Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4877 4877

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

Barbarousus
10.06.2015 5 z 5

Leč detektivky nejsou můj žánr po Kukačce jsem sáhla, jako po oddechové četbě na dovolenou a byla jsem příjemně překvapená. Cormoran si mě získal na plné čáře, sympatie navíc dodávají živé popisy Londýna, který miluju. Jako bonus, docela dobré rozuzlení. Za mě dávám 5* a pomalu si brousím zuby na Hedvábníka :) :)

petunkav
07.06.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila moc. Autorce tento žánr sedne, kniha má spád. Už mám připraveného i Hedvábníka - tak snad mě nezklame.

EricNor
03.06.2015 4 z 5

pěkný příjemný počteníčko, na který jsem se každý večert opravdu těšil. No a včera rozečtený Hedvábník.Robert Galbraith umí!!!

Juzzy
01.06.2015 4 z 5

Četlo se to docela příjmně, no táhlo se to jako sopel - na úkor akce příliš mnoho informací, podrobností, zbytečností, no vyústění případu slušné - za závěr čtvrtá hvězda.

morava
31.05.2015 4 z 5

Tato detektivka mne bavila od zacatku az do konce.Behem pribehu mne to nutilo premyslet nad tim, kdo by asi tak mohl byt vrahem a je to napsano tak, ze neni lehke behem cteni na to prijit. A to se me na te knize prave moc libilo, ze vas pribeh vtahne do deje a nenudite se.Charaktery postav v knize byli zajimave a celkove knihu urcite doporucuji tem, kdo maji radi detektivni pribehy.

peedbook
28.05.2015 4 z 5

Príjemná detektívka ....

mazlak
24.05.2015 4 z 5

Zdánlivě připomíná příběhy Agáty Christý. Mnoho postav, zdlouhavý rozjezd a podobně. Jak se však děj rozběhne je opravdu zajímavý a do poslední chvíle člověk netuší, že vrahem je daná osoba. Opravdu nečekané rozuzlení. Asi dám i Hedvábníka.

triana
17.05.2015 4 z 5

Souhlas s těmi předchozími komentáři, které zmiňují velkou popisnost a zdlouhavost vyprávění... Nu, i já jsem více zvyklá na rychlejší spád děje u jiných autorů, takže jsem ze začátku váhala, jestli se tím mám prokousávat. A ještě poznámka ke zbytečné popisnosti - dlouho jsem si nemohla zvyknout na míru detailů, které autorka k vykreslení scény používá, pořád jsem čekala, který z těch detailů bude důležitý pro další vývoj situace - jako vím, že popisuje-li např. Jo Nesbo, jak vysoká a široká okna a s jakým vzorem a šíří závěsů jsou v té a té místnosti, určitě to bude mít význam pro další děj.... Nic takového v této knize nečekejte. Nicméně i tak je kniha dobrá, chytře vymyšlená, překvapivá v závěru a pro mě měla navíc jednu výhodu, a to vzhledem k tomu, že jsem ji četla v angličtině, skutečně nádherný jazyk...

zuzi1162
14.05.2015 5 z 5

Výborné, i když její Prázdné místo bylo lepší.

Kodetka
13.05.2015 4 z 5

Od začátku knihy se mi jaksi nedařilo ukotvit pozornost na řešení případu. Spoustu věcí mi unikalo a až do konce knihy jsem opravdu netušila, kdo zločin spáchal. Příběh plyne zdlouhavě a ne příliš napínavě. Hodnotila bych tak 3+.

Peter.Melon
12.05.2015 5 z 5

Pěkně napsaná detektivní kniha.Dostala se mi do rukou z Knihovny.Byl jsem mile překvapen...

Jade
10.05.2015 2 z 5

Ocekavala jsem od knihy vice. Detektivni roman ve kterem se zbytecne moc popisuje a clovek se ztraci v udalostech...

makke
10.05.2015 5 z 5

Je lepší, když člověk nemá velká očekávání a pak je mile překvapen. Knihu mi doporučila známá, o níž vím, že má knižní vkus podobný mému a neprohloupila jsem.

jirzej
10.05.2015 3 z 5

Na to jak je kniha tlustá, tak samotný děj byl na pár stránek. První polovina knihy byla poměrně nudná, ale závěr byl napínavý a překvapující.

lapej
06.05.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila a příjemně mě překvapila. Začátek byl pomalejší a chvíli trvalo, než jsem se začetla. Potom se příběh rozjel a měl spád. Musela jsem dočítat na jeden zátah. Určitě si přečtu Hedvábník.

kklepkaa
06.05.2015 4 z 5

Toto je má první kniha od J. K. Rowling po Harrym a byla jsem opravdu zvědavá, jak se spisovatelka vypořádala s přerodem od dětského fantaskního světa Harryho Pottera k reálné dospělé detektivce. Po pravdě já detektivky moc nemusím. Fantasy mám mnohem raději a tak se mi to nečetlo tak dobře jako Harry, ale od druhé poloviny knihy jsem byla napnutá jak kšandy a příběh hltala. Kniha měla pomalejší rozjezd, ale pak to celkem odsípá a do poslední chvíle jen hádáte kdo může být vrah. Po dočtení knihy se i celkem těším na druhý díl. Nakonec Rowlingové dektivka se mi četla dokonce líp než první Nesbø.

luci75
05.05.2015 odpad!

Zatím mám přečtenou polovinu a knihu odkládám. Pro mne jedna velká nuda. Od nudného případu, přes nezajímavé postavy, až po nikam nevedoucí nudné a zdlouhavé dialogy konče. "Výslechy" postav děj nikam neposunou a nedozvíme se z nich nic, co by soukromé očko posunulo ve vyšetřování kupředu. Cormoran je mi hodně nesympatický, a shledávám ho značně "slizkým". Při čtení bych snad dokázala usnout i vestoje. V danou chvíli bych knihu hodnotila jednou hvězdičkou, ale ještě počkám až knihu někdy v budoucnu dočtu. Edit: Tak jsem zatnula zuby, a knihu po dlouhé době dočetla. Byl to těžký boj, a nakonec jsem shledala, že si kniha nezaslouží ani tu jednu hvězdičku.

Iva B.
05.05.2015 4 z 5

Příjemná oddechová četba, nic nového pod sluncem, ale líbilo se mi to, překvapilo mě, jak dobře se knížka četla.

logaritmus
02.05.2015 2 z 5

Kniha mě příliš neoslovila, dočetla jsem ji, ale děj mi přišel příliš vláčný bez jakýchkoli velkých zvratů, hlavní postava detektiva zoufale nudná a stále si stěžující na život. Nepřináší nic nového.

IlonaIlona
21.04.2015 3 z 5

Hodně jsem se těšila, ale jsem rozpačitá. Všechno je klišé, už to někdo někdy použil. Osoba vraha, hlavní hrdina, jeho sekretářka - tady nebylo co řešit. Psát umí, to je jasné, ale neměla se pouštět do detektivky. Nebo měla psát krimi pro mládež. Kdo čte detektivky, bude rozčarovaný. Hedvábník je o něco slabší, tam není pointa a nic překvapivého. Některá místa by potřebovala seškrtat a zkrátit