Únos

Únos
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461379/bmid_unos-96S-461379.jpg 4 218 218

Makoves
15.04.2016 5 z 5

Od Cooka jsem zvyklý na lékařské prostředí, ale tento žánr zvládl také skvěle. Hluboká myšlenka, že násilí, byť míněno v dobré víře, plodí zase jen násilí.

Blanka k.
06.01.2016 5 z 5

Přiznám se, že kniha mne příjemně překvapila. Nejsem velký čtenář, ale od Cooka jsem kdysi četla vše, co vycházelo. Přečetla jsem jednu knihu (že doženu resty) a pustila se do této. Stále jsem čekala, kdy už tam vlezou ti doktoři a bude tam nějaká zápletka z nemocnice. Po několika stránkách i došlo, že čtu úplně jiný žánr. Moc mi blízký není - nemám moc ráda takové ty "fantazma...." výmysly. Najednou jsem ale koukala, že je téměř celá kniha za mnou a po vtipném a nečekaném zakončení jsem stále klepala do čtečky, kde je další strana. Bohužel už žádná nebyla. I tak se opravdu povedla a doporučuji ji jako odlehčení.
Někdy by se mi líbilo žít jako Interteřan :o)

čef
24.07.2015 5 z 5

V žánru sci-fi jistá inovace základního schématu. Příběh je vyprávěn lehce bez zvláštních okras s dějem mírně napínavým. Základní myšlenka boje s násilím je zajímavá, ale kéž by někdy šla vyřešit tak elegantně.

drOva
06.05.2015 5 z 5

Moje první kniha od Cooka. Kniha mě chytla, velmi dobře se četla. Dávám pět hvězdiček. Obyčejně dávám skvělé knize 4 hvězdičky. Pátou si nechávám jako bonus. V případě této knihy je to za nečekaný ale zato geniální zakončení.

Skripi
20.02.2015 5 z 5

Veľmi príjemne ma táto kniha prekvapila. Jedna z najlepších scifi čo som čítal a je paradoxom že na tento žáner sa autor neorientuje vo väčšine svojich diel. Odporúčam. :)

Lukinsons
13.02.2015 3 z 5

Kniha je velmi čtivá, ale docela předvídatelná.

tuldas
25.09.2014 4 z 5

uchvatné konec jsem takto nečekal,skvělý

gfdsa123
18.09.2014 4 z 5

Velmi zajímavá myšlenka života pod oceánem. V některých momentech byl děj pomalý, ale napínavý. Pojetí Interteřanů a jejich života byla zajímavá až nepochopitelná. Konec děje se mi velice líbil.

Jossie
31.07.2014 3 z 5

Nic proti té knize nemám, nějaké logiské nesmysly u scifek neřeším, beru to jako fantazii a pobavení, jen mě od Cooka víc baví jeho lékařské detektivky.

Marian27
08.07.2014 5 z 5

Tak, takto nejak si predstavujem vyborny roman. Originalna zapletka, zaujímavé postavy, skvelé dialógy, akčnosť a napínavosť, trošku nenútené poučenie, sem-tam humor a myšlienky ktoré nútia človeka zamyslieť sa.
Do teraz neviem či by som v Interterre chcel ostať alebo naopak sa z nej snažil uniknúť. :)

Bassbooster
07.11.2013 4 z 5

Má první ze sci-fi. Vyjma hluchý míst v polovině knihy velice zajímavý příběh.

kika 13
02.03.2013 3 z 5

Dobrá a čtivá knížka.

Ohniva
04.01.2013 5 z 5

Skvělá kniha, doporučuji :)

Ulrika
14.10.2012 5 z 5

Nemůžu dodat nic jiného než, že tato kniha se Cookovi opravdu povedla. Ze všech jeho knih co jsem přečetla mě tahle zasáhla nejvíc asi kvůli naprosto necookovskému tématu.

denuska
26.07.2012 4 z 5

Určitě zajímavé téma, jen ho mohl Cook více rozvést, přesto dávám ****.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

.......cook je určitě skvělý "doktorokniholog" - tahle kniha planeta Interterra zjevně nepatří do zlatého fondu cookovek
něco podobného , kdysi napsal francouz René Barjavel v knize Hlubina času, to je 100%
-------- přesto knize dávám 5 hvězd, protože tohle téma je moje oblíbené

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Stále upíráme zraky k Vesmíru s nadějí, že tam nalezneme život. Málokdo se obrací do hlubin oceánů. Robin Cook to udělal. A skvěle.

sci-fi

Robin Cook