Trhlina

Trhlina
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306166/bmid_trhlina-s0C-306166.jpg 4 3952 3952

Táto kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy, ktorú máte pred sebou. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč. Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor, predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď.... celý text

Horory Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Ikar (SK)

Trhlina, 2016

IrisIrma
16.01.2020 5 z 5

Precteno behem dvou dnu.

items
07.01.2020 4 z 5

Zaujímavo spracovaný námet. Nato, že v knihe sa dokopy nič neudeje, je kniha veľmi pútavá.
Jemne otravné bolo neustále pripomínanie toho, že sa čoskoro dostaneme k pointe. Chýbalo mi tiež delenie knihy aspoň na nejaké kapitoly.

tryskomis
06.01.2020 5 z 5

Skvělá napínavá kniha

juliesze
06.01.2020 1 z 5

Pro mě absolutně nezajímavě podaný příběh od hlavní postavy, která mi neměla co nabídnout. Trošku jsem mu pak vlastně ten závěr přála, až se z toho honění za senzací vlastně všichni zbláznili. Nebo to vlastně celý bylo trochu jinak a to záhadno mě prostě jen nějak minulo? Dočetla jsem jen, abych to měla "ze stolu".

farfalla13
06.01.2020 3 z 5

Kopie Blair Witch v prostředí SK, jen daleko méně napětí v průběhu knihy. Příběh zajímavý, literární zpracování pro mě nevyhovující - opakované ujišťování, že se to vše dozvíme dále, styl vyprávění - chvílemi bez napětí, pak se vše odehraje až na konci.

pipa36
05.01.2020 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Bylo to dobré, ale řadím se mezi skeptiky - tajemno na mě rozhodně nepůsobilo ani tajemně, ani zlověstně. Nebylo to však knihou, ale mnou. Prostě na tyto věci nevěřím.

C.vok
05.01.2020 5 z 5

Za me jedna z nejlepsich prectenych knizek vubec! Film slabsi, daleko slabsi nez knizka, ale na jedno uprsenynedelni odpo.. Proc ne. Knizku jsem pri zapalu plic doslova vdechla za lehce pres devet hodin. Vynikajici!!

Kolaloka
04.01.2020 4 z 5

Napínavý příběh, ale určitě ne nic, u čeho bych se třásla strachy (a to jsem docela strašpytel). V autorově stylu vyprávění mi dost vadilo jeho neustálé upozorňování, že se stane něco opravdu děsivého. Občas zbytečně natahované.
Přes drobné nedostatky se kniha četla sama. Četbu jsem neustále přerušovala googlováním ztracených osob, podivných míst, silnice 65. Vše do sebe zapadalo a zdálo se skutečným.
Film díky recenzím vidět určitě nehodlám, kniha rozhodně stojí za to.

Kíťovec
03.01.2020 5 z 5

Sedím a koukám do zdi. Na chodbě něco zapraskalo a jelikož je půlnoc ... bojím se jít zhasnout. Přečteno za dva dny.

Rave
03.01.2020 5 z 5

Pane Kariko, posunul jste mou hranici strachu při čtení...

kiki11
01.01.2020 5 z 5

Trhlina je jednou z těch knih, kdy po přečtení několik minut jen sedíte a tupě zíráte do zdi. Alespoň já jsem to takhle měla. Nevím, jestli je příběh pravdivý nebo ne, bylo tam pár nesrovnalostí, každopádně možnost, že se to stalo je fakt děsivá, což jen umocnilo můj pocit z celé knížky a můžu říct, že jsem se po celou dobu čtení dost bála, často mi běhal mráz po zádech a rozhodně jsem se této knížce vyhýbala před spaním. Autor umí psát perfektně, stupňuje napětí takovým způsobem, že jsem si ohryzala skoro všechny nehty a kdybych na to měla čas, přečetla bych celou knihu na jeden zátah. Další věc, kterou musím pochválit, je nádherná obálka, díky které mě kniha zaujala a vůbec jsem se k ní dostala. Čtení mě moc bavilo a ráda si přečtu další autorovo dílo.

Maryan
31.12.2019 3 z 5

Začalo to dobre, pokračovalo priemerne a skončilo mizerne. Kniha plná nadávok a natiahnutého príbehu. Nevyzretý spisovateľ, ktorý má za sebou dobrú reklamu a sponzorov.

Rolada88
30.12.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda od začátku do konce. Ať už se zakládá na pravdě nebo ne. To už si musí čtenář rozhodnout sám , ale psana formou v podobě hodně odkazů a různých výpovědi dodává na skutečnosti. Čte se to jedním dechem dlouho se mi nestalo že by mě kniha takhle vtáhla do děje za mě super misteriozní thriller buď opřený na skutečnostech a nebo ne. Ale já tomu věřím :)

petr2946
29.12.2019 4 z 5

Tento "slovenský Blair Witch" mě hodně bavil. Odkazy na skutečné články a případy přispívají k ještě hlubšímu ponoření do děje. Slupnuto za 2 dny.

Elsasbooks
23.12.2019 4 z 5

Zajímavý, poutavý a hlavně děsivý příběh. Zajímalo by mě, jetli vůbec nějaký Igor existuje. :D Já ale věřím, že je to všechno pravda a pokud se nemýlím, tak je to hodně děsivé.

Lenkys
22.12.2019 5 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila a proto jsem byla zprvu zklamaná stylem vyprávění a pro mě zdlouhavým začátkem. ALE zklamání nakonec vystřídalo nadšení. Byla jsem vtažena do děje a těžko se mi kniha odkládala, byť jen na pár minut. Pro mě byl příběh velmi originální a tajemný, žádné klišé. Doporučuji všemi deseti, pokud se rádi bojíte.

callahanh
18.12.2019 4 z 5

Této Karikově knize nejvíc ublížil hype, který se kolem ní svého času vytvořil a snad na všech facebookových stránkách věnujících se literatuře minimálně jednou týdně přišla zmínka o téhle. Karika na to šel od lesa a z knihy se tak trochu vylhal tím, že zpracoval vyprávění někoho jiného (ať už je to fikce, nebo pravda), tím pádem zůstává jen pouhým zaznamenavatelem a do děje nikterak nevstupuje. Je úplně jedno, jak to všechno je, nicméně se autorovi podařilo vybudovat skvělou atmosféru, která postupem času houstne a čtenáře totálně zneklidnit tím, co se vlastně dělo a děje. Objektivně vzato se musí nechat, že první dvě třetiny knihy jsou vesměs o ničem a působí jako pouhé "blábolení", které nikam nespěje. Když ale dojde k samotné výpravě, vše se razantně mění, kniha je rázem strhující, má spád a vyvolá lehké mrazení a neklid z toho, jak se bude vše odvíjet dál. Je trochu škoda, že samotný závěr není úplně uspokojivý, na všechny otázky neodpoví a také toho, že LEHKÝ SPOILER se hlavní hrdina přizná, že požil drogu, protože pak to vyprávění nepůsobí úplně důvěryhodně a klidně to může být jen jeden velký trip. Trhlinu přes všechny chyby oceňuji, protože Karika zkusil na česko-slovenské poměry relativně originální věc, která se mu docela povedla a způsobila minimálně to, že se mezi čtenáři alespoň chvíli mluvilo o relativně hodnotném díle, které chce něco sdělit a není úplně čtenářsky přístupné a jednoduché. A ať už je to s onou pravdivostí, jak chce, Karikovi se povedlo i to, že nejeden čtenář si určitě potenciální výpravu do Tribeče raději rozmyslí, protože nikdy nevíte.... 75 %

paja2311
15.12.2019 5 z 5

Velmi chytlavé.Začátek zajímavý a čím jsem se blížil konci,tím jsem ve čtení zrychloval.Poslední třetinu jsem dal na jeden zátah.Fakt mě to fest bavilo.

branislav1814
12.12.2019 2 z 5

Když já nevím... Místami mně to tak nějak nudilo, příliš mnoho krát zbytečná snaha o gradaci opakováním stejných frází a "ujištění" (počkej, už to pŕijde, už se k tomu dostanu, ....). Čte se to celkem dobře, autor se snaží udržovat tě v napětí. Ale že by to bylo něco tak extra jak z toho všichni dělají? To asi ne. Beletrii moc nečtu, horor, fantasy či thrillery už vůbec ne a Trhlina mi připomněla proč. To, jestli je to příběh skutečný nebo ne, to snad komentovat ani nebudu. Autor sám nám pořád dookola opakuje "utvořte si názor sami a myslete si co chcete, mně se to netýká". Jaký názor jsem si z toho utvořil já? Autor je skvělý vyprávěč, vymyslel působivý příběh, skvěle ho podal a hlavně prodal. True or False? :) Za mně asi tak skutečný jako Harry Potter. K odreagování od reálného světa ale dobrý.

regulax
09.12.2019 5 z 5

Fajn, je to za mnou. Ať to bylo fantasy nebo horor četlo se to náramně a mělo to spád. Někdy nereálná místa, někdy až moc reálná. Nápad bomba a jestli byl pravdivý?...