Trhlina

Trhlina
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306166/bmid_trhlina-s0C-306166.jpg 4 3952 3952

Táto kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy, ktorú máte pred sebou. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč. Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor, predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď.... celý text

Horory Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Ikar (SK)

Trhlina, 2016

Kopec91
15.02.2019 4 z 5

Zajímavá knížka, přečetla jsem ji jedním dechem :)

CleoXandra
12.02.2019 2 z 5

Z přečtení této knihy mám smíšené pocity. Příběh na mě působil zmateně, celé to bylo cítit snahou o laciný šokující efekt. Dočetla jsem, odložila, nic ve mně nezůstalo.

lulu0605
11.02.2019 2 z 5

Knihu jsem si přečetla na základě recenzí a doporučení. Nebavila mě, čitelná byla od poslední čtvrtiny. Hlavní hrdina mi byl nesympatický a často se opakoval. Příběh zajívamý, ale pro mě špatně uchopený. Nezajímavý, nečtivý. Wau, strach či tlukot srdce se nedostavily.

bukiet
11.02.2019 2 z 5

Mám problém s příběhy, kde hrají důležitou roli sny, halucinace a drogy. Mám problém s příběhy, které prožívají velmi nesympatické postavy. Čteno ušima díky skvělé interpretaci Přemysla Boublíka.

maryland
10.02.2019 odpad!

BOŽE MŮJ! Jsem na 220 stránce téhle neuvěřitelně zdlouhavé knihy a chce se mi spát. Je to tak nudné, že mě už ani nezajímá jak to dopadne. Hned ze začátku Igor- tedy vypravěč zmiňuje, že záhada Tribeče mu změnila život, že lituje.. proč na to, co se mu stalo musíme čekat 220 stran- které jsou úplně o ničem?!! Pro mě to byla naprostá ztráta času. Dávám jednu hvězdu za dobrý rozjezd- nahrávky s Fischerem.

Lejdus
09.02.2019 2 z 5

I kdyz je kniha velmi dobre hodnocena, nedokzala jsem se prokousat dal nez za tretinu. Nedocteno.

Pribeh se mi zalibil, ale kdyz po mne chtel autor, abych si sama vyhledavala a precetla sahodlouhe vykladani na internetu o danem miste. Abych si porovnavala v knize, co kdo videl a cetl atd. Nebavilo mne to. Byla jsem zvedava, jak pribeh pujde dal, zkousela jsem preskakat par stran, ale i tak to bylo pro mne nudne vypraveni. Nejlepsi cast vidim hned na zacatku ve vyklizeni stareho domu, tajemneho sejfu a nalezeni nahravek a dokumentu. To jsem se opravdu obavala, co se muze stat, ale zbytek hodnotim jako ostatni negativci tady.

Nicmene na Kariku jako autora jsem bylaaz moc natesena a nejspise jsme zvolila spatnou knihu. Zkusim od nej Strach, snad to bude lepsi!

Silwinka87
09.02.2019 4 z 5

Tak to bylo něco!!Nějak jsem nevěděla,co od této knížky čekat,ale musím říct,že jsem byla mile překvapená.
Děj měl spád,pořád se něco dělo.Měla jsem husí kůži a bála jsem se.Že to bylo občas přitažené za vlasy mi vůbec nevadilo:-)
Jsem zvědavá i na filmové zpracování.
Já rozhodně doporučuji..

Ibra10
08.02.2019 5 z 5

Podľahol som tlaku okolia(všadeprítomná reklama na film) a knihu som si kúpil. A rozhodne neľutujem! Podobne ako Strach, tak aj táto kniha sa číta prakticky sama, človek sa od nej nevie odtrhnúť.

V podstate už ani nemám čo nové napísať, keďže už tu všetko bolo povedané.

Bol to jednoducho zážitok a svedčí o tom aj fakt, že v okruhu priateľov sme sa jednoducho nedokázali o tejto knihe nerozprávať. Bolo nutné prediskutovať tribečské záhady.

leotwain
08.02.2019 5 z 5

Wow! Dočteno právě teď! Plný emocí a strachů. Takovéto knihy mám rád. Ty, které dokážou z obyčejných věcí udělat hrůzunahánějící nervák. Taková je i Trhlina. Od první strany jsem byl v napětí, a i když sem tam byla pasáž zdlouhavá či zbytečná (reaguji tím na některé komentáře), nemusel jsem se nutit do čtení. Šlo to samo. Tribečská záhada je svým zpracováním neotřelá. Zprostředkovaně vyprávět příběh, který se nakonec nemusí jevit jako reálný, ale postavit jej na pilířích svědectví... Krásný příklad knihy s "nespolehlivým vypravěčem". Když se Igor přiznal nečekaně k braní drog, pomyslel jsem si "a jéje, klasika s drogami". Omyl. Nečekal jsem nic ze závěru, který mi sebral vítr z plachet a vše, co jsem doposud četl, převrátil naruby. Trhlina ve mě zanechala spoustu emocí, ale i nevyřčených otázek. Pravda, kniha na položené otázky neodpovídá, což vyplývá i ze závěrečného doslovu autora. Trošku vadí. Ale tak to má být.

MiroslavKutík
08.02.2019

( AudioKniha ) kniha je neuvěřitelně od začátku do konce napínavá prostě nejde odložit musíte vědět jak to dopadne.

Kniha mě zaujala hlavně že to je opravdoví příběh podle skutečných událostí.

Lucissia
06.02.2019 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Na to, že nejsem cílová skupina, mne poslech fakt zaujal. A protože je audio asi osekané, pustím se do knihy. Jednou, a rozhodně ji nebudu číst večer ani v zimě, takovou odvahu nemám. No, ať je to tak či onak, až je to na základě pravdy či fikce, Karika umí zaujmout. A musím kladně hodnotit pana Lichého, jeho čtené pasáže neměly chybu.

NikkiJ
03.02.2019 5 z 5

Moje první kniha od Jozefa Kariky (a po této zkušenosti rozhodně ne poslední), kterou jsem si koupila vlastně úplnou náhodou. Nevím proč jsem si zrovna já, člověk, který se na horor či podobné věci nepodívá ani přes klíčovou dírku, tuhle knihu koupila. Rozhodně ale nelituji (ale zároveň také lituji, protože jak jsem psala výše, rozhodně to nebude moje poslední kniha od Kariky).

Začátek se rozjíděl celkem pomalu, ale příběh si i přes to udržel moji plnou pozornost. Jako člověk milující záhady se mi sbírání a odtajňování dalších informací líbilo, snad jsem i Igorovi záviděla, že zažívá takové vzrůšo (závist mi ovšem nevydržela dlouho). Když začal příběh nabírat obrátek musím přiznat, že jsem knihu musela odložit. K této části jsem se totiž dostala až v pozdních večerních hodinách a pro dobro svého spánku jsem se rozhodla pokračovat až za bíleho dne. Finální část se mi líbila, s koncem jsem byla spokojená a k celému příběhu mi zapadl. Jak tady mnoho čtenářu píše, že byl příběh nuda tak musím uznat, že jejich názor naprosto chápu. V knize se neobjevují žádné nadpřirozené bytosti ani podobné věci, co by jste očekávali v lese, kde se dějí takovéto věci. Zároveň si ale myslím, že právě ta "obyčejnost" údálostí popsaných v knize jí dělá o to děsivější, alespoň pro mě, protože je to jen místnost nebo člověk, žádná obluda.

Pro mě byla kniha děsivá dost na to, abych se následujících pár let nevydala do lesa za tmy a do okolí Tribeče mě asi nikdo nikdy nedostane. Co kdyby to všechno byla pravda...

Závěrem musím tedy konstatovat, že se mi knížka moc líbila. Jsem zároveň ráda, že nám autor dokázal předat příběh bez toho, aby si on sám na tyto události vytvořil nějaký názor. Nedá se jinak než hodnotit plným počtem a až si zase budu někdy chtít vlít trochu adrenalinu do žil tak sáhnu po nějaké další knize od Jozefa Kariky.

Jirkson
02.02.2019 odpad!

Skvěle napsané, Karikovo lepení slov a vět mě pobavil, ale příběh byla nuda, chvílemi napětí, ale většinou nuda, vyprávění nějakého Igora blábola, co si něco prohnal nosem a je mimo, škoda, na ostatní Jozkovy knihy to rozhodně nemá.

Lenny33
01.02.2019 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Už začátek mě vtáhl do děje. Rozhodně má děj svojí, místy i strašidelnou a napínavou, atmosféru. Ovšem bylo zde i mnoho hluchých nudných míst a konec mě vyloženě zklamal, až jsem měla pocit, že celý poslech byl ztráta času. Škoda.

eliska8413
01.02.2019 5 z 5

Kniha byla neuvěřitelně čtivá. Autor má skvělé vyjadřovací prostředky, pro peprná slova nejde daleko a tím příběh získává na autentičnosti. Až do chvíle než se v příběhu objevily drogy jsem tomu slovo od slova věřila a hltala každou stránku. To jestli jsme nebo nejsme na světě sami je otázka na dlouhé zimní večery. Moc mě bavilo číst knihu ve slovenštině.

keiko33
01.02.2019 5 z 5

Ci bol pribeh pravdivy, alebo nie az tak dolezite nebolo. Dolezite bolo, ze to bolo napisane tak vierohodne a napinavo, ze knihu nepustite z ruky, aj ked sa pri nej bojite. Autor chyti citatela do siete hned na zaciatku a to vstupom do stareho blazinca, postupne ho namotava az vas uplne dostane. Aj ked mi par veci pripomenulo Blair Witch, vobec mi to neubralo na dojme. Taketo pribehy mozem. Je to moja prva kniha od autora a urcite nie posledna.

Evišťátko
31.01.2019 5 z 5

Paráda!!! Takhle si představuji mysteriózní thriller! A vůbec nejde o to,zda se to stalo či ne. Fantazie může pracovat !

Ignis
31.01.2019 4 z 5

Teda že bych se nějak moc bála říct nemůžu, ale napínavý to bylo. Rozhodně na Tribeč v zimě nepojedu, ale v létě by to šlo :-)

scareface
31.01.2019 4 z 5

Audioknižku som si vypočul na 2x. Som z Nitry, pohorie Tríbeč mám prechodené, v lesoch som sa túlal väčšinou sám, ale nič záhadné sa mi tu nikdy nestalo. Áno, dýcha to tu históriou, o čom svedčia početné hradiská, najväčšie je hneď prvé na Zobore nad Nitrou. Žili tu Kelti aj naši slovanskí predkovia, dnes tu už pobehujú len turisti (nie je ich veľa), srnky, muflóny, diviaky a občas sem v noci zablúdi z Vtáčnika aj nejaký pomýlený macko. Samotný vrch Tríbeč je zarastený, takže z neho veľa neuvidíte, zato z Pyramídy a Zobora je výhľad parádny.

lucy.n
29.01.2019 4 z 5

Pohlcující, napínavý příběh, pro mě s mírným zklamáním z konce. Není to záměr? Taky byste to potřebovali na Tríbeči v zimě omrknout?