměrů a myšlení obyvatel "Panského domu" před cca 100 lety. Ale příběh i zpracování jsou slabší, vyvíjí se podle předvídatelných linií, má znaky červené knihovny. Kéž by byla kvalita dalšího dílu lepší. Karty jsou rozdané, jsem zvědavá, zda osoby budou plastičtější.

Maryjane3315
06.11.2017 4 z 5

Hezké, nenáročné čtení na dlouhé podzimní večery.

Maňule
03.11.2017 3 z 5

Tak za mne velké zklamání. I sága může mít nějaký děj, být zajímavá, osoby poutavě napsané a děj pestrý. Tady jsem z toho nic nenašla, thriller jsem v tom určitě nehledala a nějaké ságy již přečetla. Další díl zkoušet nebudu.

mariva
30.10.2017 3 z 5

Kniha mě nijak zvlášť nenadchla, sice jsem ji přečetla a neříkám, že to bylo špatné čtení, ale z velké části na mě po večerech fungovala jako úspěšné uspávadlo. Možná ze zvědavosti sáhnu i po dalších dílech, abych věděla, jak budou osudy hrdinů pokračovat, ale že bych se už nemohla dočkat, kdy vyjdou další díly, to určitě nehrozí.

adelka7079
25.10.2017 3 z 5

No, na to, že to je taaaakový bestseller, tak mi to přišlo hrozně utahané a nudné. Napsané je to hezky i jazyk se příjemně čte. Jen je kniha hodně předvídatelná a celou dobu se vlastně nic moc neděje... dávám 3* pro mě prostě průměr.

zuzana2599
25.10.2017 5 z 5

S nemalým očekáváním jsem vstoupila do panského domu Melzerů a s dobrým pocitem a spokojeností zavírám na konci knihy pomyslné dveře.
Já jsem dostala jako čtenářka přesně to, co jsem čekala. Líbivý, jemný příběh rodiny z vyšší společenské třídy ze začátku 20. století. Příliš napětí a akce jsem zde ani nehledala, to si zase ráda přečtu nějaký ten thriller...
Nezbývá mi než dodat, že další díl této ságy si rozhodně ujít nenechám :-)

Halka2
23.10.2017 2 z 5

Dlouho jsem uvažovala, co napsat do komentáře. Raději chválím než kritizuji. Ale bohužel kniha mi přišla prázdná, předvídatelná. Za mě slabý průměr.

Acinore
22.10.2017 4 z 5

Jako odpočinkové čtení je to ideální.. Taková červená knihovna, plno intrik a do toho pořád čekáte jestli už v tomhle díle propukne válka a jak se to zobrazí na hlavních hrdinech.. No, to bude asi až v dalším díle, teď šlo jen o lásky, rodinné zvraty a vyřčená tajemství..

werdie
18.10.2017 3 z 5

Bohužel mě tahle kniha poměrně zklamala.Podle mě zbytečně natahovaný děj ,prakticky o ničem.Neslaná,nemastná.Za mě 65%.

Šánka
13.10.2017 4 z 5

Pěkný začátek nové ságy, na kterou jsem se velmi těšila a dala se i zlákat reklamou. Ne, nejsem zklamaná, je to příjemné čtení, ale....
Začátek příběhu je takový hodně rozvláčný, sledujeme životy panských členů rodiny i jejich služebnictva těsně před vypuknutím 1. sv. války. Nějakou větší zápletku nebo zvraty však tak do půlky nečekejte. Když ale vydržíte, příběh se hezky rozvine až v druhé části. Kniha mi hodně připomíná jinou ságu ,,Sbohem, Piccadilly", jejíž 1. díl jsem letos také četla a popravdě pro mě byl zajímavější.
Jsem vemi zvědavá na hodnocení dalších čtenářů, já se do druhého dílu pustím, protože ságy mám ráda a tento díl beru jako takový záběhový.