Život po tobě

Život po tobě
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489728/bmid_zivot-po-tobe-dEo-489728.jpg 4 2945 2945

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

After You, 2015

ivana02
26.10.2018 4 z 5

Druhého dílu jsem se dost obávala a s přečtením váhala. První díl se mi líbil víc, ale to je logické. Téma bylo originální, tato kniha pouze navazuje. Ale rozhodně ne špatně. Nápad s objevenou dceru je výborný, milostná linka není přehnaná. Velká škoda, že anotace toho tolik prozradí, já si ji naštěstí přečetla až nyní. Komu se líbil první díl, ať si určitě přečte i tento.

veronika8042
22.10.2018 5 z 5

Perfektní pokračování prvního dílu. Konec prvníh dílu jsem celý probrečela a tohle pokračování nebylo jiné.
Přiznávám, že bylo poněkud depresivní, ale kdo by se tak necítil, kdyby ztratil druhou polovičku. Vcítila jsem se do hlavní postavy.
Při čtení vystřídání emocí, za mě perfektní! Rozhodně si někdy přečtu ještě jednou.
Moc děkuji této autorce za všechny její napsané knihy, jelikož jsou úžasné! :)

Manifest blech
11.10.2018 2 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá po povedeném prvním dílu, ale upřímně to bylo velké zklamání. Hodně slepovaný děj, doufám, že pokračování Sama sebou bude o dost lepší a náležité uzavření.

DoDidDone
29.09.2018 5 z 5

Předně bych rád napsal, že ze všech knih, které jsem od Jojo Moyes přečetl, jsem nečekal, že k nějaké bude existovat pokračování. Příběhy byly vždycky uzavřené a dobře zakončené. (Pokud bych bral v potaz knihu, u které bych viděl potencionální pokračování, asi bych pokukoval po Krasojezdkyni a to jen proto, že konec sice řekne, co se stane, ale jistota taková být nemusí. :)) Po přečtení Než jsem tě poznala jsem nějak nepochopil tolik popularity, kterou kniha odnesla. (A teď mě neukamenujte :D) Příběh byl napsán na jedničku, ale chybělo tam něco, z čeho bych nemohl spát a pořád chtěl číst. (Zdravím G, Flynnovou a S. Kinga. ;) :D). Ale to, co mi chybělo v prvním díle, ten druhý vynahradil a pokud se podívám zpětně a zhodnotím obě knihy, Život po tobě u mě vede. :)

A důvod spočívá v tom, že mě zaujalo téma a příběh navíc začíná akcí – znám hlavní hrdinku, znám hlavní postavy, bolesti z minulého dílu, proto jsem byl o další seznamování ochuzen a tolik mi to nevadilo. Prvních padesát stránek mi připadalo opravdu úžasně napsaných. Pak to trochu pokleslo, ale ke konci se vše vrátilo do původních kolejí. Líbí se mi, jak autorka popisovala depresi a truchlení po důležité osobě. Bylo to moc hezky napsané. Od skupinové terapie po Sama a chození do práce ve skřítkovské uniformě. Lily jsem chtěl původně korunovat jako tu nejméně sympatickou a nejvíce otravnou teen postavu, ale nakonec se taky dala snést. :)

Co se mi líbí na obou knihách (a snad bude i na té třetí), je, že se dotýkají důležitých témat a nutí člověka přemýšlet, co by dělal, kdyby byl v kůži dané postavy. Život po tobě mi dal spoustu dobrých citátů a úvah a za to dávám pět hvězdiček. V této knize jsem se s hlavní postavou více shodnul a lépe ji chápal. Série má pro mě stoupající tendenci a baví mě čím dál víc, ale i tak doufám, že autorka třetím dílem skončí a Jojo se opět vrhne na nové postavy a zápletky. :)

MOmoMO
19.09.2018 5 z 5

nebudu porovnávat s prvním dílem, protože je nepřekonatelný. Trvalo mi tak do půl knihy než jsem se do toho dostala, ale pak.. pak to bylo opravdu skvělé.. pocity se ve mě střídaly jako na houpačce. Chvíli jsem se smála, chvíli brečela a díky tomu dávám pět hvězd. Mám moc ráda, když ve mě kniha vyvolává emoce .. za mě dobré :)

Kiki22
19.09.2018 3 z 5

Čtivé to bylo, ne že ne, ale první polovina knihy byla hóódně natahovaná. Byla pro mě plná klišé, otřepaných frází i námětů - po Willově smrti se objeví jeho dcera, která dá Louise důvod vzchopit se, už jen to samo o sobě je podle mě v tomto žánru okoukané. Druhá polovina ale nabrala spád a docela mě chytla. Ovšem vztah Louisy a Sama mě až tak nebral, mnohem lepší bylo sledovat vztah jejích rodičů po matčině feministickém prozření. Kniha měla ukázat, jak člověk tápe, hledá se a hojí se po ztrátě někoho blízkého, ale tady se to prostě moc nepovedlo.

hapac
14.09.2018 4 z 5

Tak předchozí díl byl opravdu hodně, hodně romatický, ale i přesto se mi pokračovaní četlo dobře.

Nedomova.em
12.09.2018 5 z 5

Úžasná jako prvni díl.

2823
28.08.2018

Podivné, vůbec mi to nesedlo.

Jane2016
26.08.2018 2 z 5

Souhlasím s většinou komentářů.
Autorka měla zůstat u původního dílu a další nepsat.. Akorát mi to zkazilo tu příjemnou, romantickou atmosféru z předešlé knihy.

Matysek79
20.08.2018 2 z 5

Po druhé bych určitě nečetla, knihu dál svým blízkým nedoporučuji, aby si nezkazili dojem z Než jsem Tě poznala..

6839
17.08.2018 1 z 5

Vůbec mi to jako pokračování předchozí knihy nepřipadalo. Jak je tady v komentáři pode mnou přirovnání "přitažené za vlasy", ano, to si vypůjčím, neboť to tak na mě také celé opravdu působí. Tento příběh se možná neměl stávat sérií a měl být jen příběhem s nestmeleným koncem. (Bude zde ještě pokračování : třetí série - Stále jsem to já, či Sama sebou. Třeba se třetí díl vrátí zpět, když ten druhý vybočil z kolejí a ujel tak daleko.) - To by mohla být škoda nezjistit.

Katana83
16.08.2018 2 z 5

Precetla jsem ,ale po prvnim díle jsem cekala vice. Celkem me tato kniha zklamala...

hanka616
14.08.2018 2 z 5

Na tuto knihu jsem se tak těšila a pak jsem byla zklamaná. No, někdy se druhý díl prostě nepovede...

Páájinka
14.08.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Sice občas přitažené za vlasy, ale oddychovka.

pavčape
11.08.2018 2 z 5

Knížka se mi nezdá tak atraktivní jako předchozí Než jsem tě poznala... Začátek byl za mě dobrý, ale pak to bylo tak nějak o ničem... Louisa mě většinu času dost rozčilovala, o Lily ani nemluvím. Sice se její jednání proč se chovala jak se chovala nakonec vysvětlilo, ale nechápala jsem Louisinu neustálou snahu o to Lily chránit a omlouvat. Spravila to jen postava Sama a jeho kolegyně. Nakonec jsem dočetla, ale musela jsem se dost přemlouvat...

parley3
06.08.2018 2 z 5

Odpocinkove cteni bez hlubsiho kontextu. Co se tyka splneni pozadavku na prijemne cteni, davam hvezdicek vic, nicmene pokud mam hodnotit literarni prinos, tak je nulovy.

JakubiRa
06.08.2018 5 z 5

Jsem vždycky trochu skeptická k pokračování příběhů. Přesto jsem si knihu přečetla a nejsem zklamaná. Autorka vytvořila postavu, která ožila. Někomu je sympatická, jinému nesedí. Mně je velmi sympatická a ráda jsem sledovala její další osudy. První díl byl samozřejmě "silnější". Ale proč je srovnávat? Prostě Lou se snažila žít dál a vypořádávat se s dalšími životními lekcemi... pěkné oddychové čtení.

lenkavildomcova
05.08.2018 4 z 5

Nelze srovnat s prvním dílem, ale jo, bylo to hezké. Trošku se mi to táhlo.

Kizi
02.08.2018 3 z 5

Jojo Moyesová napsala pokračování ke knize Než jsem Tě poznala... První díl se stal mojí srdcovou záležitostí. Druhý díl jsem četla hned po přečtení prvního a... Kniha se četla také dobře, ale nebylo to ono... Nebyl tam ten Will, který mě pobavil každou sarkastickou hláškou. Ten druhý díl podle mne už nemusel ani vzniknout, i když je to moc pěkná oddechová knížka :).