Zápisník jednej lásky

Zápisník jednej lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94435/bmid_zapisnik-jednej-lasky-AUC-94435.jpg 4 1292 1292

Calhounovi série

Dojímavo nežný príbeh o trvalej sile lásky. Noah rozpráva príbeh lásky svojej ťažko chorej manželke, ktorá stráca pamäť. Číta ho z denníka, ktorý si viedol v čase ich mladosti. Noah stretol Allie už ako 16 – ročný, prežil s ňou krásne leto a miloval ju väčšmi než ostatné. Vojna a spoločenské predsudky milencov vtedy rozdelili. Keď sa po rokoch Allie vracia, je zasnúbená a má sa vydávať, ale chce si ujasniť city i obidvom mužom. Tak ako skladačka vnútri inej skladačky sa príbeh iba tejto dvojice vlastne iba začína. Napokon prežijú spolu dlhé roky a ich manželstvo je prežiarené vrúcnym vzťahom a vzácnou krásou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Notebook, 1996

evicccka
22.02.2015 2 z 5

Jedna z knih, které jsem četla už před nějakým tím pátkem a přiznám se, že už ani nevím, že jsem ji četla...natož o čem byla. Některé knížky prostě v hlavě uvíznou! A ty co tam nemám, nejspíš nestály za nic a nebo byly v lepím případě průměrné...

nikola8798
21.02.2015 3 z 5

Tuhle knížku jsem začala číst s velkým očekáváním, rok dozadu jsem viděla film, který mě úplně dostal-skoro jsem si vybrečela oči.
Už na začátku příběhu mi ale začínalo docházet, že mě děj vůbec neuchvátil. Tolik mi chyběla ta jiskra, která byla ve filmu, ty hádky. Přišlo mi to jako láska přes růžové brýle, romantické příběhy mám ráda a rozplývám se nad nimi hrozně ráda, tohle však bylo nad můj rámec. Musím ale ocenit Sparksovu slovní zásobu, užila jsem si hlavně část, kde se Allie a Noah pohybovali na loďce, připadala jsem si, jako bych tam byla a dívala se kolem sebe.
Nicméně mě knížka chytla až na konci, kde jsou už oba staří.

simon12345
17.02.2015 4 z 5

Veľmi pekný príbeh, aj keď na môj vkus veľmi presladený. Sparks má bohatú slovnú zásobu a jeho vyjadrovanie v tomto diele je naozaj skvelé. Veľa krát som si musel jednotlivé vety prečítať aj viac krát, aby sa mi vryli do pamäti. No musím uznať, že filmové spracovanie je prekvapujúco lepšie ako samotná kniha.

Verunka289
17.02.2015 3 z 5

Příběh obrovské a vášnivé lásky! Za mě ale tentokrát film předčil knihu (což se často nestává).

Sofie45
09.02.2015 3 z 5

Co na to tak říct. Byla to taková typická oddechová slaďárnička. Chvílemi mi přišlo, jako bych právě ukusovala cukrovou vatu. Ale vážně (SPOILER!!!), co čekat od knihy, která končí tak, že si ženuška, která se v důsledku Alzheimerovy choroby nachází na sklonku života, zázračně vzpomene na svého úžasného manžela a na stará kolena u nich (zjevně) dojde k poslednímu (neuvěřitelnému) vzplanutí vášně...jako za mlada (KONEC SPOILERU). Na druhou stranu, já na zázraky věřím a na sílu lásky stejně tak, takže si v hloubi duše beztak myslím, že i toto je možné, a nejen v pitomých amerických romantických filmech (a knihách). A i kdyby ne (čemuž odmítám věřit, haha), proč se na chvíli nezasnít? Vždy přeci v tom spočívá kouzlo knih, v odpoutání se od šedivé reality dnešního světa :)
Celý ten příběh mi přišel celý takový docela klišoidní a chvílemi i nudný, avšak...díky milému a jednoduchému stylu psaní kniha rychle ubývala a má očekávání vlastně splnila. Sice nevím, zda se ke spisovatelově tvorbě někdy ještě vrátím, neboť takové "harlekýnové" (všem fanouškům Sparkse se moc omlouvám za toto označení) laskominky mým šálkem čaje zrovna nejsou...ale v konečném důsledku jsem vážně spokojená :)

LucyNej
24.01.2015 5 z 5

Není lepšího spisovatele. Miluji jeho a Zápisník jedné lásky není vyjímkou. Krásná kniha...

dadako
23.01.2015 4 z 5

Ke knížce jsem se dostal díky fimu. V něčem se mi líbil více film v jiném kniha. Myslím že obojí stojí za strávený čas.

Sorrow
11.01.2015 3 z 5

Naprosto přeslazený, ale svým způsobem krásný a dojemný příběh, napsaný ne příliš dokonalým stylem, řekla bych. Oproti knize mi film připadal jaksi uvěřitelnější, ale i přesto si myslím, že to byla dobře zvolená oddechovka teď při zkouškovém (alespoň v mém případě) ;)

Mikik
07.01.2015 5 z 5

Krásná kniha a svým způsobem i krásný závěr. Pokud máte rádi lásku, která čeká, která vše přežije a kterou prostě nic nezničí:-)

Marisa
31.12.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, ale přesto na mne působila, jako by to byla část textu, kterou někdo vytrhl z jedné tlusté bichle a tu část vydal samostatně. Nerada to říkám, ale čekala jsem víc. Chtěla jsem si přečíst jak se Noah s Allie seznámil, myslela jsem, že kniha bude od toho léta, když byli mladí, jak Allie musela na konci léta odjet, jak Noah odešel do války... Prostě tak, jak to je ve filmu, ale to jsem se spletla. Film je lepší. Ale i tak je kniha pěkná ;)

andrejs
22.12.2014 odpad!

Pro mě tahle kniha znamenala zklamání. Myslela jsem, že věty typu "V tu chvíli si uvědomil, že se do ní znovu zamiloval" nebo "Jdi za svým srdcem" dnes patří už jen do přihlouplých telenovel. Příběh tuctový, předvídatelný, jednoduchý. O hlavní hrdince se jednou píše jako o ženě, která vždy něčím překvapí, která má spontánní uměleckou duši ... a o 40 stránek dál už je to žena milující stereotyp. Marně jsem hledala cokoli, co by mě na knize nadchlo a dočetla jsem ji jen proto, že nikdy nenechávám knihu nedočtenou, byť je to odpad, jako v tomto případě.

Knihomolkaa
08.12.2014 5 z 5

Knížka je rozhodně lepší než film. A na konci jsem si upřímně trošku pobrečela, protože jsem nemohla uvěřit, že to tak může skončit. Přesto je to nádherná kniha.

Terr21
06.12.2014

Kniha byla prostě úžasná. Trochu předvídatelná, ale i tak úžasná. Přečetla jsem ji jedním dechem. Hlavní hrdina mi byl velmi blízký. Akorát bych byla asi radši, kdyby byla knížka psána ich-formou, ale to je jen detail.
Po přečtení jsem si byla pustit film a ačkoli tu hodně lidí píše, že film byl lepší, mně se moc nelíbil. Chybělo mi tam několik částí z knihy. Například to, jak jedou na jeho oblíbené místo a jak ho ona pozoruje, jak vesluje. To mi tam třeba chybělo. Ve filmu sednou na loď, pak střih, a najednou už jsou na místě. Pak třeba ta část u krbu... No prostě knížka je podle mě lepší.

smejkalova.m
20.11.2014 4 z 5

prostě Sparks.. zbožňuji jeho knihy

KriKri
16.11.2014 5 z 5

Krásná kniha o lásce na celý život, zvládnutá za jedno odpoledne. Akorát tu poslední stránku bych radši nečetla a už vůbec si jí nechci představovat.

Lucy Sun
15.11.2014 3 z 5

Zatím jsem neviděla film. Očekávala jsem od knihy víc, ale i přesto je příběh o lásce krásný.

ivusse
28.10.2014 3 z 5

Kniha se četla dobře, bylo to fajn, bylo to dojemné. Ale pro mě místy červená knihovna. Hlavně poslední stránka byla přitažená za vlasy. Závěr: milá oddechovka.

5331
04.10.2014

Viděla jsem film a ten je fakt super.

katkafe
01.09.2014

Moc mě to nebavilo, viděla jsem film, a ten byl pro mě lepší

tynka65
21.08.2014 4 z 5

Kdo by nechtěl prožít takovou lásku? ...