Trhlina

Trhlina
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306166/bmid_trhlina-s0C-306166.jpg 4 3952 3952

Táto kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy, ktorú máte pred sebou. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč. Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor, predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď.... celý text

Horory Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Ikar (SK)

Trhlina, 2016

zdenislava
06.11.2019 2 z 5

příběh mě příliš neuchvátil, přišlo mi to zdlouhavé

HYPNOS88
01.11.2019 4 z 5

No tak do Tribece, ani do lesa, ani nikam, vlastně mám pocit, že zůstanu celý život pod peřinou, nikdy nejdu!! Jak mě sakra napadlo číst tohle za tmy? Musel jsem to stopnout a dočíst dneska po poledni. Jestli je něco co nesnáším, tak jsou to horory a děti zjevujici se jen tak. Naopak miluju prostředí psychiatrických léčeben a podobně a tak to na začátku vypadalo jako kvalitní čtivo přímo pro mě, ale proboha opuštěné domy hluboko v lese, chlapec vynořící se jen tak a mizející jen tak, světla, tma, pistalky... No málem jsem se posral!
Každopádně to vše mluví o tom, že je to vážně čtivé a dobře napsané.

Shaxx
01.11.2019 5 z 5

Nějak je mi jedno, jestli je to geniální marketingový tah, nebo za autorem Igor skutečně přišel. Knihu jsem přečetla se zatajeným dechem. V příběhu je i zmíněna Djatlavova výprava, o které jsem si předtím dost načetla, protože mě ten případ fascinoval a fascinuje doteď – a Trhlina se mi prostě trefila do vkusu! Za mě hodně dobré. Při váhání nad hvězdičkami dávám pět hvězd - tu pátou za to, jak moc kniha čtivá byla :)

Terkishead
30.10.2019 4 z 5

Už dlouho se mi kniha nedostala skutečně pod kůži. I když děj nebyl právě převratný a umím si představit i strašidelnější příběhy, nějak se autorovi podařilo vyčarovat atmosféru tak tísnivou, že jsem se opravdu bála, že se budu bát chodit sama do lesa. Ale už jsem šla a nebála jsem se, takže v pořádku! :D A taky jsem začala poslouchat Zrní - jsou fakt dobří!

Pechule
30.10.2019 4 z 5

V noci dočteno a divím se, že jsem vůbec usnula... tak toto byla jízda. Nedokázala jsem knihu číst na jeden zátah, musela jsem si ji dávkovat postupně, dlouho se mi nestalo, abych se u knihy bála. Ať už to skutečnost je nebo není, v každém případě na mě působila hodně věrohodně. A jedno vím jistě, do Tríbeče určitě nepojedu.

otesánek
28.10.2019 4 z 5

Měla jsem báječný nápad v noci když jsem nemohla usnout.Začátek trochu vlažný tak proč neotevřít knihu pěkně v klidu tichu a tmě, že?! A pak čtu a slyším tu šustit a tamhle něco křuplo a kroky , neslyšela jsem kroky?! …….. Knížku jsem zaklapla, čekala jsem na ráno a slyšela i trávu v paneláku růst..... asi jo asi je ta knížka dobrá. :)

renefer
27.10.2019 5 z 5

Super čtení, bez hluchých míst, kniha opravdu příjemně překvapila. Kdo se zajímá o záhady jako je Djatlova expedice, přijde si na své.

Nunynka
25.10.2019 3 z 5

Nevim jestli je to tím,že jsem půlku knihy poslouchala jako audio knihu a druhou půlku přečetla,ale tak nějak mě kniha nebavila. Snad až posledních pár stránek. Bylo to na mě zdlouhavé. Je mi jasné,že u knih s takovouto tématikou je potřeba psát o emocích hlavních hrdinů,ale tady toho bylo na mě moc.

martinaandulka
22.10.2019 5 z 5

Na knihu jsem byla moc zvědavá a úplně mě pohltila,jestli je anebo není reálné jak píše pan spisovatel nechá na čtenáři.Ale podle informací na internetu kde se údajně několik lidí ztratilo,2 nezávazně našli ve špatném stavu....,jedno vím kniha mě nenechá spát a budu hledat materiály o Tribeči.

Nicol13
22.10.2019 1 z 5

Já to snad nedočtu. Ač se sebevíc snažím, tak mi to přijde děsně utahaný až nudný.
Audiokniha má alespoň atmosféru. U knihy se nechytám a nebaví mě.

Skawin
22.10.2019 5 z 5

Tak jako mnozí jsem se od knihy nemohla odtrhnout - četla a četla... Výborně napsaný (ať už reálný či smyšlený) příběh, ze kterého mrazí. Jelikož také ráda chodím po horách (a sousední Vtáčnik mám projitý) napadlo mě, že se na Tribeč vypravím. Ale je mi jasné, že mě v tomto případě kniha velmi ovlivnila - takže uvidím :-)

capricornus
17.10.2019 3 z 5

Dobré. Nebylo to tak sugestivní a autentické jako Tma.

escapelle
16.10.2019 5 z 5

Naprostá pecka. Strhující.Nemohla jsem se od ní odtrhnout, nemohla jsem spát. Doporučuji.

klaraj093
12.10.2019 5 z 5

Páni, dokážu říct asi jenom wow.. To bylo fakt dobré čtení. Mám z knihy hodně zvláštní pocity, úplně mě pohltila!
Nemohla jsem přestat a musela vědět co se bude dít dál.. Když jsem pak druhou polovinu četla na horské chatě, měla jsem chvilkami docela nahnáno...Skvělé!

golfinka1
12.10.2019 5 z 5

Tato kniha mě úplně pohltila, pořád nad ní přemýšlím zda by se to opravdu mohlo stát ale určitě se tam něco zvláštního děje pokud tam opravdu mizí lidé. Koukala jsem i na film a nic moc ,kniha je naprostá pecka a já ji mohu doporučit rozhodně všem ,co mají rádi tajemno.

HockeyGirl
09.10.2019 3 z 5

Místy jsem opravdu měla husí kůži. Rozhodně nečíst večer, jen při lampičce. Měla jsem z toho pak špatné pocity a nemohla jsem usnout. Kniha není horor, ale přesto tam byly pasáže, které byly strašidelné a trochu "psycho". Občas se vyjadřování Igora opakovalo. Kniha jako taková je z mého pohledu i trochu sci-fi, měla jsem z toho smíšené pocity. Nemyslím si, že se to opravdu stalo. Anebo se to stalo, ale jen tomu nechci věřit. Těžko říct... Dávám 3 ***, protože to až tak super kniha nebyla.

Akkiki
06.10.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, rozhodně ji mohu doporučit.

DredPitt
05.10.2019 2 z 5

Z nějakého důvodu mě asi nesedl styl vyprávění, několikráte zmiňované a připomínané "kdybych to býval byl věděl, tak to neudělám, po čase omrzelo. Každopádně potenciál autora je příslibem do budoucna.

MirkaProk
01.10.2019 5 z 5

Tato kniha mě velice bavila. Je mi úplně jedno, jestli je příběh pravdivý, nebo ne, i tak se mi četl velmi dobře a musím přiznat, že u některých pasáží jsem měla husinu po těle. Rozhodně bych se do Třebiče nikdy nevydala v rozpětí prosince až března a to proto, že část mého já věří, že se tento příběh stal tak, jak je vyprávěn.

Mirin1349
30.09.2019 3 z 5

Námět je perfektní. Záhadné místo, ztracené výpravy, částečně prokazatelně reálné údaje… To je skvělý koktej. Líbil se mi i styl vyprávění – přepis rozhovoru, spoustu faktů jsem si paralelně hledala i na internetu, což jen podtrhne autentičnost. Neřeším, jestli ve skutečnosti je příběh pravdivý nebo není. Chtěla jsem si přečíst něco napínavého a děsivého. No a to je právě kámen úrazu. Čekání na nějaké větší napětí bylo jako čekání na Godota. Prostě pořád nepřicházelo, ale pořád se o něm mluvilo. Na to, jakou publicitu kniha má, jsem čekala o dost víc.