Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4877 4877

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

K-afe
21.10.2016 5 z 5

Super detektivka, moc se mi líbil děj a styl psaní. Určitě si přečtu i další díly. Jen vraha jsem tipovala jiného, dokonce jsem měla dvě varianty jak to odpadne

NeradovaKatka
11.10.2016 4 z 5

Pro mě byl začátek pomalejší, ale jakmile se vyšetřování naplno rozjelo, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Líbí se mi, že pachatel byl odhalen opravdu až na konci knihy, možná bych ubrala pár popisných pasáží, bylo jich tam celkem dost.

sloninka
08.10.2016 4 z 5

Pěkně psané a čtivé, ale v některých částech to nemá příliš spád. Není to kniha, kterou bych si přečetla 2x, ale určitě doporučuji přečíst kdo má rád detektivky a ještě nečetl.

Leaena
07.10.2016

Do čtení jsem se pouštěla s velkým napětím, jak bude kniha čtivá a zápletka zajímavá...musím uznat, že kniha mě pohltila a já se nechala zmást dle autorčiných záměrů a závěr pro mě byl opravdu překvapením.

laepus
06.10.2016 2 z 5

Tady musím opravdu jen tak málo. Nikdy žádnou knihu neodložím, dokud ji nedočtu. A tady jsem měl velké nutkání to udělat. Prostředí je nudné, nicneříkající, pořád se jen mluví a nakonec to nějak dopadne. Pro mě bez jakéhokoli napětí a zajímavého vývoje. Bylo mi úplně jedno, kdo to nakonec bude a to je u detektivky dost velká chyba. Natěšeně jsem si tehdy koupil i Hedvábníka a od té doby jen chudák leží na "čekací hromadě". Určitě na něj vyjde někdy čas, protože Rowlingová vím, že psát umí. Ale po tomto zklamání tomu dám ještě dost času.

Marisa
03.10.2016 5 z 5

Na začátek bych chtěla říct, že toto byla moje první kniha od této autorky od dob, co napsala Harryho, takže jsem byla zvědavá, jak se mi to bude číst a kniha mě vůbec nezklamala, určitě se kouknu i po dalších dílech :)

Adiee19
02.10.2016 3 z 5

Keby mala kniha o polovicu menej stran bola by rovnako dobra a clovek by sa nemusel predierat cez strany ktore boli nezazivne a obcas aj nepotrebne...pre mna taky priemer

Misa25
01.10.2016 5 z 5

Kniha byla vazne zajimava, hlavniho hrdinu jsem si hned oblibila...takovy mrzuty medved...skvele...a cely pribeh, kdy se sklada zapletka a vygraduje v posledni kapitole je opravdu povedeny...tesim se na dalsi dil ;-)

beran25
01.10.2016 3 z 5

Dobrá detektivka, ale já bych minimálně třetinu stránek z knihy vyhodil, protože jen "zvětšují" tloušťku knihy. Několikrát jsem chtěl čtení v těchto pasážích vzdát a další případ si hodně rozmyslím...

Chemiczka
30.09.2016 5 z 5

Úžasně čtivá detektivka. Přenesme se přes první fakt, že Galbraith = Rowlingová. Je přece úplně jedno, kdo je autorem (netrpím předsudky nebo zoufalými požadavky "očekávám nového Harryho" apod.).
Výborně vykreslené detaily, chcete prostě číst, číst a číst, protože se nutně potřebujete dozvědět, kdo vraždil a proč. Pokaždé, když jsem část knihy přečetla, tak nastávala fáze přemýšlení - kdo, kdy, jak, s kým proč. V jednu chvíli jsem se přistihla jak si v hlavě vytvářím obvyklou "detektivní" nástěnku, a strašně toužila si přečíst Cormoranovi poznámky o případu, s Robin se pokoušet hledat další informace.
Vynikající kniha, výborně napsaná, čtivá, se skvělou zápletkou a zpracováním příběhu.
Chystám se na další, nutně potřebuju vědět jestli se Robin a Cormoran sblíží i jinde než v kanceláři.

Pampalini
30.09.2016 2 z 5

Dokonalé remeslo, dopredu naplánovaný počet normostrán v náväznosti na marketing a predajný úspech. Kto by to čítal, keby sa neprevalilo, kto je skutočným autorom? Po pätnástich stranách som vedel, kto je vrah. A to nepatrím medzi najbystrejších. Pani Rowlingová píše výborne, dokázala ku knihám pritiahnuť celú generáciu - ešte obdivuhodnejšia je jej charitatívna činnosť. Prečítať z dôvodu poznania...

raffi
26.09.2016 4 z 5

Kniha je v štýle klasickej detektívky, čo ma príjemne prekvapilo. Pri porovnani s inými autormi detektívok ale Rowlingová nedopadá najlepšie, kniha je zbytočne obsiahla - nie že by dej neplynul a kniha sa nečítala dobre. Chýba tam tá ľahkosť pera, kedy sa aj na 200 stranách odohrá pútavý príbeh (v porovnaní napríklad s klasikmi R.Chandlerom, A.Christie..). Myslím si, že keby nebola autorkou Rowlingová, alebo by napísala takúto knihu pred dajme tomu 50 rokmi, nikdy by sa neobjavila na pultoch kníhkupectiev.

Kopretina
25.09.2016 5 z 5

Kdo napsal knihu jsem se dozvěděla až po vypůjčení knihy. Nic jsem od této autorky ještě nečetla, Harry Potter mě nějak nezajímá. Kniha se mi četla moc hezky, přemýšlela jsem a byla ráda, že to není moc napínavé, neboť by se mi špatně usínalo. Hodnotím vysoce, určitě si teď od Rowlingové ještě něco přečtu, třeba další díly.

veronie
23.09.2016 4 z 5

Kniha má pomalejší rozjezd a dle mého vkusu by některé situace mohly být popsány trochu stručněji. Hlavní hrdina i jeho pomocnice jsou sympatická dvojka, která se báječně doplňuje. Co se týče vyšetřování, během postupného odhalování dalších a dalších informací jsem podezřívala snad skoro všechny :) Autorka mě mile překvapila a už těším se na druhý díl.

Atak
20.09.2016 4 z 5

Super kniha, hnedle se pustím do další :)

Bigluska
20.09.2016 3 z 5

Úžasná knížka. Nikdy jsem na detektivky nebyla, ale konečně vím, že to není pravidlem. Těším se na pokračování.

Hana62
18.09.2016

Dost dobrá! Spád, humor, napětí. Těšila jsem se na další díl, mám už přečteny všechny tři a těším se, snad ještě napíše další...

wendulka321
18.09.2016 4 z 5

Dlouho mi trvalo bez jsem se začetla,ale líbilo se mi to.

Dandulka
18.09.2016 5 z 5

Paráda! Bylo to napínavé až do konce, a to mám ráda.

ThomasRuhe
17.09.2016 3 z 5

Velice solidní detektivka.Má trochu pomalejší tempo, a to v rámci britské detektivní tradice tzn. méně akce a více přemýšlení.
I když příběh není vysloveně ohromující, má svou kvalitu a čtivost, a tak mám silné tušení, že to pro mne nebyl poslední díl s Cormoranem Strikem.