Vrah je v každém z nás 2

Vrah je v každém z nás 2
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540124/bmid_vrah-je-v-kazdem-z-nas-2.jpg 5 125 125

Vrah je v každém z nás série

< 2. díl

Elitní detektiv z pražské mordparty Jan Štoček opět zapátral v paměti a vytáhl na světlo světa další zásadní případy své kriminalistické kariéry. Spolu s Lucií Bechynkovou, zakladatelkou oceňovaného podcastu Opravdové zločiny, vás zavede přímo na místo činu. Jak probíhalo vyšetřování mediálně známých případů a co šokuje i otrlého kriminalistu? To a mnoho dalšího zjistíte ve strhujícím vyprávění o všech podobách policejní práce.... celý text

zsykorova
24.09.2024 3 z 5

Případy ni nepřišly tak zajímavé jako v prvním díle, ale jinak to bylo pozoruhodné čtení. Pan Štoček je opravdu legenda.

edith79
20.09.2024 4 z 5

Ke druhému dílu bych mohla úplně klidně zkopírovat svůj komentář dílu prvního. Opět několik případů na které už jsem narazila a proto se žádné překvapení nekonalo. Ale i tak mě to bavilo, protože je to prostě druh literatury, který mě vždy zajímal a bude zajímat dál.

L.Helena
10.09.2024 4 z 5

Audiokniha
Před nedávnem jsem si vyposlechla první díl, tak jsem logicky musela i tento druhý. Hodně zajímavé, poutavé, poučné.
Překvapila mě ta promlčecí lhůta u vraždy, klidně bych byla pro neomezenou dobu.

pauline93
22.08.2024 5 z 5

Oba dva díly jsou čtivé, smekám před panem Štočkem a celou mordpartou. Párkrát se mi stalo, že jsem přečetla několik vět a už jsem věděla (jako správný zločinožrout), o který případ se jedná :D

Nuttelka
29.07.2024 audiokniha 5 z 5

Před panem Štočkem také smekám! Od poslechu jsem se nemohla odtrhnout, často jsem měla husí kůži po celém těle, co všechno člověk dokáže a hlavně, co ho vede k tomu, aby zabil.. Svým způsobem je to fascinující, všechna vyšetřování, i když bych si přála, aby vždy byl viník potrestám tak, aby spravedlnosti bylo učiněno za dost, ale co si budu nalhávat, žiji v ČR.. Oceňuji, že vyprávění všech případů nebylo narušováno vstupy paní Lucie, to mě v prvním díle hodně rušilo.. Martin Zahálka opět perfektní!

ViolettaCh.
14.07.2024 5 z 5

Stejně jako první díl se mi kniha velmi líbila. Kriminální případy byly vyprávěny bývalým elitním detektivem pražské mordparty panem Štočkem, a to velmi barvitě a posluchačsky přívětivě. Ač většina vyprávěných případů pro mě nebyla novinkou, nebyly mi známy mnohé podrobnosti z jejich vyšetřování, s nimiž se pan Štoček nyní svěřil. Jeho vyprávění bylo poutavé a autentické, zvláště, když sem tam upozornil na nějaký drobný detail, který nakonec tvořil vodítko k rozuzlení případu.

Katulinka69
08.07.2024 4 z 5

Opět krásně sepsané, opravdu nikdy nevíme,kdo kolem nás může být vrah

knihomolka.olga
26.05.2024 4 z 5

Skvělá knížka, čte se jedním dechem.
Myslíme si, že žijeme v bezpečí a nemůže se nic stát, ALE...
Obě knížky autorky s panem Štočkem doporučuji

PetiJelinkova
04.05.2024 5 z 5

Stejně skvělá knížka jako první díl. Vůbec by nebylo na škodu, kdyby vyšel i třetí díl. :)

Plaknel
28.04.2024 5 z 5

Knihu mi přinesl manžel od kolegy z práce. Jen mi řekl, moc u toho nejez, hlavně u druhého případu Vražda bohatého homosexuála.
Pan Štoček má dar zaujmout čtenáře. Je to vypravováno tak nějak lidsky. I když jsou to vraždy, občas jsem se i usmívala....takový ,,černý humor".
Opravdu kniha za pár chvilek přečtena a moc doporučuji.
První díl jsem nečetla

Sova15
05.04.2024 5 z 5

Výborná knížka. Z počátku jsem si nemohla zvyknout na surový policejní žargon, ale vždyť to píše vyšetřovatel. Zkusím i podcasty.

cenichajda
06.03.2024 4 z 5

Tenhle dil byl mnohem lepsi nez prvni. Byly zde vychytane chyby z predchoziho dilu a i ty pribehy mi prisly mnohem zajimavejsi. Jeden dil byl zpracovany v 1. oddeleni a nekolik dalsich muze ctenar znat z podcastu "Zlodej zivotů". Nicmene tady byly podrobneji zpracovane.

3. dil by nebyl vubec na skodu ;)

okeey
16.02.2024 5 z 5

Po prvním díle jsem nečekala nic méně než skvěle napsanou knihu se zajímavými případy a dalšími metodami vyšetřování.
Pan Štoček má můj obdiv už jen proto, co všechno si pamatuje i do nejmenších detailů, i když asi rozumím tomu, že jsou případy, které se vám prostě vryjí do paměti ať chcete nebo ne.
Kniha se čte lehce, nenásilně a stránky ubíhají pod rukama a najednou si uvědomíte, že už jste vlastně na konci. Příběhy krásně doplňuje závěrečný rozhovor mezi Luckou Bechynkovou a Janem Štočkem a neméně důležitá je i obrazová příloha, která dokresluje atmosféru zmíněných zločinů.

knidopel
13.02.2024 5 z 5

Četla jsem i první díl a musím říct, že druhý díl se mi líbil ještě o kus víc. Jde vidět posun k lepšímu a v podstatě vše, co mi vadilo u prvního dílu (rušivé nahodilé otázky v průběhu jednotlivých příběhů, obrázky na konci knihy, které nesouvisely s odvyprávěnými případy), bylo nyní už za mě v pořádku. Všechny případy byly zajímavé a musím tedy přiznat, že bych chtěla mít paměť pana Štočka, protože detaily, s kterými je schopný i po letech případy odvyprávět, jsou obdivuhodné.

biairicia
09.02.2024 3 z 5

Kniha se nečte špatně a pan Štoček má paměť jako slon. Ale taky se neubráním srovnání s knihou pana Moravce. Ta byla mnohem poutavější. Zde šlo vlastně jen o vyprávění případů a někdy mi to přišlo zdlouhavé. Ale klobouk dolů před tím, co musel pan Štoček řešit a zažít.

123.Iveetka
08.02.2024 4 z 5

Dvojka určitě lepší než jednička, jsem ráda, že to tentokrát bylo víceméně jen o příbězích a rozhovor Lucky s panem Štočkem byl až úplně na konci. Dávám čtyři hvězdy, protože jsem vesměs ty příběhy znala již z podcastů, těšila jsem se, jestli tam nebude něco nového.

archivářka115
04.02.2024 5 z 5

Knížka byla skvělá. Byla napsaná podrobně, laskavě a občas i vtipně. Jedině mi vadí hrozný obal, který mi vadil i v prvním díle. Je mi záhada, proč se pan Štoček vůbec nezmínil o panu Markovičovi. Pan Štoček s ním nikdy nespolupracoval ? Doufám, že vyjde i třetí díl.

andy_nejedla
31.01.2024 5 z 5

Za mě byla jednička skvělá, ale dvojka byla ještě mnohem lepší! Doporučuju! A hlavně zůstaňte na svobodě a naživu.

mari.seri
23.01.2024 4 z 5

Druhý díl vyprávění elitního kriminalisty se mi líbilo mnohem více než první díl. Nebylo přerušováno zbytečnými otázkami jako v prvním díle. Jen škoda, že obsahoval pouze díly stejné jako zazněly v podcastu Zloději životů.

KnihománieN
20.01.2024 4 z 5

První díl Vrah je v každém z nás pro mě byl loňskou senzací. Očekávala jsem tudíž to samé od pokračování a mám radost, že můžu konstatovat, že jsem ještě spokojenější. V této knize se podařilo vychytat mouchy té předchozí, ale přesto si zachovala vše dobré.
Jan Štoček disponuje neuvěřitelně silnou pamětí, díky čemuž čtenáře snadno přenese do jiné reality, o níž je zrovna řeč. Jeho vyprávěcí schopnosti také nejsou vůbec marné. Základní fakta jednotlivých případů prokládá střípky ze svého osobního života a dřívějších zkušeností, jeho příběhům nechybí ani humor, pokud je na místě, a pár úsměvných vzpomínek.
Kriminalista z povolání nám představí celkem sedm případů, každý něčím jedinečný. Nejvíce mi klidné spaní sebral „Vinohradský hrobník“ - děsivý a bohužel skutečný. Ovšem každá kapitola mě dokázala zaskočit. Vypozorovala jsem například, že před takovouto četbou se nesmí jíst (viz vražda bohatého homosexuála), že nestranné soudy nejsou vždy takové, a že ani rodina není pokaždé bezpečné útočiště.
Předchozí svazek byl čas od času proložen komentáři a otázkami zločinožroutky Lucie Bechynkové (možná znáte její podcast Opravdové zločiny). Ač jsem si myslela, že mi tento styl bude chybět, opak je pravdou. Popisy případů a vyšetřování jsou tak nepřerušované a to mi vyhovovalo mnohem více. Přesto ale o účast Lucie nepřijdeme, v závěru nás čeká rozhovor s Janem Štočkem, který se ale, za mě, tentokrát nestal nepostradatelnou součástí knihy, moc toho nepředal a i mě zklamal.
Shrňme to, milovníci zločinů si přijdou na své, čtenáři non-fiction se silnější povahou taktéž, kniha je to ve svém druhu dokonalá, ale vytknout jí musím zmíněný rozhovor a někdy předlouhé popisovací pasáže.