Transcendence

Transcendence
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513618/bmid_transcendence-viV-513618.jpeg 4 212 212

Transcendence série

„V jiném životě byla moje navždy.“ Po nečekané tragédii se z profesora Nathaniela Hunta stane vdovec s miminkem. Najme si mladou, vzdělanou chůvu s nekomplikovaným životem, posedlostí divnými jmény a s klukem, s nímž se seznámila v supermarketu. Postupem času chůva zjistí, že o něm už leccos ví, avšak všechno se stalo ještě před jejím narozením. Ví o skryté jizvě na jeho hlavě, o jeho oblíbené pizze i o tom, že na střední podváděl při testu ze španělštiny. Zná fráze, které jsou mu povědomé, a prozradí mu vzpomínky, které ho vrátí o dvacet let do minulosti, kdy tragicky ztratil nejlepší kamarádku. „Bojím se, co se stane, až ti dojde, že nejsem ona.“ Transcendece je smyslná cesta, která odhaluje nové možnosti, zpochybňuje zažité názory a zkoumá odvěkou otázku: existuje život po smrti?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Transcend , 2018

Kami97
30.05.2023 5 z 5

Po knize jsem pokukovala už od jejího vydání, akorát jsem si myslela že je to stand alone. V půlce knihy jsem zjistila, že je to první díl trilogie, kterou teď nutně potřebuju. Nádherný příběh, ve kterém zatím fandím Griffinovi. Ale chápu rozpolcenost Swayze, je to mezi ním a Natem velmi těsné. Strašně mě zajímá jak celý příběh dopadne a co se vlastně stalo Morgan Daisy

lucia0482
26.05.2023 4 z 5

Pravdu povediac, neviem,či by som po takejto knihe siahla, pokiaľ by som ju nedostala. Musím však povedať, že sa číta veľmi ľahko a jednotlivé postavy sa mi páčia. Koniec bol pre mňa prekvapením a napriek tomu,že takéto knihy veľmi nečítam,sa už teším na pokračovanie.

Jita160
14.05.2023 5 z 5

NEVÁHEJTE SI TUTO KNÍŽKU PŘEČÍST!!!! dočkáte se něčeho originálního, nečekaného,divného ... neuvěřitelného.
Tento příběh je jiný v hodně směrech je o osudu,přátelství,lásce, ztrátě,vyšší moci,ale i o velkém štěstí,reinkarnaci milostném trojúhelníku ve, kterém je rozhodně favoritem Griffin...i když co my víme jak to paní autorka ještě zamotá.
NEDOPORUČUJI číst pokud nebudete mít po ruce další díl ...protože konec je achjodoprčictosnad neeeee!!!!

sebemi
13.05.2023 5 z 5

Tak toto jsem nečekala. Úžasná kniha a skvěle napsaná. Musím to vstřebat a ten závěr top, jsem zvědavá,jak to dopadne.

LilianaFalcon
11.05.2023 5 z 5

Tak tady jsme na pokračování opravdu hodně zvědavá, je to pro mě opravdu hodně zajímavá paranormální romance. Závěr jsem tak nějak očekávala, o to víc se těším na rozuzlení druhého dílu.

Leniii
04.05.2023 5 z 5

Lidé kolem nás dávají našemu životu energii. Když milujeme, necháváme část svého srdce část své duše žít uvnitř toho druhého. Radujeme se, když jsou šťastní. Cítíme jejich bolest. A když zemřouněco z nás také zemře

Dela90
03.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Profesor Nathaniel se záhy stane vdovcem a otcem miminka, jménem Morgan.Najme si pro ni proto chůvu a postupem času zjišťuje, že ona o něm ví věci, které by vědět neměla, vlastně je to krajně nepravděpodobné, protože je o dost mladší než on. Je Swayze skutečně sama sebou, nebo je vtělením Nathanielovi první lásky?

Zajímavě pojatý příběh. Nic podobného jsem nikdy nečetla. Myslíte, že existuje život po smrti? Je možné aby se duch či podstata mrtvého člověka vtělila do někoho jiného?

Já si to snad ani představovat nechci. Swayze měla v hlavě neskutečný bordel. A upřímně se jí vůbec nedivím, žít celý svůj život s tím, že poznávám lidi okolo, že vím, co se událo před lety aniž bych ještě byla na světě, je krapet děsivý.

Swayze vstoupila do Nateova života a vnesla mu opět do života světlo, tak jsem to aspoň viděla já. Nate se doslova měnil před očima, ačkoliv ke konci už trošku tlačil na pilu.

Byl jsem jejím prozatím. A ona byla moje napořád. Myslel jsem, že z toho bude navždy.

Griffin, přítel Swayze z jedné strany se choval hezky, z druhé strany žárlil a choval se naprosto šíleně. Nějak mi nesedl už od začátku.

Z celého příběhu jsem trošku na vážkách, bylo to hezké čtení protkané minulostí, ale asi to není něco z čeho bych si úplně sedla na zadek. Nicméně závěr knížky mě přesvědčil, že si rozhodně musím přečíst další díl. Knížka určitě stojí za přečtení, protože má neotřelý nápad.

MAU256
28.04.2023 5 z 5

Zase jsem si naběhla, když jsem začala číst knihu, která má pokračování, které ještě není v běhu, protože ten konec...
Griffin - sakra, byl dokonalý, jenže to Nathaniel taky a Morgan, no myslím, že tady není o čem mluvit. A vzpomínky, které Swayze prožívá, které nemůžou být její, neboť ona v té době ještě nebyla na světě? Bylo to super čtení, už se těším na pokračování, doufám, že nás autorka nenechá moc dlouho čekat.

Cmacuba
28.04.2023 5 z 5

Čekala jsem klasickou romantiku, milostný trojúhelník, oddechovku. Ale teda páni, to bylo něco. Ani jsem si nevšimla, že jsem na konci. Skvělá zápletka, nikdy jsem na nic podobného nenarazila. A ted nejhorší bude čekat na další dil :-(

lenka7679
25.04.2023 5 z 5

Páni, tohle bylo něco, naprosto skvělýho. Děj měl spád, postavy reálné tak, že jsem si připadala, jako bych četla o starých známých. Příběh úžasný a po čertech dobrý. Jsem nesmírně napnutá, jak bude pokračovat a poprvé za dlouhou dobu můžu říct, že vůbec netuším, jak dopadne.
Autorka si čtenáře získá hned na prvních stránkách, tím jak dokáže příběh vyprávět, je to vtipný, je to napínavý, je to sexy a neskutečně dobrý.
Jen a jen doporučuju a těším se na další díl.

knizni.taurus
24.04.2023 5 z 5

Za knihu děkuji @knihydobrovsky a @sberatelka.knih za zaslání k recenzi. :)

Netradiční námět, extrémní čtivost a skvělé postavy.

Tato kniha ukrývá něco zvláštního. Ten nápad reinkarnace tady dává knize další rozměr. Ačkoliv byste si mohli myslet (zejména asi díky obálce), že se jedná o čistě erotický román, tak to není pravda. Hned když jsem knihu otevřela, tak jsem měla pocit, že mi zlomí srdce. A tak trochu jsem měla pravdu. Za mě je to skvěle napsané romantické (heavy) contemporary obohaceno mystery prvkem s nádechem erotiky, které milostný trojúhelník popisuje v úplně jiném směru (no není to klasický milostný trojúhelník).

Transcendence vás seznámí s velmi rozmanitými postavami. Swayze je za mě skvělá, je vtipná, drzá, milující a obětavá. Na to, že vlastně žije díky vzpomínkám několik životů, si udržuje celkem zdravý rozum. :D Dvě přítomné mužské postavy byly hrozně sympatické a jak už to v milostných trojúhelníkách je, občas nevíte kam se přiklonit. Je libo drsňák s motorkou, který vám vaří, pere, uklízí, každý den se vás ptá jak se máte, nezapomene na jediný detail vašeho života a je bůh se*u? :D Ok, to zní dost zidealizovaně, ale proč ne. Nebo radši trochu ztracený profesor anatomie s malou dcerkou, který vás učaruje svým vtipem, charisma a neutuchající láskou ke své první lásce, která zemřela příliš brzo a k manželce, která zemřela při porodu?

Celý příběh se vyvíjel tak, že postupně do sebe zapadaly všechny dílky skládačky. Najdete tady několik pasáží z pohledu profesora Nathaniela a výlety do jeho minulosti. Četlo se to opravdu dobře a kniha k vám dokázala přenést emoce hlavních postav. Při čtení jsem se smála, byla jsem smutná, zvědavá, zmatená, frustrovaná i zamilovaná. Stejně jako Swayze, Nate nebo Griffin.

Jo, na další díl se těším. Potřebuju vědět, jak to bude dál. Konec mě totiž šokoval. :D Knihu bych doporučila všem melancholickým duším nebo těm, kdo hledají neobvykle příběhy.

Jenny46
19.04.2023 5 z 5

Nejhorší to čekání na další díl...
Zajímavé čtení, příběh originální...

Hatshepsut
08.04.2023 5 z 5

Tak to jsem nečekala!!! Tak teď jsem napnutá jak kšandy a další díl v nedohlednu! Viděla jsem vysoké hodnocení a zajímavé komentáře, ale že to skončí takto! Velmi originální námět a celou dobu čtení jsem takový závěr neočekávala. Ke všemu vás autorka po celou dobu příběhu napíná a nutí vás přiklánět se na jednu nebo druhou stranu. Určitě doporučuji!

"Myslím, že část tebe bude moje, kterou budu milovat v každém životě."

Matri
03.04.2023 5 z 5

Noooo... Už dávno som nečítala knihu, ktorá v nejakom zmysle rieši milostný trojuholník (aj keď tu je to trošku sporné označenie), kde by som si fakt nevedela vybrať stranu!!! Ale ja naozaj neviem! Nate aj Griffin sú úplne senzační a strašne ma bavila aj Swayze!! Bolo to aj humorné, aj záhadné, smutné, ale hlavne plné lásky... Koniec som síce tušila, ale aj tak... Okamžite potrebujem ďalší diel. Za mňa veľmi veľmi vydarená kniha - zaľúbila som sa!

"Milovat někoho tak, jako já miluju tebe, je docela děsivý a vyděšený lidi můžou znít nejistě, protože nejzranitelnější věcí na světě je riskovat vlastní srdce."

Raislin
03.04.2023 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá. Jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat. Už vyhlížím druhý díl této trilogie. Za mě jednoznačně stojí za přečtení!

Bryel
01.04.2023 4 z 5

"Byl jsem její prozatím. A ona byla moje napořád. Myslel jsem, že z toho bude navždy."

Transcendence je víc než jen dojemný romantický příběh. Kniha má i filozofickou rovinu a zajímavě zpracovává téma reinkarnace, toho, jak se k nám blízcí mohou vrátit. Tak je něco po smrti? Nebo ne?
Celá hlavní trojice je velmi sympatická. Musím říct, že tentokrát se nepřikláním ani na jednu stranu a jsem vážně zvědavá, co nás čeká v pokračování..

evineckY
28.03.2023 5 z 5

Tak to byla pecka !!!
Kniha dle obálky se tváří jako další běžná romanťárna, ale...
Je zde romantika, tajemno i nadpřirozeno a naprosto originální děj.
Nemůžu se dočkat pokračování a vřele doporučuji !!!

happy19
27.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Super originální téma!
Já měla trošku tušení z toho konce...
A byl asi pravdivý...no to se nám snad potvrdí v 2.díle...
Tak snad vyjde brzo!
Rozhodně jsem teamGriffin,-)
Nath je úžasný,ale není připravený...tohle chce čas.
Ale budu moc ráda,když se mu na všechny otázky rozhodně odpoví dalším dílem:-*
Aby mohl jít dál:-*

,,Smyslem života je najít svůj dar.
Cílem života je ho odevzdat."

PetraN17
25.03.2023 5 z 5

Naprosto souhlasím s EvikU. Knížka mě dostala, konec ještě víc a jsem nesmírně zvědavá na pokračování. Snad se brzy dočkáme. Osobně mám svou teorii, ale vsadila bych se podle prvního dílu, že nás paní spisovatelka ještě pěkně překvapí :))

tittanie
24.03.2023

Cítím trochu rozčarování a zklamání. Kniha má hodnocení přes 90%, takže jsem čekala asi opravdu bombu. Ale dle mého se nedostavila.
Co se mi líbilo je postava Griffina a konec. A jestli budu číst další díl to vůbec nevím.

reinkarnace romantika

Jewel E. Ann