V tvojich očiach

V tvojich očiach
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303142/bmid_v-tvojich-ociach-K4e-303142.jpg 4 395 395

Colin Hancock dostal druhú šancu a je odhodlaný ju využiť. Má za sebou sériu bitiek a násilností, visí nad ním hrozba väzenia, preto je rozhodnutý za každú cenu sa vyhnúť chybnému kroku. Sústreďuje sa výlučne na štúdium pedagogiky a vyhýba sa všetkému, čím si v minulosti ničil život. Zo svojich neuvážených činov si zobral ponaučenie a posledné, čo teraz hľadá, je vážny vzťah. Mladá advokátka Maria Sanchezová, usilovná dcéra mexických imigrantov, je obrazom konvenčného úspechu. Zdalo by sa, že táto atraktívna tmavovlasá kráska s miestom v prestížnej firme vo Wilmingtone má na prvý pohľad bezchybnú profesijnú minulosť. A predsa... Maria má za sebou traumatizujúcu skúsenosť, ktorá ju prinútila spochybniť mnohé z toho, čomu kedysi verila, a vrátiť sa do rodného mesta. Náhodné stretnutie na ceste uprostred daždivej noci zmení život obidvom – Colinovi aj Marii. Keď celkom neočakávane medzi nimi vzplanie láska, nemajú odvahu predstavovať si spoločnú budúcnosť... až do chvíle, kým nevyplávajú na povrch hrozivé pripomienky udalostí z Mariinej minulosti. Séria výhražných incidentov spôsobí chaos v Mariinom živote a obidvaja sú vystavení čoraz ťažším skúškam. Obstoja v nich, alebo zničia krehký vzťah, čo si sotva začali budovať?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

See Me

Lauralex
01.09.2018 4 z 5

Sparkse já můžu. Nebo vlastně musím. Je to (moje) sázka na jistotu. Ještě nikdy mě nezklamal, a to jsem přečetla všechny jeho doposud vydané knihy. Pokaždé mám mírné bušení srdce a mravenčení v břiše, protože je to pro mě jako výjimečná událost. A když já se podívám do jeho očí, přesně vím, že tohle bude zase ono, ať píše o čemkoliv. A tohle byla netypicky typická „Sparksovka“. Vždy čekám, čím mě zase překvapí a i tentokrát se mu to povedlo. Je to zkrátka spisovatel, kterého si nejde nezamilovat.

Nedá se říct, že by to bylo vyloženě to, co je známo z jeho knih, které jsou většinou psané podle jednoho scénáře - ve smyslu romantického žánru a zničující zápletky - a ani tak to není povrchní nebo hloupé, a za mě to tomu ještě víc prospělo. Je to neobvyklý kousek z jeho repertoáru a je úplně jiná, avšak stejná. Sparks jak ho známe i neznáme. Pro ty, kdož se s ním ještě nesetkali, to zřejmě bude něco nečekaného a nezařaditelného, protože toto opravdu oplývá znaky všeho, ale já, jako ostřílený Sparksoholik přesně vím a znám, co umí, čeho je schopen a že je to tak naprosto bravurní. A že to není typická romantika? A četli jste anotaci? Mimo to zde je to poznat už z prvních stránek.

Nazvala bych to romantika ukrytá v thrilleru. A musím říct, že mu to sedlo. Napsal to přesně podle svého stylu a za mě může napsat cokoliv a já mu to zblajznu i s navijákem. Nevím, jestli nabírá nějaký nový směr, nebo jen dostal momentální nápad, nicméně na to on má talent, zakomponovat do toho ještě něco navíc, něco nevšedního, ojedinělé téma a zápletku, co tu ještě nebylo. A sedí mu to stejně jako romantika, kterou umí jako nikdo jiný. A co si vzpomínám, už do knihy Útěk do samoty vložil trochu něčeho detektivního, takže to není poprvé. Nemůžu si pomoct, ale mně se ta detektivní zápletka líbila snad i víc než ta romantická, které tu tentokrát bylo pomálu, nicméně mi to vůbec nevadilo, ba naopak jsem byla plně soustředěná na to, jak se to nakonec vyvine a vyřeší a nechala jsem se strhnout silou jeho slov, což mě vždycky uhrane, a hltala jsem stranu za stranou. Možná je to tím, že obecně detektivky jako takové nemám moc načtené, ale přišlo mi to opravdu napínavé a až do konce jsem si nebyla jistá, kdo je opravdovým pachatelem. A završil to bouřlivým koncem, který opět umí jen on.

Tak či tak, vždycky to bude král romantiky. A já jsem mu to zase uvěřila. On to totiž podává takovým způsobem, že věřím, že je to možné i ve skutečnosti. Nepřikrášlený pohled do běžného života dnešní i minulé doby. Dokonale zahraje na citlivé srdce, které mi zlomí, ale pak ho zase zahojí. Špetka lásky, vášně a emocí se snoubí s humorem a lehkostí, která tak uspokojí přesně ten pocitový dílek, který mi zrovna chybí. A všimli jste si někdy, že tím romantickým, oddaným a srdcervoucím článkem je tu ve skrytu vždycky muž? Z tohoto příběhu mi to došlo, bylo to očividné. A tím tak znovu a znovu posiluje mou povahu nekonečného romantika a zálibu v jeho příbězích.

Můžu ji zařadit mezi jeho nejlepší knihy a ten, kdo má Sparkse opravdu rád a zná jeho literární skvosty, by snad ani nemohl jinak.

ttpnkov
28.08.2018 4 z 5

Po všech Sparksových klenotech mi v přečtených nemohl chybět ani tento. Nebylo to vyloženě zklamání, ale nikde jsem nenašla takovou tu jiskru, kterou autor běžně oplývá. Nicméně každý máme slabší chvilky a kniha se mi líbila, i když nebyla přesně tím, co jsem očekávala.

D.ČERVENÁ
19.08.2018 5 z 5

Moc se mi libila

SweetbabyDi
13.07.2018

Tak upřímně, tohle.jsem od Spartské nečekala. Ta kriminální zápletka byla dost napínavá a já jsem pro čtení ani nedýchala. Mohu doporučit. Zase nezklamal.

Leňulaaa
11.06.2018 4 z 5

Opět jsem z knihy nadšená, nebylo to vyloženě to, na co jsem u autora zvykla, ale kniha stála za to. Vyvrcholení knihy se dalo odhadnout.

Lemurka
10.06.2018 3 z 5

První půlka se mi líbila více, romantika sedí k autorovi mnohem víc než detektivní zápletka, která byla průměrná, natahovaná. Spousta věcí se tam opakovala.

akdar72
28.05.2018 4 z 5

Zatím nejslabší od Sparkse. Myslím si, že mu detektivní zápletky nesvědčí.

Elishkad
25.04.2018 3 z 5

Moje první kniha od Sparkse. Zřejmě jsem měla velká očekávání, ale nadšení se nekonalo. V první polovině, kdy sledujeme sbližování hlavních hrdinů, jsou jen dlouhé rozhovory a kecání. V druhé polovině se rozvíjí detektivní zápletka, ale jelikož mám velmi ráda kvalitní detektivky, byla pro mě tato část hloupá, plochá a tak předvídatelná. Za mě spojení zamilovaného románu a detektivky nemůže fungovat.

Malinký spoiler
Při čtení jsem doufala, že se ukáže, že hlavní hrdinka je blázen a schizofrenik a celé si to vymyslela ve své choré mysli. To jediné by podle mě knihu zachránilo. No, není to tak :-)

lorean01
28.03.2018

Naprosto úžasná kniha! Pohltila mě! Vždy jsme četla tenké knihy do 200str, toto byla spíše zkouška a totálně jsem se začetla! Doporučuju :)

Manifest blech
05.02.2018 2 z 5

Autor je moje srdcovka. Ve tvých očích se četla krásně plynule a do půlky bych dala víc hvězd. Jsem moc zvědavá, jak to tentokrát filmově zpracují a koho obsadí.

Hana86
28.01.2018 4 z 5

Zpočátku děj plyne pozvolna, seznamujeme se s hlavními postavami a jejich životem. Velmi pěkně se mi to četlo, bylo to pohodové, oddychové čtení.
Ovšem asi od poloviny je to čím dál napínavější, protože se zde objevuje detektivní zápletka a na konci už to je spíše thriller. Konec jsem přečetla jedním dechem a i když jsem pachatele trochu předvídala, vůbec mi to nevadilo.
Tohoto autora můžu... Za mě čtyři hvězdy, protože jsem už četla knížky pana Sparkse, které byly dle mého názoru ještě lepší a napínavější.
Ale i tak doporučuji ke čtení...

marketaa13
12.01.2018 5 z 5

Sice to nebyla typická "Sparksovka", ale mně se knížka moc líbila. Z pozvolného začátku se vyklubal velice zajímavý a napínavý konec. Takže určitě doporučuji!

shay
16.11.2017 5 z 5

Tak od téhle knihy jsem nemohla odejít. Podle mě jedna z nejlepších knih od autora.

sabca
28.10.2017 5 z 5

Přesto, že název knihy připomíná červenou knihovnu není tomu tak. Je to pěkný příběh pro ženy s detektivní zápletkou. Konec je dost napínavý a nedovolí knihu odložit dříve, než je dočtenu. Můžu doporučit.

Nixa
18.10.2017 5 z 5

Tahle kniha mi nepřišla jako klasický Sparks, ale rozhodně mě nezklamala. Já mám Sparkse jako srdcovku a každá jeho kniha se mi líbí!

buccifalek
11.10.2017 3 z 5

První polovina knihy byla nudná. Sám se divím, že jsem knihu neodložil a vydržel. Druhá polovina je povedená a čte se jedním dechem.

Lucibuska
25.09.2017 3 z 5

Knihu jsem otevirala s očekáváním romantiky. Ta se moc nekonala. Těch par části na začátku mě moc neuspokojilo a pak už to bylo jen napínavé. Touto knihou jsem si chtěla oddechnout od thrillerů a detektivek. Ale moc se mi to nepodařilo. Moc lásky v knize nebylo, což mě velmi zklamalo. Byla to moje první kniha od tohoto autora a možná i poslední.

Dani5a
25.09.2017 3 z 5

Pomalý začátek, poté následovala napínavá část, kdy jsem měla problém knížku odložit.

andrea666
21.09.2017 4 z 5

Miluju jeho knihy, těším se na novou,už v říjnu ♡

Tanja00
17.08.2017 4 z 5

Knihu jsem po předchozích zkušenostech s autorem otevírala s očekáváním romantiky. Proto jsem si ji také vzala na dovolenou k moři. Vše co se dělo přibližně první půlku nasvědčovalo, že jsem se nepletla. Ale pak se to rozjelo a objevilo se napětí, otázky bez odpovědi a nemohla jsem přestat číst. Zkrátka jsem i ráda, že jsem knihu špatně odhadla.