Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4329 4329

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller, 2013

claudiecarmen
19.03.2017 5 z 5

Úžasný příběh, velmi čtivé. Poselství knih je jasné. Nezapomenu.

Lucik87
16.03.2017 5 z 5

Neuveřitelná kniha! Nejlepší kniha EVER! Propracovanost děje je neuvěřitelná. Na jedinečnosti knize přidává fakt, že autorka čerpá z historických skutečností. Navíc se zde nabízí otázky, nad kterými je čtenář donucen se doopravdy zamyslet

natkabull
11.03.2017 5 z 5

Neskutečná kniha, která se čte sama. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Knížka je podána v jiném světle než normální vyprávění z doby 2.světové války. Opravdu doporučuji!!!

kittlerka
07.03.2017 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh a dokonale napsaná kniha.
Když Minka vypráví, čtete se zatajeným dechem..

mekkejla
07.03.2017 5 z 5

Až na podle mě zbytečný románek Sage a Lea (omlouvám se za spoiler,ale to bylo taaak průhledné...) byla tahle knížka dokonalá! Moc se mi líbí,že autorka čtenáři předkládá skutečnosti,ale je jen na nás,jak s nimi naložíme,jak budeme problém viny a odpuštění chápat. Příběh Minky byl opravdu strhující a musím se přiznat,že tolikrát jsem u knížky ještě nikdy nebrečela. Určitě si chci od Jodi přečíst ještě něco dalšího,ale asi budu chvíli sbírat odvahu...

Channach
02.03.2017 4 z 5

Neskutečné, co dokáže udělat člověk člověku. Během čtení jsem si musela pustit úryvek z TV show z roku 1988 - sira Nicholase Wintona a děti, které zachránil - abych věřila, že existovali dobří lidé. Na našem portálu Chrudimka.cz vyšla má nezvykle filozofická recenze plná obav z budoucnosti - najdete ji v záložkách.

Nicméně, jak se snažila nacpat tam několik životních příběhů, je to lehce překombinované.

jindrunia
02.03.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se do čtení celkem nutila, nemohla jsem se "do toho" nějak dostat, až jsem si říkala, co to proboha čtu, příběh Sage a neustálé vyprávění o pečení chleba mě nebavilo...Kniha pro mě začala až vyprávěním Josefa a Minky a pak už jsem se od ní nemohla odtrhnout. Závěr pro mě překvapivý. Rozhodně doporučuji, kniha stojí za přečtení.

hanča34
02.03.2017 4 z 5

Dobře vystavěný příběh, působivé.

Zoy
01.03.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Co k ní napsat..........
Dovolím si použít slova Minky......

Když člověk něco takového prožije, je mu jasné, že neexistují slova, která by to dokázala alespoň přibližně popsat.
A i kdybych to udělala ostatní nemohou nikdy porozumět

Siu83
27.02.2017 5 z 5

Knížku jsem začala číst dvakrát, ale podruhé už jsem se od ní neodtrhla. Skvělá knížka.

Ema22
26.02.2017 5 z 5

Další kniha, která přináší téma zpracované z více úhlů pohledu. Rozuzlení sice bylo předvídatelné (ty krevní skupiny mi nějak neseděly), jinak velmi čtivé, mrazivé a strhující.

CarolC
25.02.2017 5 z 5

Neskutečně čtivá kniha, která mě po dlouhé době opravdu chytla a nedonutila na delší chvíli odložit. Prostě to nešlo. Mám ráda válečnou tématiku a myslím, že komu se líbila Vypravěčka, bude se líbit i Zlodějka knih a obráceně. Oceňuji styl, kterým byla kniha napsána, protože jsem se nikde jinde s tímto stylem ještě nesetkala. Tu knihu si budu určitě chtít ještě přečíst minimálně jednou!

Nikuskaaa
25.02.2017 5 z 5

Skvělá, zajímavá a čtivá knížka!

Jája92
24.02.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, která mě chytla hned od první kapitoly a nepustila mě až do překvapivého konce. Autorka má velký talent a velice se těším na její další knihy :-)

DomArt
23.02.2017 5 z 5

Nádherná, dojemná, strhující ,napínavá, tajemná...
Popsat Vypravěčku nejde... Vypravěčka má zkrátka všechno ! Každý si v ní najde to své...
P.S. ten konec mě zkrátka dostal, na tento příběh nezapomenu ať už díky babiččině výpovědi či výpovědi od "Josefa".
P.S.S. číst především večer.
Doporučuju !

Fanny-nka
19.02.2017 5 z 5

Úžasně napsaná kniha s překvapivým koncem. Velmi zajímavě pojatá, holocaust z pohledu židovky i vojáka SS a ještě propojení s vymyšleným příběhem. Vážně doporučuji!

Janeee
18.02.2017 5 z 5

Kniha byla úžasná! Nejlepší, kterou jsem od autorky zatím četla!

Macawi
17.02.2017 5 z 5

Strhující příběh, napínavý, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Zaujal mě i příběh z Josefa mládí a nacistického německa z pohledu "obyčejných" kluků. Některé části příběhu Minky mi přišli celkem nelogické, ale uznávám, že neznám přesné historické podrobnosti.

blanche11
15.02.2017 5 z 5

úžasné, skvělé, napínavé, přečetla jsem ji jedním dechem

da1sa1
13.02.2017 5 z 5

Úžasné nemohla jsem se odtrhnout jak to bylo napínavé a hlavně zajímavé dozvěděla jsem se hodně o holokaustu a o tom jak židé přežívali v koncentračních táborech bylo to velice poučné. Fascinující bylo jak vtipně autorka dokázala do tohoto tématu začlenit i upíry. Četlo se to příjemně a lehce už se chystám na další autorčinu knihu.