Trhlina

Trhlina
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306166/bmid_trhlina-s0C-306166.jpg 4 3952 3952

Táto kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy, ktorú máte pred sebou. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč. Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor, predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď.... celý text

Horory Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Ikar (SK)

Trhlina, 2016

Freak
17.02.2020 5 z 5

Škoda je, že najskôr som videl film až potom som si prečítal knižku, lebo ja tupec som nevedel, že vôbec táto kniha existuje... takže som čítal a vlastne som vedel, ako to dopadne. Ale neubralo to nič z temnej atmosféry Tribeču a knihu som hltal.
Spomenul som si, ako sme sa v decembri s kamarátmi šplhali na Tribeč a zablúdili sme... ak je to pravda, čo sa v knihe dočítate, tak som veľmi rád, že aj s mojím orientačným nezmyslom sme sa odblúdili a môžem písať z tepla sestrinho bytu tento nezmyselný komentár.

Olous1
17.02.2020 2 z 5

Tak za mě né.Nejdříve jsem zkoukla film,pak audio knihu a knihu už si půjčovat nebudu.Moc mě to mrzí, ale mě to vůbec nebavilo, třeba někdy ve vzdálené budoucnosti.

Enxinka
10.02.2020 5 z 5

Trhlina me dostala. Sice mi chvilku trvalo, nez jsem se zacetla - preci jen je to ne uplne bezne vypravovani jine osobe - ale pak jsem se nemohla odtrhnout. V mnoha castech mi prejizdel mraz po zadech. Je to pravda? Nebo pouze vyplod fantazie neuspesneho vysokoskolaka, ktery ujizdi na fetu? Ci dokonce brilantni zamer autora, vedouci k nesmirne originalnimu romanu? Za me zustalo v pribehu dost otevrenych otazek. Kdo byl ten malej kluk? Jak dlouho skupinka na vyprave na Tribeci byla? Navrat do sveta byl take dost uspechany a pusobil na me, jakoby vesnicane prijimali zmatene turisty bezne.. Pokud existoval David, mel by ho Igor na nahravkach ze skypu a z kavarny, ne? Hrozne me laka se ponorit do Googlu a neco o Tribeci precist, ale zaroven me to svym zpusobem desi..

nicolettkaa
10.02.2020 2 z 5

Prvních cca 200 stran bych zkrátila tak na polovinu, zbytek bez zbytečného omílání vět typu "kdybych věděl, co se stane, udělal bych to tak a tak" by celkem ušel. Přestože se kniha čte dobře a námět je zajímavý, nějak mě strach a mystično nepohltily, tak jako velkou většinu. Jako plus beru, že se autor snažil o co největší autentičnost příběhu (poznámky pod čarou). Fakta nebo fikce? Podle mě jedna velká kamufláž, která je inspirována událostmi, které se skutečně staly (ztracení několika osob v okolí Tribeče). Dala bych tři a půl hvězdy.

MilanCFC
06.02.2020 5 z 5

Páni, tak toto je opravdu něco, to se autorovi skutečně podařilo. A jestli vás donutil Karika po přečtení přemýšlet, jakože to tak podle komentářů vypadá, pak se mu to sakra podařilo. Několikrát mi přejel mráz po zádech, a to se mi během četby moc často nestává. Výborně napsaná knížka.

Gabetka
04.02.2020 4 z 5

Patřím k těm, kteří Igora považují za fiktivní postavu. Autor je kreativní, zvolil neokoukanou formu vyprávění, která působí přesvědčivě a realisticky i díky existujícím článkům, na které odkazuje. Rádoby autentické vyprávění lépe vtáhne do děje a už vás nepustí. Autor se vyhnul nadpřirozeným jevům a přesto vyvolal pocit strachu, což oceňuji. Kniha měla spád, byla napsaná netradičně, donutila mě přemýšlet (jde o skutečnou záhadu, nebo je to celé výplodem fantazie?) a hrůzy bloudění a strachu popsala velmi reálně včetně nepochopitelných úkazů. Autor nabídl i vysvětlení. Upřímně musím říct, že výlet na Tribeč si s radostí nechám ujít a nebudu na vlastní oči zkoumat, zda tam ta trhlina opravdu je nebo ne.

St.Evelin
04.02.2020 3 z 5

Neuvěřitelný příběh nenápadného pohoří na Slovensku - Tríbeč. Jeden kopeček, druhý kopeček, lesní cesta, čáry máry fuk a člověk je pryč. A za pár let další a další a další... Autor vyprávění a vlastní zkušenost čtenáře, který ho kontaktoval, sepsal, doplnil i své poznámky, ověřil zdroje a z toho všeho dohromady vznikla tahle knížka.
Fakta nebo fikce? Takové knižní "Věřte nevěřte" a je jen na čtenáři, na jakou stranu se přikloní. A vy, co jste četli - věříte? Nevěříte?
///V r. 2019 na Slovensku běžel dvoudílný seriál podle.knizni předlohy ///

Ellen16
02.02.2020 5 z 5

Knížka je super, ještě lepší než film. Příběh upoutá a vše doprovází tajemná, ponurá atmosféra, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. A ten konec... je možné, aby se to fakt stalo?

Baja333
30.01.2020 4 z 5

Napínavé, děsivé a k zamyšlení. Kniha je sugestivní, ale zůstává otázka - je to vůbec možné....?

edisek83
30.01.2020 4 z 5

Nejdřív jsem si říkala, jak se někdo může bát u knížky....nejsem přece posera....
Už nikdy nebudu číst knihu od pana Kariky sama v domě, před půlnočním venčením psa :-D

Petrasim
29.01.2020 5 z 5

Hustý příběh. Je děsivý, že všechno může být opravdu reálné. Nechtěla bych tam teda strávit noc.

alef
29.01.2020 4 z 5

Nejděsivější jsou příběhy, které by se mohly stát, resp., které byste - možná - mohli prožít … takže se v příběhu nepotkáte s žádnými démony, ani jinými strašáky, ale vlastně jen sami se sebou … se znepokojujícími otázkami, chtěla jsem říct, skrytými v našich myslích, jenže právě, že to tak není, to čeho bychom se totiž měli bát nejsou otázky, schované tam někde uvnitř, i když třeba nevyslovené, ale možná spíš mysl sama o sobě … totiž, její hrůzu nahánějící způsoby, jak zpracovává realitu, jak si pohrává s naším ... vnímáním reality …

Musím říct, že mě Karikovo celkem originální tajemno zaujalo.

PS: Slovenské hory mám ráda (a v minulosti jsem je už mnohokrát navštívila), ale na Tribeč v dohledné době (než trochu pozapomenu) radši asi nepojedu :-).

ještěrka38
28.01.2020 5 z 5

Zajímal mě příběh. Kniha je velmi čtivá. Chvílemi mrazí, chvílemi si říkáte, že tohle se stát nemohlo. Na druhou stranu se asi vždy vyhnu těmto místům v reále :-D. Celkově to na mě působilo ze začátku docela realisticky, ale ke konci jsem si už říkala, že tohle je něco, co vyvolaly u dotyčného vypravěče drogy.

Ondra_P
27.01.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila a dobře se četla. Strach ve mně na rozdíl od některých nevzbuzovala, ale v napětí jsem byl po celou dobu čtení, protože jsem potřeboval vědět jak to celé dopadlo. Kdyby to šlo, dám 4,5 hvězdičky, ale nejde to, 4 by byly málo, takže dávám 5 :-)

Lena79
25.01.2020 5 z 5

No, v jednom mám hned zkraje jasno-nikdy se nepojedu podívat do Tribečských hor :-)
Kniha je dobře napsaná, udrží čtenáře v pozornosti, četla se sama.

Alexxxka
21.01.2020 5 z 5

Mám ráda, když ve mě knížka vyvolá pocity... A u Trhliny jich bylo! Zatajený dech, úzkost... Pěkně mi to šrotovalo v hlavě... Moc se mi to líbilo, myslím že na knihu jen tak nezapomenu.

Rohy89
20.01.2020 4 z 5

Poměrně napínavý hororový příběh ze slovenské Tribeče ,který začíná poměrně nevině zvědavostí a končí totálním pomateni smyslů ......

Warty
20.01.2020 5 z 5

Pro mě naprostá bomba. A to jsem člověk, který si na duchařský historky fakt nepotrpí. Ale i kdyby na tom byla jen troška pravdy...

Ella_85
20.01.2020 4 z 5

Clovek byl celou dobu v ocekavani co se stane, jak kdo zareaguje...
Sem tam jsem mela pocit uzkosti, strachu ani tak ne, i kdyz vylet na Tribec bych asi nepodnikla...
Tahle knizka mi prijde jako ta teorie o Schrödingerove kocce.
A jak pise v doslovou sam autor:
“Nechavam preto na kazdom citatelovi, aby si urobil vlastny nazor. Viac k tomu nemam co dodat.”

tessa.mik
19.01.2020 4 z 5

Knížka se četla "sama". Velice čtivě napsáno, takže během víkendu mám dočteno. Zbytek je asi na každém čtenáři, do jaké míry si obsah knihy připustí nebo nepřipustí.