Vrahova žena

Vrahova žena
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539375/bmid_vrahova-zena.jpg 4 202 202

DOKUD JE SMRT NEROZDĚLÍ… Před čtrnácti lety byl manžel Jessicy Yardleyové odsouzen za sérii brutálních vražd. Stálo ji spoustu úsilí si po tom všem se svou dcerou dát život zase dohromady a teď je uznávanou právničkou. Jenže když kdosi začne znovu zabíjet a provedením vražd kopíruje styl jejího bývalého manžela Eddieho, její děsivá noční můra se znovu probudí. FBI požádá Jessicu, aby se zapojila do pátrání po tomto napodobiteli. Jakmile jsou jeho motivy zřejmější, nový život, který si vybudovala, se začne hroutit. Jessica si musí položit otázku, komu může věřit, a jestli je schopná zastavit vraha. Citace / výkřiky z obálky knihy: ABYSTE CHYTILI VRAHA, POTŘEBUJETE JINÉHO VRAHA… A ŽENU, CO HO ZNÁ NEJLÍP. „Je tu ještě něco, Jess,“ pokračoval Baldwin. „Nikdy jsem ani na papíře nenarazil na takhle dokonale čisté místo činu. Technici to tam procházeli dvanáct hodin. Nic. Nedokážeme ani říct, jaký typ ostří použil, protože ty rány rozšířil, aby to nebylo poznat.“ „Stalo se to tři týdny od sebe,“ přidal se Ortiz. „Takže máme tak dva a půl týdne do další vraždy, pokud nezrychluje nebo tak něco. Jasně, může s tím i přestat, ale to si nemyslíme, že ne? Víte, jak to bývá.“ „Jak to můžu vědět?“ Baldwin přejel pohledem od jednoho ke druhému. „Takhle to nemyslel. Jenom chtěl říct, že s tvým vzděláním a zkušenostmi bys mohla mít nápad, který by nám mohl pomoct.“ Nevesele se zasmála. „Máte k ruce zástupy doktorů a psychiatrů. Mě přece nepotřebujete.“ „Jo, chtějí nám pomoct. Chtějí pomáhat, aby se mohli ukázat ve zprávách. Ne aby chytili jeho.“ Yardleyová si vzala tašku a postavila se. „Je mi líto. Nejsem žádná vyšetřovatelka. Jsem žalobkyně. Najděte mi podezřelého a dejte vědět, až budete potřebovat zatykač. Jinak vám pomoct nemůžu.“ Vyšla z místnosti a počkala si, až zaslechne klapnutí dveří. Pak přitiskla ruku na stěnu a opřela se o ni. Snažila se popadnout dech, protože měla pocit, že dýchá skrz písek. Eddie Cal. VICTOR METHOS se v devíti letech přistěhoval z Afghánistánu do Spojených států, a už jako desetiletý napsal svou první povídku v angličtině. Vystudoval práva a pak působil jako státní zástupce i obhájce, vedl přes sto soudních procesů, od případů trestu smrti přes obhajobu práv indiánských kmenů na svobodné praktikování náboženství až po žaloby na policejní oddělení za porušování občanských práv. Je autorem více než padesáti knih, které se staly se bestsellery ve Spojených státech, Velké Británii, Indii, Austrálii a vlastně po celém světě. LENKA ZBRANKOVÁ po ukončení Státní konzervatoře v r. 1994 nastoupila do Městského divadla v Kladně. Od roku 2011 je na volné noze a hostuje v Městských divadlech pražských, Národním divadle, Divadle Palace, v Národním divadle Moravskoslezském či v představeních Pantheon Production a Kulturního portálu. Často spolupracuje s Českým rozhlasem a věnuje se i namlouvání audio knih. Diváci ji mohou znát ze seriálů: První republika, Všechny moje lásky, Ohnivý kuře, Polda, Krejzovi, Specialisté atd. Victor Methos: Vrahova žena | Čte Lenka Zbranková | Režie Marek Štifter | Zvuk, střih a mastering studio ArtDOG | Hudba Marek & Albert Štifterovi | Natočeno ve studiu ArtDOG | Grafiku podle knižní předlohy adaptoval Radek Nahodil | Produkce Marek Štifter | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v prosinci 2022 Nahrávka vznikla podle knihy: A KILLERS WIFE Copyright © 2020 by Victor Methos | Translation © Alexandra Fraisová, 2021 | Jacket design by Christopher Lin | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s., v edici Kalibr v roce 2021... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

A Killer's Wife, 2020

Interpreti: Lenka Zbranková

zdendula31
22.04.2022 5 z 5

Právnické thrillery mám ráda a tento byl opravdu skvělý.

xena2711
21.04.2022 5 z 5

Parádní thriller a já moc děkuji Jarušce-Šánce za tip. Autora přidávám do oblíbených. Skvělá zápletka, svižně napsáno a konec opravdu super. Doporučuji. A hned jdu na další knihu Nečistá hra.

Mandlevest
15.04.2022 4 z 5

Hodně napínavé čtení a další zajímavý autor, kterého budu sledovat. Je sice pravda, že jsem ten zásadní zvrat po pár desítkách stran odhadla a říkala si, že to snad autor nedopustí, že to je hodně laciné... A ono jo :-). Na druhou stranu teprve potom mě začala kniha opravdu bavit, já mám v knihách ty soudní tahanice ráda, i když systém vynesení rozsudku a rozhodnutí o vině a trestu v americké justici mně přináší silné chvění u žaludku. Závěr knihy přinese nečekané překvapení, nepříliš věrohodné, ale budiž, kniha je thriller a tam je dovoleno skoro vše :-). Tato kniha je skutečně první ze třídílné série, ve druhém díle se s hrdinkou Jessikou, která odchází z justice, ještě, dle anotace na goodreads, potkáme (tedy jestli bude u nás kniha vydaná). Prozatím si můžeme přečíst autorovu Nečistou hru. Já to udělám,mám ji již doma.

hedvikasylar
21.03.2022 1 z 5

Nevím, za co tahle knížka dostala tak vysoké hodnocení... snad jen za ty zvraty. Ty byly skutečně nečekané, ale podle mě místy trochu deux ex machina. Postavy jsou takové nějaké matné, jednají impulzivně, ale zároveň jsou popsány tak nějak povrchně. Nechtělo se mi to ani dočítat, ale když tady všici říkáte, jaký je překvapivý závěr, tak to asi dočtu. Tato knížka si ale moje srdce nezískala.

Šánka
11.03.2022 5 z 5

Další z Ježíškových nákupů a trefa do černého! Je to napínavý, místy dost drsný detektivní thriller, napsaný ve velmi slušném tempu.
První půlka mi připomněla výbornou sérii také s manželkou odsouzeného vraha (Na dně), tak jsem si říkala - nic nového. Jenže pak v půlce přijde zásadní zvrat a děj se odvíjí jako perfektní a gradující právnický thriller ve stylu Johna Grishama, a to je velká pochvala! Závěr je senzační, překvapivá třešnička na dortu. Prostě nic nemůže zůstat tak, jak by se mohlo nabízet :-).
Autor je vystudovaný právník, jak jsem se dočetla, a tuto znalost prostředí dokonale zúročil v této knize. Já se časem pustím i do jeho dalších knih a fandům dobrých thrillerů tento skvělý kousek doporučuji!!!

Jiparis
28.02.2022 5 z 5

Skvělá detektivka psaná svěžím jazykem, napínavá zápletka a nečekaný závěr. Další nadějný autor, na jehož příběhy se budu těšit.

kramlinka88
21.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak fajn za závěr dávám hvězdu nahoru, to jsem nečekala :-) Ale celkově jsem asi od knihy čekala více. Moc mě nebavilo to soudní přetahování, ale celkově příběh nebyl špatný, vcelku originální, postava Eddieho vlastně ani nebyla vykreslena až tak nechutně jak mohla být :-) zato hnusák Wesley no fuj, zasloužil si to všechno, i když byl jen loutka :-/

sidonka
18.02.2022 3 z 5

Na začátku jsem se v ztrácela ve jménech, zajímavý příběh plný zvratů a ten závěr ten tedy opravdu překvapil

Linda007
18.02.2022 4 z 5

Musím říct, že konec se mi fakt líbil. Ještě bych i vyzvedla, že tady je ten soud. To se mi líbilo, většinou dopadneme vraha a konec.

Lenka0007
17.02.2022 2 z 5

Zajímavý, i když neoriginální námět, dobře napsané, čtivé, ale….. přitažené za vlasy, naprosto nelogické a ten “šokující” závěr? Absurdní. Takže za mě ne.

VasnivaCtenarka
16.02.2022 3 z 5

Styl psaní byl velmi čtivý. Kniha měla své příjemné tempo, takže když se do ni dáte, máte ji přečtenou za dva dny a ani nemrknete. Možná ještě o něco dříve.

Stejně tak bych ráda vyzdvihla promyšlenost celé zápletky. Je pravdou, že mi děj přišel možná trošku předvídatelný, ale i tak to nebylo špatné. Co mi možná krapet přišlo líto, že jsme se moc brzy dozvěděli, kdo je pachatelem. Na druhou stranu to bylo nutné, pokud jsme měli být svědky soudního přelíčení. A konec knihy? Myslím ten úplný konec… ten mohl být pro mnohé skutečným překvapením. Příjemným překvapením.

Celý příběh byl rozdělen do 81 krátkých kapitol, tak měl člověk pocit, že to hezky ubíhá.

Autorovi se podařilo velmi hezky popsat jak hlavní hrdinku a její dceru, tak i vedlejší postavy, které v příběhu byly podstatné. I prostředí a děj byl dobře vykreslen, takže jsem neměla pocit plytkosti, který u některých knih občas zažívám.

Přestože vlastně knize jako takové nemám ani co vytknout, tak je pro mne tato kniha takovým lepším průměrem. Četlo se to dobře, příběh byl poměrně zajímavý, ale přesto vím, že jakmile otevřu další knihu, rychle na tento příběh zapomenu. Ale i tak to byla taková příjemná kriminální oddechovka.

Knihu tedy mohu i přesto doporučit.

astra3
13.02.2022 4 z 5

Takový děsivě americký.

musivila
12.02.2022 5 z 5

Právnické thrillery zrovna nemusím. Ale tahle kniha je skutečně dobře napsaná, takže jsem se nenudila ani v soudní síni. Děj byl nepředvídatelný s nečekanými a zajímavými zvraty. Já si čtení užila a mohu doporučit.

MiskaMa
28.01.2022 3 z 5

Od autora je tohle moje první knížka a určitě ne poslední. Líbil se mi styl psaní, zápletka, vyšetřování i hlavní hrdinka mi byla sympatická. Knížka byla napínavá, ale první polovina do odhalení pachatele se mi líbila více. Celkově je však děj knížky těžko uvěřitelný v reálném životě.

akinomV
23.01.2022 5 z 5

Tak já se přidávám na stranu nadšených komentářů. Do půlky detektivka a pak právnický thriller. I když to mělo mouchy, myslím, že pokud se někdo chce příjemně pobavit a užít si příběh, který odsýpá a má zajímavé zvraty, tak s touto knihou nešlápne vedle.
A i když jsem nebyla překvapená v tom prostředku knihy, tak ten konec jsem nečekala. Super.

maphiosso
03.01.2022 2 z 5

Bohužel tady musím jít proti proudu. Zhruba do poloviny byla Vrahova žena fajn detektivka, tak akorát popisná, hodně dialogů a hlavně měla spád. Hlavní zápletka byla sice přitažená za vlasy, ale říkal jsem si budiž, četl jsem i divočejší. Odhalením v polovině knihy chtěl autor šokovat, což se mu i v mém případě podařilo, ale určitě ne v pozitivním smyslu. Děj nabral na absurditě a postavy se začaly chovat naprosto nelogicky. Dosud kompaktní příběh se začal sypat pod hromadou laciných autorových berliček a velmi, velmi nepravděpodobných a nelogických situací. Nicméně jsem si v průběhu čtení solidní první poloviny knihy stihl koupit další Methosův román Nečistá hra, takže mi nezbývá, než dát autorovi ještě jednu šanci :-)

evonra
01.01.2022 5 z 5

Bravurně napsaný thriller!
Záhadné vraždy, napětí, policejní vyšetřování a v neposlední řadě drama ze soudní síně.
Už nejen to, že hlavní hrdinka je federální prokurátorka, jejíž manžel sedí ve vězení za sériové vraždy a ona ho vývojem současných událostí požádá o neobvyklou výpomoc, si čtenáře musí získat.....
A i když jsem byla překvapená, že "padouch" je odhalen již v polovině knihy,
následuje druhá část příběhu odehrávající se v soudní síni, která je stejně dobrá, ne-li ještě lepší...
Skvělé čtení, velmi ráda doporučuji.

Nuttelka
22.11.2021 5 z 5

Tak tohle byl jedním slovem masakr... a to doslova. Zápletka, zvrat, vyšetřování a k tomu ten závěr? Mám z toho husí kůži, vlastně jsem ji měla celou dobu, co jsem četla.
A vše z prostředí Las Vegas...
Tohle si fakt přečtěte, stojí to za to!

jeny-v
19.11.2021 5 z 5

Tak to byl opravdu "mazec"! Právnímu systému v Americe sice nerozumím, ale literární linka byla super. Kniha je napínavá, nekonvenční, působivá s nálepkou psycho thrilleru. Federální žalobkyni Jessiku Yardleyovou požádá agent FBI Cason Baldwin o pomoc s vyšetřováním vražd dvou manželských párů Deanových a Olsenových. Provedení je velmi podobné tomu, které kdysi uskutečňoval její manžel Eddie Cal. Toho před 15 lety chytili a v současnosti je ve vězení, kde čeká na vykonání rozsudku. Od spolupráce ji odrazuje nynější partner Wesley Paul, profesor práv na Nevadské univerzitě. Starosti jí ke všemu přidělává ještě dcera Tara: "Jestli vážně kopíruje Eddiho, finále té jeho hry může být to, že bude chtít dostat nás. Zabít rodinu Eddieho Cala."

Jamra
17.11.2021 4 z 5

Velice chytlavý příběh, který díky krátkým kapitolám rychle odsýpal. V polovině knihy, kdy už známe pachatele se z typicky detektivního thrilleru stává sonda do právnického světa. To byla fakt změna a knížku tak určitě doporučuji.