Za pět let

Za pět let
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532734/bmid_za-pet-let-65d831f56e8e7.png 4 668 668

Když špičkové manhattanské právničce Dannie Kohanové položí tuhle otázku u nejdůležitějšího pracovního pohovoru její kariéry, má už pečlivě připravenou odpověď. Později, po úspěšném pohovoru a poté, kdy přijme nabídku k sňatku od svého přítele, Dannie usne s vědomím, že nastoupila správnou cestu k úspěšnému splnění svého pětiletého plánu. Jenže když se vzbudí, je najednou v jiném bytě, s jiným zásnubním prstenem na ruce a vedle úplně jiného muže. V pozadí běží televizní zprávy a ona si všimne data. Je to sice tatáž noc – 15. prosinec – ale o pět let později. Ocitla se v roce 2025. Po velice intenzivní a šokující hodině se Dannie těsně před půlnocí vzbudí zpátky v roce 2020. Nemůže ze sebe setřást to, co se stalo. Rozhodně to na ni působilo naprosto jinak než obyčejný sen, jenže ona přece není člověk, který by věřil na nějaké vidiny. Takový nesmysl je okouzlující jen tehdy, když přichází od nespoutaných typů, jako je třeba její celoživotní nejlepší přítelkyně Bella. Dannie je rozhodnutá ignorovat ten podivný zážitek a uloží ho na dno své mysli, kde zůstane čtyři a půl roku. Potom však muže ze své dávné vize najednou potká ve skutečnosti. Za pět let je nezapomenutelný příběh lásky plný radosti, ale i žalu, příběh o síle věrnosti, přátelství a nevyzpytatelné povaze někdy i nelítostného osudu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy

07.05.2023 odpad!

Také smutné klišé

Knihom_olka_
03.05.2023 4 z 5

Čekala jsem něco úplně jiného. A nemohla jsem být více překvapená.
Uznávám je chvílemi byla kniha nudná a začátek byl pomalejší, přesto se mě hlavní příběh dotknul.
Moc se mi líbilo, jak autorka donutí čtenáře soustředit se na něco jiného než je pointou, protože to překvapení za to stojí.
Příběh byl moc krásný, přestože jsem doufala, že v něm bude více zakomponovaná myšlenka paralelních světů.
Příběh mě dojal a konec byl pozitivně nečekaný.
4,5/5

Lka
18.04.2023 4 z 5

Audiokniha :
Příběh byl pěkný, hezky se to poslouchalo, ale bohužel trochu smutný. I když na slzy to nebylo. Docela mi vadilo, jak se v knize píše o různých značkách oblečení.

JHoralka
16.04.2023 4 z 5

Silný a od cca půlky smutný příběh. Čekala jsem úplně jiný konec to mám na knížkách nejraději.

Pěkná a čtivá knížka.

Původně se mi do ní vůbec nechtělo, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

KnihoSny
11.04.2023 4 z 5

Myslím si že na mou první romantiku to bylo skvělé měla jsem teda radši Bell než Denní ale i tak se mi to líbilo jen mi přišlo uspěchaný konec

Nattali.ka
10.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Velmi čtivá kniha a vůbec jsem nečekala, o čem nakonec kniha bude. Myslela jsem si, že to bude typický romantický příběh s happy endem. Předtucha neboli sen hlavní hrdinky, nebyl moc rozvinutý a myslela jsem si, že v příběhu bude mít větší váhu. Vlastně jsem to nakonec celé nějak nepochopila, co ten sen nakonec znamenal a co k sobě Danie a Aaron teda cítí. Kniha byla nakonec spíše smutná a závěr působí dost fylozoficky, takže čtenáře nechá na rozpacích a konec ať si domyslí každý sám. Asi to byl protipól hlavní hrdinky, která měla vždy vše naplánováno a teď není jisté nic.

Šárka88
05.04.2023 4 z 5

Audiokniha
Příběh byl zajímavý a nebyl ani zmatený, jak někteří píší. Je to příběh i celkem smutný. Dennie, která žije jen ve světě luxusu a nevidí nic jiného, než práci a práci a v podstatě je zahleděná do svých životních představ. Neužívá si života a snaží se ho nalinkovat do přesnosti. Bella je jejím opakem, kamarádka z dětství žije naprostým životem a je více spontánní. Bohužel, až krutý zásah do Bellyna života, Dennie zjisti, že musí začít nechat čas plynout a nechat věci náhodě. Jenže je pozdě, přišla o to co ma nejvíce ráda. Je také zvláštní sen o její budoucnosti. Mně se to celkem líbilo a Belly mi bylo hrozně líto.

Jessica007
31.03.2023 3 z 5

Lákavá obálka, anotace a když kniha vyšla, byla i hodně chválená. No.. Samé značky, značky oblečení atd. Kniha má i označení Světový bestseller, no.. Jsem z ní ale spíš rozpačitá. Je čtivá, četla jsem ji rychle, dílem jsem chtěla vědět, jak to bude dál a dílem jsem ji chtěla mít už přečtenou. Asi tak od poloviny je smutná.

janina66
30.03.2023 4 z 5

Nádherná obálka a hezký příběh dvou velkých kamarádek. Právnička Dannie mi moc sympatická nebyla. Měla ráda jen svou práci, no a kamarádku Bellu. Je to příběh ze života, a takový je bohužel i konec, který jsem dost obrečela, byl dojemně smutný. Teprve ke Konci knihy se Dannie vzpamatuje a snad začne život nechat plynout v očekávání něčeho dálšího.

Lůca1
07.03.2023 5 z 5

Tak tohle jsem popravdě nečekala... To jak se příběh převrátí... Za mě top. Rychle a dobře se kniha četla. Poplakala jsem si. Doporučuji. Určitě si ráda přečtu další knížku od této spisovatelky.

Knižnípauza
27.02.2023 1 z 5

Kniha Za pět let podle anotace slibuje zajímavý román... No,realita ale dosti pokulhává.
V půlce knihy totiž najednou příběh úplně otočí a věnuje se jinému tématu.
Což mě dost mrzelo.

Navíc je v knize táák zdlouhavé popisování ulic, restaurací apod, že mě to pak už vůbec nebavilo...

Za mě byla tahle kniha velké zklamání:(

Anetice15
01.02.2023 3 z 5

Knížka nebyla špatná. Neřekla bych přímo oddechová, protože se hlavně v druhé části knihy opírá o těžké téma, ale celkově bych ji hodnotila na 3 hvězdičky. Chvílemi mi už vadila ta zarputilá snaha hlavní hrdinky se držet dál od "muže ze snu", i když je v podstatě ze začátku nic nespojovalo. Nicméně druhá polovina knihy mě překvapila a navnadila, jak to vlastně nakonec skončí, protože nikdy nemusí být vše tak, jak na první pohled vypadá a zdá se zřejmé.

AngeliS
01.02.2023 3 z 5

Ano, fajn. Ale já plačka jsem neuronil ani slzu. A pak, přišly mi tam určité nudné pasáže. Ale dobře se to četlo. :) Oddechovka. I když to má být silné téma, mě to vůbec nezasáhlo.

eva3992
22.01.2023 4 z 5

Hlavní hrdinka Dannie je mladá úspěšná právnička, která má ráda vše naplánované. Její přítel David ji požádal o ruku. V jejich zásnubní den se však Dannie zdá zvláštní sen, kdy se vidí za pět let v jiném bytě a s jiným mužem. O tomto snu neřekne ani své největší kamarádce Belle, která se zná s mužem z jejího snu. Osud jim však nadělí nelehké okamžiky a obě kamarádky budou muset držet při sobě.

Čekala jsem romantiku, dostala jsem ji. Je to jednohubka, kterou přečtete za jeden večer. Ze začátku se mi to až tak moc nelíbilo, přišlo mi to takové moc „americké“. Ale jakmile jsem se dostala do druhé poloviny, nemohla jsem knihu odložit a hltala jsem každé slovo.

Poslední část jsem pak četla v slzách, autorka ve mně dokázala vyvolat pocit, jako bych v příběhu byla společně s Dannie a Bellou.

Kniha je o lásce, o tom, jak je pro koho důležitá kariéra, ale hlavně, je o přátelství. Držet při sobě i v těch nejhorších chvílích. Je to romantika s vážným tématem. Po vlažném začátku už jen chcete víc a víc a kdyby byla kniha delší o pár stránek, vůbec by mi to nevadilo.

MamaKnihomolka
18.01.2023 3 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst už od té doby, co vyšla. Anotace mě moc zaujala a já se těšila, Jam příběh autorka pojala. Samozřejmě k tomu řekla své o velmi povedená obálka, která člověka vyloženě láká.
•••
Ovšem, příběh mě velmi překvapil. A nevím jestli pozitivně nebo negativně, protože se mi prostě zdál neslaný nemastný.
Hlavní hrdinka Dannie, kromě toho, že je workoholička, mě ničím nezaujala a nedokázala jsem nějak s příběhem souznít.
•••
I přesto, že jsem čekala úplně jiný příběh, mě sled událostí v knize překvapil. Nečekala jsem jakým směrem se bude příběh vyvíjet.

Doporučuji těm, kteří si chtějí oddechnout u nenáročné četby.

lucakuca
01.01.2023 5 z 5

Tak to byla hodně zajímavá kniha. Hlavní hrdinka má záblesk z budoucnosti (za 5 let) a snaží se, aby to bylo jinak.
Ronila jsem slzy :-( Četla do hlubokého rána. Konec zvláštní a překvapí - záblesk může být vytrhnutý z kontextu....

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Velice příjemná oddechovka s nádhernou obálkou! Byť byla zápletka jasná už velice brzo, kniha se dobře četla, atmosféra New Yorku byla zajímavá, postavy taky. Trošinku mě rozčiloval workoholismus hlavní hrdinky, ale chápu, že to k práci právničky v jejím postavení patří a je spíše můj problém, že osobně nejsem ochotná věnovat větší množství času než je nutné cizímu byznysu a nejsem tedy schopná to pochopit. Čekala jsem, že budu plakat, ale nakonec jsem to ustála. :D

kalinkacz
27.12.2022 3 z 5

Za pět je kniha, kterou jsme mohli vidět svého času na instagramu všude. Co si budem, ta obálka je top. Mě osobně zaujal super námět. Kniha se skvěle četla, měla spád a nebyla to jen obyčejná červená knihovna... Zároveň si ale myslím, že by příběhu, vzhledem k tomu, jaká všechna témata jsou v něm zahrnuta, prospělo, kdyby byl delší. Jo a s hlavní hrdinkou bych si v reálu rozhodně nesedla. Za mě tedy milá, originální a odpočinková záležitost, která sice není ničím náročným, ale o to více u ní čtenář vypne a zapomene na své starosti.

martina.culik
19.12.2022 3 z 5

Je pravda, že tuhle otázku ze srdce nesnáším. "Kde se vidíš za 5 let?" "Co já vím!"

Přiznávám, že mě na knize spíše než anotace zaujal její obal. Kniha je zajímavě pojatá, jen nevím, jestli modle autorky tedy nemá cenu s osudem bojovat, nebo jestli si osud vytváříme sami. Hrdinka zahlédne svou budoucnost za pět let a mermomocí se snaží jí vyhnout, protože má přeci jasně daný plán. Stejně ale všechno směřuje přesně k tomu okamžiku, který zahlédla.

Bylo to zajímavé, i jsem si poplakala, ale konec mi přišel takový nějak moc hlubokomyslný oproti celému dosavadnímu příběhu a trochu jsem se tam ztratila. Proto dávám trochu nižší hodnocení.

Orechanda
09.12.2022 1 z 5

Prostě to nešlo, nuda, nuda a nuda. Bez děje....