Vraždy podle abecedy

Vraždy podle abecedy
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539382/bmid_vrazdy-podle-abecedy.jpg 4 1363 1363

Hercule Poirot série

Všechno začalo zdánlivě bláznivým anonymním dopisem s podpisem A B C. Po něm následovala vražda staré trafikantky A. Ascherové z Andoveru. Na pultě trafiky ležel rozevřený Abecední jízdní řád, známý pod zkratkou ABC. Předtuchy, které nad přijatým dopisem přišly Herculu Poirotovi na mysl, se naplnily. Jako za starých dobrých časů se vydává po stopě se svým přítelem kapitánem Hastingsem. Přichází však další vražda – tentokrát Betty Bernardové na pláži v Bexhillu, a pak třetí – lorda Carmichaela Clarka v Curstonu. Poirot i Hastings vzdorují něčemu horšímu, než je obyčejný zločin, čelí šílenství…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Tympanum

The A. B. C. Murders, 1936

Interpreti: Aleš Procházka

Gweny
02.03.2019 5 z 5

Po letech se ke mně dostala kniha od této geniální spisovatelky. Nikdy jsem v TV neměla ráda seriál s Poirotem. Ten herec na mě nepůsobil dobře, ale v knize, to je něco jiného. Baví mě, že příběh nevypráví on sám, ale Hastings.
Musím znovu vzdát hold tomu, jak nás Agatha až téměř ke konci drží v tom, že víme, kdo je vrah, jen nám uniká, proč vraždí. A najednou je náš domnělý vrah zcela zproštěn viny, která ale spadne na někoho, do koho bychom to v žádném případě po celou dobu vyšetřování neřekli. Agatha prostě nikdy, NIKDY, nezklame!

czokies
15.02.2019 3 z 5

3,5 *
Tahle knizka je velmi casto zminovana jako jedna z nejlepsich od Agathy Christie, to bych nerekla, ale libila se mi. Je napinava a vraha a pointu jsem dopredu neodhadla. Jak je u Agathy zvykem, knizka je plna anglicke atmosfery.

lubospanda
12.02.2019 4 z 5

Není to nejlepší Agathina detektivka, ale pořád je to skvělý. Má to překvapivé rozuzlení, zábavného Poirota a obejde se to bez zbytečné brutality. Kam se hrabou současní autoři thrillerů.

L.Helena
21.01.2019 4 z 5

Četla jsem před léty, nyní jsem poslouchala audioknihu. Dokonalá detektivka.

Hani77
02.01.2019 5 z 5

Pro mě druhá nejlepší kniha od A.Christie. Naprosto dokonalá zápletka. Sice mi v hlavě v jednu chvíli problesklo v hlavě, kdo je skutečný vrah, ale hned jsem tu myšlenku zahnala, že to určitě nebude správně-a našla jsem si jiného (nesprávného) pachatele :-).

mkkoudy
01.12.2018 5 z 5

Do poslední chvíle jsem neměl tušení kdo je vrah. Za mě příjemné čtení.

esfinge
08.11.2018 4 z 5

Příjemná detektivka. Vrah pro mne opravdu nečekaný, naštěstí Poirotovy nic neunikne.

tereza1198
07.10.2018 5 z 5

Chceš- li spáchat sérii vražd, nepiš o tom monsieur Poirotovi. Opět skvělá detektivka.

Fillipa
16.09.2018 3 z 5

Je jen málo děl A.CH., ke kterým se nevracím. Bohužel tahle je jednou z nich, i když Agátha odvedla výjimečnou práci a román by byl na 5* (ty také téměř pravidelně dávám) Jenže ... Nemohu skousnout postavu - aha, to by byl spoiler. Prostě jedna příliš dobře vykreslená postava je pravým opakem toho, co lichotí mému duchu, a vytáčí mne do krajnosti ;-) Proto jen 3*

Alizon
02.07.2018 5 z 5

Jedna z mých "nej" od Agathy Christie, kde jsem si i po dlouhé době pamatovala zápletku, ale to mi nezabránilo vychutnat si ji znovu. Geniální i když vlastně jednoduchá zápletka a podmanivé zpracování - prostě jedna z těch starých dobrých klasik.

Adush
16.06.2018 5 z 5

Příjemná, krátká a oddechová knížka, moje první Agatha Christie. Nečekané rozuzlení mě překvapilo, ale všechno hezky dávalo smysl. Myslím, že kdyby se příběh nevyprávěl z pohledu Hastingse, skoro by tam neměl co dělat.
Třeba přijde někdy chuť na nějaký další kousek.

Jessica007
22.05.2018 5 z 5

Tato knížka se mi moc líbila. Samozřejmě detektivní příběh i skvělá - a opravdu skvělá a bravurní zápletka, jak už je u Agathy Christie zvykem, to vše se mi moc líbilo. Ale také se mi líbilo, že v této knížce Hercule Poirot vyřeší nejen to, jak to bylo s anonymními dopisy a kdo byl vrahem, ale také vyřeší, jak pomoci někomu s jeho city. To se mi moc líbilo - na závěr ještě, jak pomohl. Opět skvělá kniha od Agathy Christie.

wiix
19.05.2018 3 z 5

Rozumiem, že kniha je úžasná a repliky ma bavili a boli priam bravúrne zvládnuté. Zápletka, napätie, nápad - skvelé. No naďalej ostávam pri tom, že detektívy nie sú moja šálka kávy a knihu som len tak-tak dočítala.

edith79
06.04.2018 5 z 5

To byla jedním slovem paráda. Hercule Poirot se během jednoho měsíce stal mým oblíbencem. Kniha je skvěle napsaná, příběh krásně plyne a nechybí ani vtip. Rozuzlení je tradičně parádní. To o co se spousta autorů dnes marně snaží, tedy originalita a napětí uměla Agatha Christie vložit do svých knih naprosto dokonale. A jízda nekončí....

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Můj milovaný Poirot se svým věrným "Watsonem" Kapitánem Hastingsem tentokráte čelí vpravdě ďábelskému protivníkovi. Agatha Christie je má nejoblíbenější spisovatelka. Její první knihu jsem četla někdy kolem deseti let v létě na chalupě u babičky. V podkroví byla malá knihovnička s detektivkami a tehdy začala má láska, která trvá již třicet let. Miluji onu starou dobrou Anglii z Agathiných knih, ta atmosféra nemůže nikoho nechat chladným. Není to poprvé, co jsem Vraždy podle abecedy četla, pravidelně se ke knihám ACH vracím a vracet budu. Všem, kdo mají rádi poctivou detektivku, tvorbu ACH mohu jen a jen doporučit.

Aymira
10.12.2017 5 z 5

Opět trochu jiný styl autorčina vyprávění, kdy nám tentokrát osobu vraha jmenovitě nabízí od samého počátku... Zároveň je velmi poutavý nápad s vraždami spojenými s abecední posloupností. Rozdíl oproti jiným knihám je i v tom, že tentokrát je Poirot na stopě sériovému vrahovi a místem zločinu jsou různá anglická města, a nikoliv uzavřený prostor s omezeným množstvím možných pachatelů.

Kniha je velmi čtivá, takže se dá opět přečíst během pár hodin. Závěrečný Poirotův proslov byl opět dechberoucí a vysvětlující a vše do sebe krásně zapadlo.

OcniBulva
21.11.2017 5 z 5

Moc pěkná věc. Starý dobrý Hercules Poirot. I při čtení mi před očima hrály postavy z filmového Poirota s Davidem Suchetem. Pro mě nikdy jiný Poirot nebude.

Shui-Xian
12.11.2017 5 z 5

Ze série s Poirotem považuji Vraždy podle abecedy za nejzdařilejší díl. Nechybí mu napětí, promyšlenost, ani poirotovská nonšalance (asi v málokterém díle tolik vynikne kontrast inspektorského pachtění oproti elegantní herculovské dedukci). Snad by té psychologie bylo až příliš, kdyby příhodně nevykreslovala pokřivené pozadí zločinu... Tento příběh je rafinovaný a svíravě temný - nestane se, že by jeho rozkrytí přineslo hned uspokojivé vydechnutí: spíše se k němu v myšlenkách budete ještě hodnou chvíli vracet.

RudýOnkel
23.07.2017 5 z 5

První z knih paní Mistryně, kterou jsem četl a koupil za levno v antikvariátu. Ceny nelituju. Dodnes ji mám uloženou a často se na ní kouknu. Dlouho jsem nic lepšího v budoucnu nečetl. Jednoduchý strhující děj, který udělá to, že kniha ten den na jeden nával dočtete do konce.

galadrielin
21.07.2017

Agathiny detektivky s Herculem Poirotem miluju. K vraždám podle abecedy mám obzvlášť srdečný vztah, protože nehledě na to, kolikrát jsem je četla nebo viděla v seriálové podobě, nikdy, ale skutečně nikdy, nevím, kdo je vrah. Ovšem kromě toho, že si připadám jak úplný blbec, to má svou výhodu - můžu je číst, kolikrát se mi zachce a pořád budu překvapená. ;-)