Život po tobě

Život po tobě
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489728/bmid_zivot-po-tobe-dEo-489728.jpg 4 2945 2945

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

After You, 2015

marti7729
01.06.2018 3 z 5

Kniha se strašně dobře četla jak je u Jojo zvykem, příběh byl pěkný jako první díl, sice už to nebylo úplně ono, ale to je asi normální. Absolutně mě nenadchnul konec jakože jaký čerstvě zamilovaný člověk by toto udělal ? No nevím... Víc než celá kniha samotná by mě zajímalo prostředí z NEW YORKU. Takhle to bylo milé čtení, ale úplně o ničem..

meluzena
30.05.2018 3 z 5

Knížka ve mně zanechala podivně rozpačitý pocit. Jako by se jen tvářila naléhavě, ale byla jen jakousi nastavovanou kaší prvního dílu. Přitom ne že by se tam nic nedělo - Luisu z počáteční letargie po Willově smrti (v prvním díle) vytrhnou naléhavé události, a najednou se jí toho děje až moc - jakoby se začalo sypat všechno, kam se podívá.
Knížka chce (asi) předat moudrou myšlenku, že ať se člověku stane cokoli (špatného), je třeba jít dál a prostě žít. Čte se to rychle a má to spád, o dílčí happyendy a jobovky není nouze, k zamyšlení se nabízí spousta různě závažných témat (Jak se vyrovnat se smrtí blízkého člověka; co (ne)dělat, když se vaše náctileté dítě octne na šikmé ploše; zda se vrhnout do vztahu po hlavě a chytit příležitost za pačesy nebo si zachovat chladnou hlavu a odstup; zda je depilace nohou a podpaží symbolem patriarchálního útlaku) ...jenže pak si najednou řeknete: Není to nějaké příliš překombinované, odtržené od reality...? Těžko říct. Možná ano, možná ne. Možná si jen Luisa potřebovala prožít pořádné vzrůšo, aby se probrala k vlastnímu životu a utřídila si v hlavě, komu se věnovat a koho nechat jít. Odpověď zná jen Jojo Moyes. (Možná.)

PS. Překlad občas zadrhne jako by překladatelka dlouho žila v zahraničí a některé české předložkové vazby nebo slovní spojení prostě zapomněla ("a dveře se za ní zapráskly").

Barulinkas
23.05.2018 2 z 5

CO TO BYLO??? Jojo Moyes miluju, mám její úplně všechny knížky, ale co toto bylo? Nuda, nuda a nuda. Velké zklamání...O čem to vlastně bylo? Co se tam stalo zajímavého? Zatím teda nejslabší knížka...

Janiss_89
22.05.2018 3 z 5

Dost depresivní a částečně i nudné pokračování. Až od takové 3/4 knihy to začalo být aspoň trochu zajímavé a napínavé. Lou mi sem tam pila krev, Lily ta byla na facku nonstop, ale Sam hm ten byl fajn :)

tchiwawa
18.05.2018 4 z 5

Moc hezky pribeh , brala jsem ho spiše jako odpočinkový...

nicole1990
16.05.2018 5 z 5

strašně krásný příběh první díl byl sice lepší,ale tady se mi líbil především příběh s Lilly a vyvíjející se vztah ze Samem..... Jsem ráda,že první díl má pokračovaní škoda,že to není i zfilmované

Venny345
16.05.2018 3 z 5

Ze začátku se mi příběh moc líbil, ale postupně začal "uvadat". Čekala jsem trochu něco jiného... Autorka píše skvěle, to není výjimka ani tady u této knihy. Ale bohužel pribeh mě ke konci nenadchl.

myšpa
15.05.2018 4 z 5

Pěkná kniha, ale první díl se mi líbil více.

Věro
10.05.2018 5 z 5

Opravdu pěkný příběh ... skoro stejně dobrý, jako předcházející díl.

renda03
05.05.2018 5 z 5

Naprosto dokonalý, dojemný, radostný a velice silný příběh. Určitě bych brala i 3.díl tak se třeba někdy dočkáme. Za sebe stoprocentně doporučuji

Allla9
03.05.2018 5 z 5

Za mě si knížka zaslouží 5 hvězdiček. Hodně zápletek, žádná nuda. Přečetla bych si i další pokračování.

knihovniceS
28.04.2018 5 z 5

Měla jsem obavy z druhé části, ale opravdu zbytečně. Slzy střídal úsměv i napětí. Dávám 5 hvězd a těším se na další romány této autorky, no a kdyby to byl třetí díl o Luise, to by bylo nádherné, ale 3. díl zatím není ...

romca3001
28.04.2018 3 z 5

No... pořádně nevím, co si mám o této knize (respektive pokračování) myslet. První díl byl prostě "pecka". Příběh mě uchvátil od začátku až do konce. Tady mi "to něco" prostě chybělo. Pro mě to bylo oddychové čtení, které nenadchlo, ani neurazilo. Tak nějak mi přišlo to pokračování bez šťávy a děj mě také zrovna dvakrát neuchvátil. Asi jsem na základě prvního dílu čekala mnohem emotivnější příběh.

Tirisa
26.04.2018 4 z 5

Mně osobně se kniha líbila a vždy jsem se těšila, až si k ní zase budu moct sednout. 4 hvězdy jen proto, že první díl byl prostě o kousek lepší.

ditul
25.04.2018 5 z 5

Mě se příběh Lou líbil. Pěkná oddechovka plná zvratů..

JessieEx
21.04.2018 3 z 5

Pohodovka, ale vhodná spíš jen pro ty, kteří chtějí vědět, jak to s Luisou Clarkovou bylo dál. (Takže ne pro mě, neb dle svého skromného názoru si myslím, že Luise vdechla duši až herečka Emilia Clarke...) Milé, čtivé a úsměvné části střídá nuda, klišé a pocit vynucenosti. Jako pokračování fajn, jako samostatný příběh nedoporučuji. Ale ani nepovažuji za ztrátu času. Tou by bylo, snažit se ještě vymyslet pár dalších vět o této knize ;)
P.S. Záchranáři jsou vážně sexy!

Danago
19.04.2018 5 z 5

Pokračování Než jsem tě poznala . Louisa se velmi těžko vrací do života po Willově smrti. Má novou práci , je něšťastná a když se jí stane vážný úraz a zachrání ji záchranář Sam , pomalu si s ním začíná budovat přátelství . Ale jednoho dne se u jejích dveří objeví Lily – Willova šestnáctiletá dcera a Louise se opět změní život.
Myslím, že je to moc zdařilé pokračování , i když první knížce se nemůže nic vyrovnat. Přesto je to poutavé a napínavé, trochu zamilované a moc čtivé.
Mě se knížka moc líbila.

lenysek69
17.04.2018 4 z 5

Velmi dobré čtení. Taková oddychovka. Prožívala jsem to s Luisou dost intenzivně, ale závěr knihy byl opravdu skvělý.

Zlatinka.Emilly
10.04.2018 5 z 5

Zpočátku takové rozvláčněné, ale potom se mi to začalo líbit. Musela jsem si zvyknout na to, že se Louisin život otočil o 360°. Jak se zbytečně lidé trápí, když si nevysvětlí byť jen maličkost. Super, jak se Luisa se zachovala k Lily i přes její pubertální výkyvy.

ivousekk
07.04.2018 5 z 5

Parada, pecka, skvely! Docetla jsem o pul 3 rano, proste to neslo jinak. Musela jsem vedet jak to dopadne s Lilly, musela jsem vedet, jak to dopadne se Samem, proste musela. Pro me pribeh skoncil happy endem jen napul. Protoze ja bych od Sama neodjela, na to jsem z nej byla az moc paf :-) Ted jeste vedet, jak to dopadne, snad treti dil prelozi. Za mne rozhodne plny pocet hvezdicek!

UPDATE: potvrzeno z nakladatelství, že 3. díl bude v říjnu :-)