Tri gaštanové kone

Tri gaštanové kone
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207827/bmid_tri-gastanove-kone-207827.jpg 4 162 162

Pohrúžený do myšlienok, vracal som sa pred večerom domov cez les, hustý ako decembrová tma, lebo v tom kraji sú také husté lesy. Vracal som sa na svojom gaštanovom koni a počúval som v prenesmiernej tichosti hôr cengot jeho kopýt, ktorý sa strácal medzi ťažkým a jednozvučným hučaním stromov.

Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Tri gaštanové kone, 1940

makemake
26.03.2014 4 z 5

Figuli mi trochu připomíná Olbrachta a jeho Nikolu šuhaje - báseň v próze, nenapodobitelnost stylu psaní, bohatého a prudkého, jako řeka, která obtéká ostrov. Miluju tu knížku!

mysiacik
29.09.2013 5 z 5

Veľmi krásne napísaná kniha. Prečítala som ju jedným dychom, je jemná, ale nie tak, že by sa vás nedotkla, je o láske, ale nie je naivná, všetko dobre skončí, ale k rozprávkam by som ju neprirovnávala.
Je to jedna z tých svojim zvláštnym sposobom romantických kníh, ktorá na mňa neposobila gýčovo.
Rozhodne odporúčam, neviem, či je českým čitateľom dostupný český preklad, ale v tomto prípade by som na vašom mieste urobila výnimku a prečítala si to v slovenčine - človek sa do toho rýchlo dostane :))

Ronee
31.12.2010 4 z 5

Čítala som to už dávno a bolo to veľmi poeticky napísané, všade samá príroda, plno opisov, málo deja. Také rozprávkovo-fantazijné, celkom milé. O láske:-)