Úsměvy smutných mužů

Úsměvy smutných mužů
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219632/mid_usmevy-smutnych-muzu-i3y-219632.png 4 979 979

Zápisky z léčebny. Když spadnete na dno, nezbývá než se odrazit směrem vzhůru. Místy úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny. Příběhy čtyř pacientů, kteří se skamarádí při nelehkém úkolu - zbavit se závislosti, černého draka v sobě. Mrazí při sledování jejich předchozích životů, kdy se kvůli alkoholu ocitají až na pokraji smrti. To jim však při samotné léčbě nebrání zažívat humorné příběhy a situace, které plynou z nenormálního soužití třiceti mužů na uzavřeném oddělení. Podaří se jim přitom vyhrát válku s démonem alkoholu?... celý text

Míma25
23.01.2019 4 z 5

Kniha se díky krátkým kapitolám četla snadno i navzdory těžkému tématu. Domnívám se, že to asi nebude kniha, ke které se někdy vrátím, ale určitě doporučuji přečíst.

Borek9
22.01.2019 2 z 5

Dobrý popis světa alkoholiků s dopadem na své okolí, psaný vlastními zkušenostmi. Pro alkáče výzva po shlédnutí vzít manuál Nešpora a začít démona řešit. Pro okolí poslední výzva alkáčovi, aby s tím do nějakého data něco udělal. Pokud s tím nic neudělá, odejít, vyhodit ho ze zaměstnání, vyloučit z okruhu rodiny, přátel....Dobrá kniha i film

Dela111
20.01.2019 4 z 5

Tohle "tekuté" téma je neradostné čtení. Autorovi se podařilo napsat knihu realisticky, bez příkras a zároveň čtivě. Počet stran se zdá nízký, ale je jich akorát, víc už by mohlo snížit dojem z knihy.
Za přečtení stojí, toto není nikdy zbytečná četba.

boeink
06.01.2019 5 z 5

Pijeme všichni. Tahle knížka je zdviženým prstem, varováním před jámou, do které lze spadnout. Bohužel znám pár takových, kterým se to nedaří moc dobře ukočírovat. Přeju jim, ať nemusí takhle bojovat s černým drakem. Viděla jsem i film a moc ráda, jsem si přečetla tuhle vesele smutnou a pravdivou knížku.

Zrzavá_Tereza
06.01.2019 5 z 5

Ač je to jen pár krátkých kapitol jednoduše napsaných, je to síla.

ThrisaManx
29.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Jako první jsem viděla film, takže jsem dopředu věděla, do čeho jdu. Ale i tak jsem byla mile překvapena. Ačkoli se jedná o opravdu silný příběh o boji s "černým drakem", který je živen každým loknutím, autor si udržuje svůj břitký humor a kniha je jak silná a smutná, tak úsměvná. A hlavně na zamyšlení.

Knižní střípky
28.12.2018 3 z 5

Díky zvolené deníkové formě na mě kniha působila daleko více, než kdyby byla zvolena jiná forma vyprávění. Lehké čtení o těžkých věcech. Líbilo se mi, jak to autor pojal.

Makropulos
16.12.2018 4 z 5

Mrazivě smutně, neradostně vtipné i stručně popisné vyprávění o životě alkoholiků v Čechách a o jejich mnohdy marném boji s černým drakem, kterého v sobě nosí. Věřím, že hlavní hrdina ten boj vyhraje.

Knihozrousenka
13.12.2018 5 z 5

Moc krátké! Jinak pěkné, dá - li se téma takto zhodnotit.

SophiaHowlett
08.12.2018 4 z 5

Kniha je zábavná, skvěle se čte.

Sygi
06.12.2018 3 z 5

Kniha se silným příběhem, dobře vykreslenou závislostí a její zrůdností a zajímavými vhledy Josefa F. Deníkové a příběhové části knihy občas působily poměrně zmatečně, stejně tak celkem velké množství postav, nicméně příběhy těch hlavních (Josef, Milan, Venca) vynikaly po celou dobu. Fandil jsem jim po celé čtení.

JessyPitt
22.11.2018 4 z 5

Tak nějak veselé čtení o smutných mužích.

BStone
22.11.2018 3 z 5

Jak je psáno v infu o knize. Místy úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny. Kniha nenadchne ani neurazí, místy zaujme, poučí nebo varuje. Podle toho, jak na tom kdo je.

Petra21
19.11.2018 4 z 5

Téma alkoholismu mě vždycky absolutně rozloží. Možná proto, že ze všech ostatních závislostí je nám všem na světě snad úplně nejblíž. Formánek celý děj potavil na efektním symbolu černého draka, který skutečně nikdy nespí. A děkuji za vyjádření toho, co člověk nikdy nechce přiznat: že každý alkoholik se neustále lituje.

Lucissia
19.11.2018 5 z 5

Kdybych neviděla upoutávku na film, asi bych o knize ani nevěděla. A protože film jsem v kině nestihla, sáhla jsem po knize. A udělala jsem to nejlepší. Moc se mi zápisky z léčebny líbily, sálala z nich opravdovost, ironie, smutek, zklamání a nakonec i naděje, že toho černého draka v sobě všichni nechají do smrti spát... Pro mne jedna z nejlepších knih, autorovi jsem věřila každé slovo a knihu můžu jen doporučit. Ráda si od Formánka přečtu něco dalšího... :-)

Zůzalína
07.11.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Merynkaw
31.10.2018 5 z 5

Film jsem neviděla, nejsem jim ovlivněná a proto jsem naprosto spokojená s knihou. Četla jsem ji rychle a popisy v ní byly děsivé, ale pravdivé...

Šárkaxx
27.10.2018

Docela mě překvapilo, když čtenáři hodnotí tuhle knížku jako vtipnou. Mě tak vůbec nepřišla. Naopak, je děsivě pravdivá (pracuju v branži). A mám trochu dojem, že humor, kteří tam ostatní vidí, je trochu obrana před tou hrůzou, která je vetknutá na těch pár stránkách dost hustě...

železňák
25.10.2018 odpad!

Prostě NE. Nudne opakovani motivu ke chlastani,ktere zna 90 % populace. Na 150 stranach rozpracovano neco,co by melo vydat na max.15strankovou povidku. Velka nuda.

zuzana4291
20.10.2018 4 z 5

Výpověď autora, jaký byl a je jeho boj se závislostí na alkoholu. Je to příběh, který ukazuje čistou realitu, nimkomu nenalhává, že když se dostanete do léčebny, tak máte skoro 99% pravděpodobnost, že se z tohoto dostanete. Tady je ukázka toho, kolik lidí opět do toho spadne, je to pro únik od problémů a reality. Nevím, jestli si vzít ponaučení, ale určitě je to k zamyšlení, jestli vůbec někdy připustit, aby někdo takto skončil.