Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4325 4325

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller, 2013

IvanaM
16.06.2020 5 z 5

Stalo se vám někdy, že si chcete přečíst konec knížky 2x ?
Vrátit se o pár stránek zpět s pocitem překvapení a prostorem pro zamyšlení "co by bylo kdyby"
Jak dlouho jsem mohla mít takovou knížku ve čtečce bez povšimnutí?! První kniha od Jodie Picoultové, jistě ne poslední. Lákavé i děsivé vyprávění Minky, dojemný příběh. Polemizování nad spravedlností a odpuštěním.
Na konci bylo pro mne nepochopitelné, překvapivé jednání Sage vůči Leovi.
Kniha stojí 100% za přečtení a hlubokému zamyšlení...

Arlienen
15.06.2020 5 z 5

Vypravěčka je pro mě srdcovka. Úplně mě odzbrojila a i slza ukápla.
Příběh Minky mě vzal za srdce. Přežila ghetto a i Osvětim. Byla to silná žena, která se nenechala zlomit. Byla to pro mě nejzajímavější postava společně s Franzem. Mrzelo mě, že se ti dva nakonec nepotkali a Franz se nedozvěděl, jak příběh skončil.
Co mě zarazilo - že je na zemi někdo, kdo popírá, že došlo k holocaustu. Myslela jsem, že takový ignorant snad nemůže ani existovat.
Já jsem navštívila Osvětim dvakrát a byl to pro mě obzvlášť silný zážitek, na který v životě nezapomenu.

Andrea81
14.06.2020 4 z 5

Těžké téma: vina, odpuštění, nenávist, beznaděj, odvaha, síla přežít.... Je potřeba si stále připomínat zvěrstva, která je člověk schopen udělat člověku. Lidstvo je, ale nepoučitelné a tyto hrozné věci se bohužel dějí i v dnešní době. Ode mě tichá vzpomínka na ty, kteří toto peklo zažili.

theMarty
14.06.2020 4 z 5

Protože se tato kniha umisťuje v popředí různých žebříčků oblíbenosti, čekala jsem, že bude skutečně nadprůměrná.
Příběh Minky i Josefa se mi sice velmi líbil a mini Twilight také nevadilo, ale Leo ani Sage mě moc neokouzlili. Obzvlášť z Leova "mám rád staré věci, to je hrozný jak já jsem nemoderní" (umocněného ich formou) jsem byla lehce rozpačitá.
Asi je se mnou něco špatně, že nesdílím všeobecné nadšení touto knihou, ale za mě v tomto žánru spíš průměr.

Mishi
14.06.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih o holocaustu, jakou jsem zatím četla. Velice silný příběh Minky, ale líbilo se mi, že má i přesah do života "před", ale i "po" a o tom, jak se s takovou minulostí vyrovnávají ti, co ji zažili, i jejich rodina.
Jodi je moje oblíbená autorka a Vypravěčka rozhodně naplnila má očekávání.

lisell
09.06.2020 5 z 5

Moje druhá "potkávačka" s Jodi byla opět super..baví mě její styl psaní, díky kterému mne pokaždé vtáhne do děje. Je pravda, že mi trochu vadilo prokládání příběhu o upírovi, které bylo v některých pasážích dokonce dvojmo, jelikož ho Minka předčítala a pak se objevilo samostatně. Trochu nepravděpodobné propletení osudů hlavních postav na pozadí druhé světové války a předvídatelná romantická zápletka..i přes to všechno za mě 5 z 5. Určitě se chystám i na další autorčina díla.

VIVINKAR
06.06.2020 3 z 5

Chvilku mi trvalo dostat se do děje, přeskakování od jedné postavy k druhé.
Pak děj celkem rychle ubíhal.
Příběh o upírech mě moc nezaujal a vlastně mi trochu rušil výsledný dojem z knihy.
Vlastně jsem taková rozpačitá, asi jsem čekala víc.

m_martina
30.05.2020 4 z 5

Kniha je dobře napsaná a stejně dobře se i čte. Ale byly tam i momenty, které se mi nelíbily a příběhu spíše uškodily.

princesse
28.05.2020 5 z 5

V rámci Čtenářské výzvy jsem vybrala tuto knihu a rozhodně jsem udělala dobře. Nějak se mi do tohoto tématu nechtělo, ale myslím, že si ještě nějakou knihu na toto téma v budoucnu přečtu. Kniha se moc dobře četla, děj ubíhal a téma bylo opravdu zajímavě zpracované. Hlavní hrdinka se mi moc líbila a její vztah s babičkou byl úžasný. Konec skvěle vymyšlen. Rozhodně stojí za přečtení.

Petra566
26.05.2020 1 z 5

Je mi líto, ale nemohu se připojit ke všem nadšeným komentářům. Myslím si, že kniha upoutá především čtenáře (a hlavně čtenářky), které k tematice holocaustu zabloudí spíše náhodou, já mezi takové ale bohužel nepatřím. Určitě by se našla i nějaká ta pozitiva, ale nedokáži se zbavit pocitu, že autorka (snad nevědomě) zneužívá vážného tématu, který je hlavní příčinou popularity knížky, protože mu sama nedává žádnou osobitou přidanou hodnotu a místy sklouzává k stylu romantické oddechovky pro ženy, což se zde vůbec nehodí.

Jumpova
19.05.2020 4 z 5

Od knihy jsem měla velká očekávání vzhledem k hodnocení, tak možná proto mě příběh neohromil tolik. Kniha se četla moc dobře, příběh mě zaujal, nejvíc se mi líbila část Minky. Naopak se mi nelíbily části s upíry a romantická předvídatelná linie. Za mě 4 z 5

marti7729
16.05.2020 5 z 5

Kniha o holocaustu, ktera ma vse - snadno se cte, clovek hlta kazde slovo. Ma dost detailne popsanou cast o holocaustu, ale ne prece tak tvrde, aby to clovek nezvladl. Ikdyz je to trochu slozitejsi tema, cetla se jednim dechem. V jednu chvili jsem byla smutna, pak mi bylo na zvraceni, pak prisel sok, obdiv, strach, vztek, pocit litosti, nepochopeni a nakonec pochopeni. Doporucuju si precist a vse prozit s hlavni hrdinkou. Uzasna kniha, jsem vdecna ze nemusim vychovavat deti ve valce..

nikola3345
16.05.2020 3 z 5

Měla jsem trochu problém dostat se do děje. Moc se mi líbil nápad na alegorii upírů a Němců, který samotná hrdinka ani neplanovala a vlastně ji zachránil. Hodně mi vadil zdlouhavý rozjezd a moc zbytečných postav. Část kde je Minka byla velmi poutavá. Teprve tam jsem začala knihu hltat. Měla jsem pocit že stojím vedle hrdinky a celé to prožívám s ní. Také vztah dozorce a vezenkyně byl plný napětí s dokonalou realistickou jiskrou. Minka byla bojovnice a já ji moc držela palce. Konec byl trochu zklamání, ale je to pouze můj subjektivní pocit.

kalinkacz
13.05.2020 4 z 5

Vypravěčka je nejslavnější knihou mé milované Jodi... Díky této knize si získala obdiv a srdce svých čtenářů... Já si autorku oblíbila díky jiným knihám - Velké maličkosti či Je to i můj život... Její příběhy mají vždy něco navíc, něco silného a nezapomenutelného... Vypravěčka byla skvělá, to bezpochyby... Jen je knih s tématikou druhé světová války poměrně hodně a já po této sáhla až poté, co jsem přečetla s daným tématem desítky jiných knih... Nejspíš z toho důvodu mě kniha nezasáhla tolik, jak jsem očekávala... Ano, nejspíš kdybych knihu četla dříve, tak jsem nadšená o něco málo víc, ale i tak jsem moc ráda, že jsem si příběh konečně přečetla... Jodi umí!

Allys
11.05.2020 5 z 5

Veľmi hlboký a silný príbeh o holokauste, aj keď v knihe začína o niekoľko desaťročí neskôr. Ukazuje, že svet nie je len čierno-biely a nastoluje mnoho zaujímavých otázok, rôzne morálne dilemy. Páčilo sa mi prelínanie súčasnosti a minulosti a aj ich vzájomné prepojenie. Kniha je písaná krásne a pútavo. Príbeh Minky je jeden najpôsobivejších, aké som mala možnosť prečítať, ktorý si budem pamätať ešte dlho. Po dočítaní som si musela dať od iných kníh pár dní pauzu, bol to úžasný zážitok, ale psychicky vyčerpávajúci.

Vlaďkaa4
10.05.2020 5 z 5

Skoro nevim co napsat, knizka je strasne silna. Cte se vlastne sama jen v jistych pasazich, mi tekly po tvari slzy. Kde se ta zloba v lidech bere? Jak muze clovek cloveku bezduvodne tak strasne ublizovat?

Datr1
09.05.2020 5 z 5

Skvělá knížka, byla jsem napnutá až do poslední strany, vyprávění Saginy babičky o holocaustu jsem přečetla takřka jedním dechem, určitě se k ní ještě někdy vrátím

Blanche2913
08.05.2020 5 z 5

Tahle kniha by měla být na seznamu povinné školní četby. Historie nesmí být zapomenuta, ani překrucována. Hluboký, bravurně napsaný příběh, který se do čtenáře vtiskne.

radus
05.05.2020 5 z 5

Zajímavá knížka, která se dobře četla. Pořád jsem si říkala, že tam autorka nedala moc prostoru, abychom se dozvěděli více o Josefově životě po válce... teď už vím proč. Nejvíce se mi líbila část knihy o Mince.

NoraHudecová
30.04.2020 4 z 5

Moja prvá kniha od autorky a určite nie posledná.
Príbeh nie len o holokauste, od ktorého sa nebudete môcť odtrhnúť.
Hlavná postava Sage sa spriatelí so starším pánom- Josefom, ktorý pred ňou odhalí svoju strašnú minulosť.
Minka - jej babička sa po dlhom čase rozhodne prehovoriť o tom, že prežila holokaust.
A samotná Sage sa popri tom všetkom snaží vyrovnať so smrťou svojej matky.