Tři přání

Tři přání
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299069/bmid_tri-prani-xj8-299069.jpg 4 1299 1299

Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a „chudák“ Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak?... celý text

Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Three Wishes , 2003

Monika97Švej.
15.01.2018 5 z 5

První kniha od Liany Moriarty a opravdu skvělé ! :) Bavila mě a bylo pro mě velmi těžké se odtrhnout :) Těším se na další knihy od ní a doufám, že budou stejně dobré nebo lepší :D :) .

Sandalkar
13.01.2018 3 z 5

Příjemné překvapení. Čekala jsem oddechovku, ale kniha měla překvapivě i spád a hlavu a patu. Jen bych byla ráda, kdyby neměla tak dětinsky naivní obal, to mě pokaždé nahlodá, jestli se nejedná o nějakou mýdlovou operu s upatlaným dějem a předvídatelným koncem.

Lukana82
13.01.2018 3 z 5

Čekala jsem teda větší odvaz.

Aleh
13.01.2018 4 z 5

Kdo by nechtěl být v životě šťastný a úspěšný? Ne jinak tomu je i v případě tří sester - Lyn, Cat a Gemmy Kettlových. Tak mnoho mají společného a tak mnoho je zároveň odlišuje. Autorka se v průběhu vyprávění velmi často vrací do období jejich dětství, aby tak čtenářům poskytla co nejvíce informací o nich samotných. V současnosti již každá z nich žije svým životem (jak to naznačuje anotace knihy), ale zda se jim bude dařit podle toho i nadále tak, jak si to kdysi před 20 lety všechny tři vysnily, tak na to vám dá odpověď autorka až v samotném závěru knihy. Už tradičně u Liane Moriarty zaznamenávám pomalý rozjezd a těším se až na rozuzlení ve druhé části příběhu.

vlci
08.01.2018 3 z 5

Příjemné, lehké, oddychové čtení..

Enolain
06.01.2018 3 z 5

Na zacatku jsem se nemohla zacist..sestry se mi pletly :) ale od 120 stranky uz se cetlo paradne...dost vtipnych situaci... takove oddychove, prijemne a lehke cteni...

Inka063
03.01.2018 1 z 5

Tak tohle ne. Umělé, divné vztahy matky a dcer, divné vztahy sester mezi sebou. Trochu mi to evokuje literaturu od slovenské spisovatelky, která si, tuším, říká Evita. Vidím před sebou tři rozječené a na sebe upozorňující krásky v baru, které setřou kdejakého "týpka" a on před nimi ještě padne na zadek. Literatura, která mi nic nedává a ničím mě neobohacuje. Stálé a otřepané problémy tu s nevěrným mužem, tu s dětmi, nic objevného ani v řešení, ani v použitém jazyku. A ta tři přání??? Jaksi jsem nepochytila, jakéže to jsou...

Knižní střípky
29.12.2017 4 z 5

Mně prostě knihy od Liane baví, sedly mi a aniTři přání nebyly výjimkou.

Luciluc
20.12.2017 2 z 5

Dlouho jsem váhala, zda si knihu přečíst, moc se mi do ní, ani nevím proč, nechtělo. Nicméně, řekla jsem si, že jsem od Moriarty už dvě knihy četla a obě se mi líbily, tak určitě neudělám chybu, když si přečtu i Tři přání. Měla jsem poslechnout svůj instinkt..:) Bohužel jsem se vůbec nedokázala do hlavních hrdinek vcítit a tudíž jsem s nimi neprožívala jejich dramata. Ani jedna ze sester mi nebyla sympatická, a vlastně ani žádná z postav vedlejších. Cat mi byla chvílemi až nepříjemná, vždy dokonalá Lyn působila "uměle" a Gemma, přemýšlela jsem, jestli je opravdu tak mimo nebo to jen předstírá. Vztah mámy Max k trojčatům mi přišel zvláštní, dost chladný. Nemůžu knize upřít, že se rychle a dobře četla, ale v podstatě se v příběhu "nic moc" nestalo a to byla škoda. Za mě tentokrát Moriarty zklamala.

whiolet
02.12.2017 5 z 5

Milá oddechová knížka, která se čte skoro sama.
Je fajn, že každá z trojčat byla jiná, tudíž se člověk u čtení příjemně bavil.
Za mě tedy 5*

Sarrah
20.11.2017 5 z 5

Hezké čtení. Taková oddechovka.

monte
19.11.2017 2 z 5

Žádný závratný příběh se nekonal. Bohužel, pro mě zklamání

Sisine
07.11.2017 2 z 5

Knihu jsem přečetla celou, i když jsem měla chut ji odložit. Dávala jsem tomu šanci, třeba se to nějak rozjede. Ale na konci jsem vlastně ani nepochopila o co tam šlo. Přišlo mi to celé takové o ničem

harena
04.11.2017 4 z 5

Takové příjemné počtení o úplně běžných věcech života, líbilo se mi vykreslení hlavních postav, a moc se mi líbil vzájemný vztah trojčat, jaký měly vztah k životu a všem třem jsem fandila. Vtipná, příjemná oddechovka.

Eduarda
28.10.2017 4 z 5

Po Sedmilhářkách jsem nečekala nic a doufala, že bude líp. A je. Postavy se svými příběhy najednou nejsou ani ploché, ani stereotypizující, ani nudné - Jako kdyby se Moriarty "naučila psát postavy" (což je nesmysl, protože Tři přání jsou starší). Prostě mi to sedlo.

AnetaHr
26.10.2017 5 z 5

Od této spisovatelky přečtu knihu vždy jedním dechem, tato nebyla výjimkou.

aruba
22.10.2017 5 z 5

Skvělá knížka se zajímavě zamotaným dějem o třech sestrách - trojčatech. Moc se mi líbilo, jak byly popsané jejich vztahy i charaktery, to že jsem se do nich dokázala vcítit a prožívat děj s nimi. Žádná nudná, černobílá postava a i celkově příběh mě dokázal hned od začátku vtáhnout do děje. Zaujaly i krátké kapitolky o tom, jak sestry vnímali náhodní kolemjdoucí, kteří se s nimi setkali.

Lenis
20.10.2017 4 z 5

Odpocinkova knížka.. hezký příběh.

4xbabča
19.10.2017 4 z 5

Kniha není špatná, ale více mě bavila asi až od poloviny. Ale i přesto je to příjemné a pohodové čtení.

TimetoStyle
17.10.2017 1 z 5

Čtení této knížky jsem si vůbec neužívala. Za mě tedy bohužel ne. Dávám jí *.