Věčná Ambra

Věčná Ambra
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110712/bmid_vecna-ambra-kQd-110712.jpg 4 640 640

Historicko-dobrodružný román sleduje nejen osudy kurtizány anglického krále Karla II., ale také politické převraty a děje i pirátské praktiky na moři v 17. století.

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Dialog

Forever Amber, 1944

JancaMia
31.03.2019 5 z 5

Krásná klasika u které je hřích nemít jí v knihovně :)

katka134
28.03.2019 5 z 5

Už ani nevím po kolikáté jsem tuto nádhernou knihu četla. A je to pořád stejné. Pokud si Ambru jednou zamilujete, milujete ji už napořád- i s jejími špatnými vlastnostmi. Ambra je prostě věčná.

laura
27.02.2019 5 z 5

Nelze než dát plný počet hvězdiček, je to kniha, kterou jsem napoprvé vzdala asi na 80 stránce, ne a ne se začíst... A pravda je i to, že ten začátek mi moc nešel ani napodruhé.

Ale pak... Pak jsem se prostě zamilovala. Ambru milujete, nenávidíte, odsuzujete i chápete, je vášnivá, zlomyslná, pomstychtivá i zranitelná, je taková, jací vy nejste, ale možná byste chtěli být (a možná taky že ne), je prostě svá...

Tuhle knihu jsem četla určitě dvakrát, spíš ale třikrát a nikdy mě nepřestala bavit. Je naplněná dějovými zvraty, zaplněná životem tak pestrým, že se nemáte kdy nudit, je tam všechno: láska, nenávist, vášeň, bolest, strach, intriky, smrt, zlo - je tam prostě život sám...

marketa4469
09.02.2019 5 z 5

Má oblíbená kniha. Četla jsem ji už několikrát, a vždy potěší.

Allysa1985
01.02.2019 4 z 5

Lesk a bída londýnského dvora v 17. století, úplně cítím vůni pudru na paruce i zápach z ulice. Kdo čeká červenou knihovnu s dokonalými hrdiny, bude zklamaný. Kdo má rád historický román s atmosférou, přijde si na své.

Hani77
16.01.2019 3 z 5

Napoprvé jsem ji ani nedočetla, povedlo se to až napodruhé. Nijak moc mě nezaujala. Souhlasim s Petruse21, napsala to přesně.

josska
29.12.2018 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla tak před 25 lety a moc se mě libila a stala se z ní moje srdcovka,pak jsem ji četla ještě tak pětkrát a pořád se mě moc a moc líbila a ted se mě hodila do výzvy a měla jsem chut si ji přečíst...a světe div se mě pořád baví,líbí a je prostě super....

Janisss
29.12.2018 5 z 5

Moje první kniha, kvůli které jsem v pubertě byla schopná číst celou noc... o 10 let později mě bavila úplně stejně jako tenkrát... uvidíme za pár let...
Krásný a chytlavý příběh, trochu na způsob Angeliky, ale mnohem zajímavější...

Mirka2778
19.12.2018 2 z 5

Při hodnocení téhle knížky se stavím do opozice. Vezmu to zeširoka:
Červenou knihovnu čtu, abych se pobavila, odpočinula si, zasnila se. K tomu slouží hrdinka, se kterou bych se chtěla kamarádit. Která přes veškeré nástrahy jedná tak jak bych se chtěla chovat i já, a proto jí musím fandit.
Ambra, která je tolik hloupá, nevzdělatelná a sobecká mi opravdu neimponuje.
Knížku mi doporučila kamarádka, která oplývala nadšením. A tak jsem čekala až mě děj chytne. Konec přišel dřív.
Obdivuhodné na tomto kuse je, že i po sedmdesáti letech od prvního vydání nachází tolik nadšené čtenáře. To bych nečekala.
** dávám za čtivost a chudáka hlavního trpitele.

viki77
02.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha již ČTÚ podruhé je to moje srdcovka.

Effka
29.07.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem četla poprvé jako ..náctiletá, tedy zhruba před 25 lety. Od té doby jsem se k ní vrátila dvakrát, a už se těším až si ji přečtu znovu... A to se mi nestává, že bych se ke knihám takto opakovaně vracela, ale Ambra je prostě moje srdcovka. Kdo má rád historické romány, určitě doporučuji.

Szekynka
17.07.2018 2 z 5

Na můj vkus je kniha až příliš dlouhá a děj se trochu ztrácí. Příběh by byl zajímavý, ale někdy méně je možná více.

Petruse21
11.07.2018 3 z 5

Musím dát nakonec jen tři hvězdičky, ke konci mi přišlo, že děj trošku ztrácí dech. Nejemotivnější částí knihy pro mě byla kapitola z období moru.

Bobina74
09.03.2018 4 z 5

Tak tohle můžu. Četla jsem ji jako puberťačka a byla z ní nadšená, okamžitě jsem koupila další 2 díly a zhltla i ty. Vrátila jsem se k ní jako "starší třicetiletá puberťačka" a opět mně bavila. Teď ve "zralém věku" mně svrbí prsty, ale ještě počkám.... aby nezahálela dala jsem ji přečíst mamince - nečtenářce, protože je to prostě jistota.
P.s. :Už se nemůžu dočkat důchodu, abych se opět ponořila mezi anglickou dvorní smetánku....:-)

Ronny
14.02.2018 4 z 5

Za mých mladých časů to byla moje oblíbená kniha, přirovnávám např. k Angelice. Četla jsem ji několikrát.
Třeba se k ní teď v důchodě vrátím a uvidím, jak ji budu hodnotit dnes.

pipa36
25.01.2018 4 z 5

Tak tuto knihu jsem četla kdysi dávno a vím, že to byla jedna z prvních, u které jsem opravdu nešla spát. Zajímavě napsané - i když se na jeden a půl stránky popisovalo například průčelí domu obsypané muškáty, člověk přečetl každé slovo a nelitoval, protože opojná vůně muškátu se linula z knihy... Jo jo, povedená věcička.

Rea_Rea
25.11.2017 4 z 5

Knížku jsem četla na doporučení a jsem ráda že jsem tak udělala. Bavilo mě to, i když jak je uvedeno o pár komentářů níž občas bych Ambru zabila jak si zbytečně všechno komplikovala. Kniha plná intrik, nebezpečí, lásky a dramat.

Elisabeth9
04.11.2017 5 z 5

Můj první historický román a moc jsem si jej uzila,přečetla jsem za 14 dni.Nektere popisne pasáže mohly byt kratší, ale i tak stránky ubíhaly po desítkách.Hlavni hrdinka není chodící ctnost,porad jsem doufala,že se zmeni v pravou noblesni damu,bohužel nikoliv.Cilevedoma,sobecka a sebestredna mrcha..

niknikita
21.10.2017 odpad!

Tak tenhle kýč nikdy nedočtu a opravdu to není pro mne.Kdybych mohla, změním název na "Ambra na zabití" - přestože je autorka jistě znalá historie, omlouvám se jí a všem příznivcům podobných šíleností.

harena
11.09.2017 4 z 5

Knihu jsem četla před mnoha lety, kdy mně ji moje maminka doporučila. Tenkrát se mi moc líbila, ale dnes jsem si už nepamatovala, o čem je. A jestliže si o nějaké knize pamatuji, že byla pěkná, tak tedy jistě stojí za to, přečíst si ji znovu. Včera jsem dočetla a ano, líbila se mi. Příběh o krásné, cílevědomé ženě, která vystoupí z nejnižší sociální vrstvy a nakonec se stane i královou milenkou, mě neskutečně vtáhl do děje. Ambra čelí intrikám a nemilosrdnému boji o moc, majetek a slávu. Příběh se odehrává v době Karla II., je tu popis všech důležitých historických událostí včetně požáru Londýna a morové epidemie - a to byla síla Skvělý, čtivý, romantický, historický román.