Žena v okne

Žena v okne
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366894/bmid_zena-v-okne-ovy-366894.jpg 4 1592 1592

Ubehlo desať mesiacov, odkedy Anna Foxová naposledy vyšla zo svojho starého domu v New Yorku. Desať mesiacov putuje miestnosťami ako duch, desať mesiacov sa oddáva spomienkam, popíja (asi príliš) a bojí sa vyjsť von. Anna trpí agorafóbiou, chorobným strachom z otvorených priestranstiev. Okno je jej jediným spojením so svetom. Sedáva pri ňom deň čo deň a pozorne sleduje všetky zmeny v susedstve. Keď sa do domu naproti nasťahujú Russellovci, okamžite ju niečím priťahujú. Otec, matka a dospievajúci syn, obraz dokonalej rodiny, vzdialená ozvena Anninho niekdajšieho života. Iba Anna však vie, že zďaleka nie všetko je také uhladené ako na povrchu. Noc pretne desivý výkrik. Vzápätí ďalší. Kto však uverí žene, ktorá celé dni len postáva pri okne? Môže vôbec veriť sama sebe, spoľahnúť sa na svoje zmysly otupené samotou? Anna si uvedomuje, že ak chce dokázať zločin, najprv musí vyjsť z vlastnej ulity.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Woman in the Window , 2017

Janinka.V
28.07.2019 5 z 5

Na to, že jsem si na začátku říkala, že ji asi odložím, tak jsem ráda, že jsem to neudělala. Konec hodně překvapil.

waltraud5114
27.07.2019 2 z 5

Najprv je vrah A. Potom zistíte, že to nie je A, ale B. Potom vrahom nie je B, ale C, a nakoniec sa dozviete, že obeť žije a mŕtvy je niekto úplne iný. Ešteže to včas končilo, lebo nakoniec by bol vrahom záhradník.

Ivule_M
25.07.2019 4 z 5

Ze začátku kniha nebyla moc záživná. Pak se to ale rozjelo a četlo se samo????

735000
18.07.2019 5 z 5

Tak za mě nejlepší psychothriller.

panda23
17.07.2019 2 z 5

Knihu jsem nedočetla, bylo to velmi zdlouhavé a nudné.

pavels36
16.07.2019 odpad!

Bohužel se nejedná o thriller ,ale o dívčí román nebo také román pro ženy. V půli knize jsem to prostě odložil. Škoda začátek vypadal dobře... :(

Kropacova.terez
12.07.2019 2 z 5

Knížka se mi líbila, plná zvratů, konec jsem nečekala, ikdyž už mi přišel trochu přehrocený... Autorův styl psaní mi úplně nesedl. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale znovu už se k ní asi nevrátím.

NADEI
07.07.2019 4 z 5

Po celkem slabším začátku, se život osamocené, zdá se bláznivé ženy rozvine do překvapivého a smutného konce. Povedený psycho román.

dencazrnu
28.06.2019 4 z 5

Napínavé čtení. Je fakt, že ze začátku se tam toho příliš nestalo, ale po cca první třetině jsem se pořádně začetla a zbytek knihy jsem si velmi užila :) Na autorovo prvotinu velmi povedené.

ivzu77
15.06.2019 4 z 5

Napínavé, nelze přestat číst. Pro mne překvapivé odhalení na konec. Těším se na film, v kinech u nás bude na podzim 2019.

martineden
08.06.2019 4 z 5

Hodně originální zápletka!

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Kniha s pomalejším rozjezdem, ale o to lepším dějem. Skvělé čtení

kalinkacz
08.06.2019 2 z 5

Tak tohle budu dělat, že jsem snad ani nečetla... Psychothrillery mám ráda, protože je to ten typ knihy, kde jsem napjatá od začátku do konce a koušu si nehty... Tady to ale bohužel nepřišlo, zřejmě mi více sedí knihy od B. A. Paris... Taky mám ten pocit, že motiv hlavní hrdinky alkoholičky už byl značně vyčerpán... Takže za mě bohužel zklamání...

Peršanka
03.06.2019 5 z 5

Všechno skvělý, námět, zpracování, překlad. Napětí, ironie, prožitek. Fakt mám radost, že mezi vším tím zbytečným podprůměrem najednou někdo září. Za mě tisíc hvězdiček.

Kerberos
02.06.2019 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala nic nového další opilá pošahaná ženská,ale všechno bylo jinak.Skvělý psychologický román s velmi nečekaným koncem.

marta4697
30.05.2019 4 z 5

Trvalo to trošku dýl, ale nakonec se to rozjelo a zápletka byla docela nečekaná.

edith79
29.05.2019 4 z 5

Tuhle knížku jsem už kdysi odložila jako rozečtenou, protože deprese hlavní hrdinky mi tak nějak vadila. Ale díky komentářům tady na databázi jsem se k ní vrátila a dala jí druhou šanci. A jsem moc ráda. Přes pro mě ne moc zajímavý začátek se kniha nakonec rozjede v hodně slušný thriller s děsivou atmosférou a opravdu povedeným koncem. A právě závěrečné vyústění je to co se mi na knize moooc líbilo a bylo by škoda se o něj ochudit.

Pavlnka
26.05.2019 4 z 5

Zajímavé a hodně napínavé. Začátek byl hodně rozvolněný, ale pak dostala kniha spád, rozhodně za přečtení stojí.

dagsvob
24.05.2019 5 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak už to jelo.

Jessica007
16.05.2019 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Dobře popsaná nemoc. Nečekaný závěr - ten už jsem prostě musela rychle dočíst.