Vejce a já

Vejce a já
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31529/bmid_vejce-a-ja-mV1-31529.jpg 4 2880 2880

Humorné vyprávění Betty MacDonald, ve kterém líčí své zážitky na slepičí farmě, kterou spolu s manželem Bobem založili a zvelebili v zapadlém koutě amerického venkova.

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Odeon

The Egg and I , 1945

koloběžka2
24.01.2017

Poprvé jsem jí četla v roce 1972 na doporučení spoluzaměstnankyně která když jí četla tak se smála byla a je výborná

brabpa
22.01.2017 2 z 5

Knihu jsem měla rozečtenou asi půl roku. Občas mě pobavila, občas jsem přeskočila pár řádků nebo odstavců. Nezaujala mě ale natolik, abych četla pokračování.

KamaPika
19.01.2017 5 z 5

Velmi vtipně psané :)

evvva
19.01.2017 4 z 5

Stará dobrá klasika, přečetla jsem několikrát už dřív, a přesto jsem si ji pořídila do knihovny, protože ta tam prostě být musí, i když si matně pamatuji, že při posledním čtení jsem se nasmála o chlup víc, ale to bude spíš moje chyba, možná s věkem smysl pro humor slábne...

Jayak
04.01.2017 5 z 5

Knížku jsem četla před mnoha lety a moc jsem se u ní nasmála. Dodnes se k ní občas vracím a stále se směji.

TýnaMat
23.12.2016 odpad!

Kniha byla obrovským zklamáním. Považuji ji za jednu z nejpřeceňovanějších knih dneška. Měla jsem problém ji vůbec dočíst.

Alaglesia
14.12.2016 4 z 5

Nevěděla jsem, co od knihy očekávat. Zpočátku jsem ji četla s velkými rozpaky a příliš mě nezaujala. Nyní, když jsem ji dočetla z ní mám dobrý pocit a i přes počáteční rozpaky uděluji čtyři hvězdy. Líbí se mi, jak autorka dokázala popsat život na slepičí farmě. Vlastně celá kniha je jenom popis činností a každodenního života na farmě. Dialogy se zde mnoho nevyskytují. Některé pasáže a postřehy mě opravdu pobavily.Hlavně když autorka píše ve vší slušnosti, a pak tam střelí větu, že slepice jsou opravdu debilní zvířata. Potěšil mě závěr knihy, kdy to vypadalo, že se blízká na lepší časy a hrdinka se dostane do civilizace. Upřímně Betty obdivuju, že život v horách takhle zvládla.

Hannelle
13.12.2016 5 z 5

O této knize často mluvila moje maminka, v knihovně jsem ji ale nikdy nesehnala. Až o pár desítek let později jsem před ní najednou stála v knihkupectví - bývala bych skákala radostí! Autorka dokázala popsat život na farmě opravdu originálním způsobem. Líbí se mi její ironie, sebekritika a nadhled, s jakým Betty přistupovala k životu na venkově. Příjemné čtení, určitě se ke knize budu ještě vracet.

ochwey
10.12.2016 4 z 5

Ke krbu na chalupu ideální. Je to ta knížka, co jednou přečtete, a pak stačí otevřít stránky kdekoliv a číst náhodně ty krátké příhody ze slepičí farmy a pít kávu a víc k radosti není třeba.

Tapeworm
09.12.2016 5 z 5

Knížka naprosto skvělá, přelouskala jsem ji při nočním kojení a uspávání a na další stránky jsem se těšila tak, že by mimčo mohlo vstávat i po hodině a vůbec by mi to nevadilo :) Vtipně popsané občas i banální události, trocha rasismu vůči indiánům, nepohodlí a dřina popsané s takovým nadhledem, že vám autorka prostě musí být sympatická. Doporučuju všem ženám, budete rády, že žijete tak, jak žijete :)

jana3866
05.12.2016 4 z 5

Ja se teda bavim, a to kralovsky:) Je to roztomile. Musela jsem si na knihu pockat, poprve jsem ji cetla ve dvanacti letech a moc me nezaujala. Ted, kdyz uz tusim, jake je to zit s chlapem z mesta na vesnici...hodnotim velice vysoko..:))

kara
26.11.2016 5 z 5

Pěkná odpočinková kniha.

stafbul
13.11.2016 2 z 5

Naprosto nesmyslně přeceňovaná kniha. Popravdě vlastně ani nevím, proč jsem ji dočetla...asi jsem stále doufala v nějaké překvapivé rozuzlení, které nepřišlo. A tak je kniha nudným popisem krásné přírody, seznamem zavařovaných surovin a opisem buranů ze zapadákova. Svým známým bych ji doporučila leda na podepření stolu.

boxas
02.11.2016 5 z 5

Ženy! Čtěte! Budete mít rády autorku a její nezaměnitelný humor, ale asi se vám zprotiví vajíčka...
Muži! Vyhněte se knize obloukem. Stejně ji nepochopíte... :-D

Puntíkatýhrnek
19.10.2016 5 z 5

Moje srdeční záležitost... s touhle knihou, kterou jsem od dětství četla snad stokrát, je každá chandra hned pryč...Vřele doporučuji komukoliv bez rozdílu věku...

Jordyz
10.10.2016 4 z 5

Krásná odpočinková kniha. Milý humor přesně jak mám ráda :-)

EL.ZA
30.09.2016 5 z 5

Knížky paní Betty MacDonald na mě působí jako antidepresivum.

Schary
24.09.2016 2 z 5

Kniha je o těžkém životě v horách a na farmě. Nešla bych tam ani na návštěvu...Sama kniha mě ale nějka zvlášť nenadchla.

haWranka
03.08.2016 4 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že milá Betty je tak cynická, až už se mi to nelíbí. Postupně jsem se ale vžívala do její situace víc a naopak jsem si řekla, že bych utekla při první zimě! Teď se jdu vrhnout na další díla, která jsou prý ještě lepší.

Fizulka71
03.08.2016 4 z 5

Že začátku jsem se do knihy nemohla zakousnout, asi proto, že jsem ji četla ještě na střední a nějak mi to téma nic neříkalo. O pár let později jsem se ke knize vrátila a vzala ji jedním vrzem. A smála jsem se v podstatě od začátku do konce. Betty MacDonaldová opravdu bravurně a s obrovským nadhledem vylíčila svůj boj o vejce v bohem zapomenutém koutu světa, kde se ústředním bodem dne stává zápolení se svéhlavým sporákem, paličatými kuřaty a manželem rádoby všeumělcem, který žije v nezvratném přesvědčení, že kutil Tim je proti němu břídil. My už se tomu jen smějeme, ale život to musel být šílený. Komu se kniha zalíbí, doporučuji přečíst i ostatní knihy Betty MacDonaldové. Oplývají stejným laskavým humorem a nadhledem i v těch nejponurejších situacích.