Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4877 4877

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

anelaz
12.03.2015 4 z 5

dobrá detektivka, pouze se mi zdálo, že příběh jako takový se odehrával až posledních 150 stran, ale rozumím tomu, že na začátku bylo nutné seznámit se s postavami ... jako celek se mi knížka líbila :-)

Dalamar
10.03.2015 2 z 5

Knihu jsem začal číst na doporučení své manželky, jež si ji všimla jen díky jménu p. Rowlingové. Nutno říci, že to je má první kniha od této autorky a asi i poslední. Troufám si říct, že jen díky jejímu jménu kniha nezapadla mezi spoustu jiných průměrných detektivek. Co bych na knize vyzdvihl jsou pěkně a pečlivě vykreslené charaktery a s umem napsané dialogy. Bohužel mi přijde, že je kniha vystavěna jen na tomto a chybí jakákoliv atmosféra či napětí. Nedá se zde ani mluvit o nějakém pohledu pod pokličku modelingu, jelikož paní spisovatelka používá obecně známé klišé k tomu, aby nám vykreslila svět modelek a módních návrhářů. Knihu bych si troufal doporučit jen skalním fanouškům klasických detektivek alá A. Christie, leč v kontextu dnešních moderních detektivek ( jež dokážou nabídnout i "něco na víc" ) zoufale zaostává.

klarence
09.03.2015 4 z 5

Na můj vkus místama zbytečně zdlouhavé, ale jinak celkem spokojenost :-) Dobře se četla.

Marčullkas
07.03.2015 3 z 5

Jako detektivka je to na můj vkus slabý odvar.
Knížku řadím mezi oddechové nenáročné čtení, které mě neurazilo, ale ani příliš nenadchlo. Každopádně autorce palec nahoru za odvahu!

Plútarchos
06.03.2015 3 z 5

Po přečtení jsem na rozpacích s hodnocením. Cormoran Strike, tak jak ho vykreslil autor Robert Galbraith (alias J.K.Rowlingová), mě moc nenadchnul. Snad jen ta jeho pečlivost a strukturované postupy při vyšetřování a zjišťování detailů. V osobním životě je k politování. Kniha je ze tří čtvrtin nudným popisem londýnského života a charakterů postav, módního byznysu. Tato rozvláčnost, jak jsem pochopil až po přečtení poslední čtvrtiny, je k tomu, aby skryla různé stopy a náznaky, které v závěru knihy kulminují, jsou postupně odhalovány a vedou k nečekanému vyústění a vyřešení případu. Vyšetřování sebevraždy slavné mladé topmodelky Luly Landryové (mimochodem s dětstvím adoptované Popelky nebo ošklivého káčátka) odhalí problémy v její adoptivní i biologické rodině a tajemné úmrtí nevlastního bratra Charlieho před mnoha lety. Takže zpět k tomu hodnocení. Asi bych to shrnul takto: Hodnocení 3 hvězdičky na začátku postupně slábne ke dvěma a ve druhé třetině knihy až na jednu. Pak zase akcie knihy začínají stoupat, aby v poslední čtvrtině vygradovaly na pěkných 4. Takže to zprůměruju na 3 a doporučuji k přečtení. Pokud knihu v polovině neodložíte, ale budete trpělivě sledovat "nudný" vývoj příběhu, tak pointa stojí za přečtení. Uvidíme jak dopadne pokračování Strikovy a Robininy kariéry v hedvábném červovi :-)

Peris
05.03.2015 5 z 5

Na můj vkus poněkud rozvleklé :-( Občas jsem přeskakoval stránky s popisy k dialogům. Kniha by mohla být poloviční a stejně by se stihlo vše říci. Zajímavá postava Strika a Robin, jsou pro sebe stvořeni (pracovně)

Sebasti
03.03.2015 4 z 5

Knížku jsem začal číst dříve, ale nedočetl jsem ji. Pak se mi zase dostala do ruky a já ji hned dočetl. Rozuzlení bylo překvapivé a dost promyšlené, vážně se mi líbilo. Ale knížka mi v mnoha ohledech připadala zdlouhavá a většina odstavců bylo úplně zbytečných. Ale Rowlingová mě prostě překvapila! Je to něco úplně jiného než Harry Potter a i tak je to super. Stojí to za přečtení!

rebeka1686
02.03.2015 5 z 5

Napínavé, pútavé a neočakávané. Opisný štýl Rowlingovej dokáže neuveriteľne vykresliť prostredie a navnadiť čitateľa. Neviem sa dočkať na Hodvábnika.

DanV.
02.03.2015

Tak za sebe bych napsal asi tohle- velmi se mi líbilo, jak je kniha napsána, troufnu si tvrdit, že je to i dobrým překladem (snad se mi to nezdá jen kvůli tomu, že jsem nedávno potkal několik fakt špatných); každá postava je jiná a pozná se to už jen podle toho, jak se vyjadřuje; Cormoran Strike je sympaťák a Robin jakbysmet; co se mi zde zdálo málo vypíchnuto jako klad je to, jak je zde malými zmínkami popisován současný Londýn. Řekl bych, že jeho atmosféra i barvitost je téměř dokonale vylíčena. Knihu jsem přečetl během pár dní a teď se těším na Hedvábníka ;)

janyska13
01.03.2015 5 z 5

Přečtena moje první detektivka!!! Super příběh, ten konec jsem teda rozhodně nečekala...

hancijar
27.02.2015 5 z 5

Mam rada detektivky, a tato kazdopadne stala zato. Ma vse, co radna detektivka ma mejt, Precteno jednim dechem.

Jossie
26.02.2015 2 z 5

Já na detektivky moc nejsem, takže jistě nebudu objektivní, ale tohle mě moc nebavilo. Třičtvrtě knihy popisů a rozebírání stejných věcí stále dokola a až ke konci něco trochu zajímavého bylo pro mne opravdu málo.

Ddaannddaann
25.02.2015 5 z 5

Naprosto úžasná detektivka, výborná zápletka, zajímavé charaktery postav. I když...... co jiného od J. K. Rowlingové čekat? U mě pořád sice převažuje Harry Potter ale samozřejmě tohle bylo taky výtečně napsané. nedokážete si představit jak se těším na třetí díl!!!!!!

zuzak07
23.02.2015 4 z 5

Skvělá detektivka, v níž je čtenář postupně seznamován s postavami a motivy, až na závěr může být překvapen, kolik mu toho uniklo. Čtivé, vtipné, sympatické....prostě Rowlingová.

Pakuna
20.02.2015 2 z 5

Velmi zdlouhavé, další díl shánět nebudu.

acul.p
15.02.2015 3 z 5

Docela fajn detektivka,i když nic zázračně překvapivého. Prvních 200 stran by se dalo zkrátit do kapitoly, prakticky nic se tam nestalo. Opravdu zajímavý děj se začal odvíjet, až od druhé poloviny knihy. I přesto se ale četla docela dobře...tak příště paní Rowling zbytečně nenatahovat a bude to super ;)

Kubíííína
14.02.2015 5 z 5

Úplně mě dostala, napínavé od začátku do konce, vraha jsem absolutně neodhadl. Vůbec se nedivím, že tuto knihu čte celý svět.

Bruklinka
12.02.2015 2 z 5

Takhle nudnou detektivku jsem ještě nečetla, dočetla jsem jen silou vůle. Škrtla bych cca 200 stran. Škoda, zápletka byla celkem dobrá, kdyby to nebylo tak zoufale rozvleklé, dala bych víc hvězd.

KVAPEZ
09.02.2015 2 z 5

Nejvíce mě bavilo posledních 100 strá

Katies
07.02.2015 5 z 5

Knihu jsem dostala od kamarádky a nijak jsem nepátrala po autorovi. A bum. Rowlingová sama.
Po Prázdném místu obrovský vývoj v dějových částech, což je u detektivek základ že:D
Krásně se četla, což teď, když vím kdo ji opravdu napsal není žádné překvapení - správný detektivní spád. Kniha je psaná srdečně a s lehkým humorem, že bych se přímo chytala za břicho to zase ne.
Po knihách o Harrym změna na krimi, musím zatleskat. Za mě opravdu užitých 400něco stránek:)