Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4327 4327

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl, 2012

ajla5
18.11.2015

Nedokážu to číst. Nebaví mě to.

Kessetra
17.11.2015 3 z 5

Nebyla to žádná veleúžasná kniha, ale tak aspoň zase něco jiného. Bylo to i docela zajímavý, jen mě zklamal závěr. Čekala jsem to trochu jinak. Chtěla jsem, aby se manžílek pomstil :)

Jitka123456789
13.11.2015

Jako dobrý, ale konec pro mě nic moc:(

šipek
10.11.2015 5 z 5

Za mě pět hvězdiček , dokonce jsem i zhlédnul filmové zpracování. Vynikající kniha od výborné spisovatelky.

Bookworm_213
09.11.2015 4 z 5

Musím se přiznat, že žánr knihy nepatří k mým nejoblíbenějším. Dlouho jsem se bránila, už jen proto, že jsem viděla dříve film a chytala jsem se za vlasy, když jsem viděla, jaký konec si autorka přichystala. Oceňuji však, jak propracovaný příběh byl. Občas jsem zpochybňovala, zda by to zrovna takhle mohou v reálu být, ale to nemění nic na tom, že jsem prostě musela pokračovat ve čtení. Autorka svou knihou ve vás vyvolává různé emoce. Litovala jsem, že jsem si nepřečetla dříve knihu, než jsem se pustila do filmu. Stejně jsem ale v jednu chvíli Nicka litovala, poté bych mu nejraději nafackovala. A co se týče postavy Amy? Co jiného říct než že si také představuji její hlavu, "jak jí rozbíjím tu krásnou lebku a vyndávám jí mozek..."

holatko77
04.11.2015 4 z 5

Poutavý příběh, jen pointa byla zjevná dost brzy. Následný obrat mě nepotěšil, čekala jsem, že hlavní hrdina bude silnější osobnost. Místy trochu moc překombinované, ale i tak rozhodně doporučuji, je to velmi strhující a dobře napsané.

rarášek
04.11.2015 4 z 5

Zajímavý příběh a zajímavý konec. Vyšinutá Amy a oběť Nick. Nemám nic, co bych k tomu ještě dodala :)

klikas
29.10.2015 4 z 5

Wow, na to, že to napsala ženská...!???
P.S. Za tohle by mně hrdinka románu zničila !!! ?

Super introspektiva hlavně do vztahu muž a žena ale i dalších vztahů...

zuzkailleova
29.10.2015 4 z 5

Nejlépe celou knihu vyjádřím asi takhle - áááááá!
Ze začátku jsem si říkala, že je to prostě nějaká detektivka. Ale ono to teda vůbec není prosté. Začátek jsem četla neuvěřitelně dlouho, ne, že by mě to nebavilo, ale nějak jsem si na to neuměla najít čas. Po zvratu v první polovině jsem si ten čas velmi ráda našla! A tak jsem zbytek přelouskala asi za dva dny. Četla jsem to opravdu jedním dechem, kniha mě dokázala naprosto pohltit. Nechápu, jak tohle mohla autorka vymyslet a tleskám jí. Ani v nejmenším, a to si na svou fantazii nemohu nijak zvlášť stěžovat, bych tenhle konec nečekala.
Jediné, co se mi na knížce tolik nelíbí, jsou vulgarismy. Ano, ano, asi to dodá autentičnosti, ale já, jakožto celkem malá holka, jsem se u něčeho až červenala :)

janina.kub
22.10.2015 4 z 5

nespím a přemýšlím
autorko, ty jedna manipulativní potvoro - můj mozek makal a stále ještě maká! tak jak jsi chtěla, že?!

Kverulant
21.10.2015 4 z 5

Autorka umí dobře zacházet s očekáváním čtenáře a díky tomu vás čeká opravdu nepředvídatelný příběh. Vedle detektivního příběhu zároveň slušná pitva médií, jejichž reakce musí manžel neustále řešit a svěží psychologická sonda do instituce šťastného manželství - co si víc přát.

petra3242
12.10.2015 5 z 5

Zdá se, že to bude stejné jako s filmem, napřed nuda, ale pak vám to nedovolí vstát od televize... Ta ženská je geniální a šílená zároveň. A její manžel je srab.... Film byl super a knihu si také ráda přečtu.

Eigis
08.10.2015 4 z 5

Prvních cca. 40% knihy bylo vcelku utrpení, děj byl nezajímavý, zbytečně rozvleklý a postrádal napětí do té míry, že jsem měl chuť s touhle knihou praštit. Na konce třetí části to, ale začalo být konečně zajímavé, příběh dostal spád a začal jsem být čím dál zvědavější jak to dopadne. Nakonec se z toho vyklubala velice příjemná záležitost a nebýt dlouhého rozjezdu byla byla by to výborná kniha, takhle je pouze dobrá.

janicka12362
06.10.2015

Je dobra,ale take mi trvalo nez sem se zacetla,u me ,ale vedou temne kouty od teze autorky.

HoneyMM
05.10.2015 3 z 5

Těžko se mi knížku hodnotí, protože jsem prvně viděla film a až potom četla knížku... Počtení to nebylo špatné, ale trvalo mi než jsem se do knížky začetla. Nejvíc mě bavily části napsané Amy, ty Nickovi nic moc... Přece jen jsem, ale čekala nějaký konec a uzavření toho všeho. Takhle mám pocit, že jsem knížku ještě nedočetla...

Hyjoska
30.09.2015 4 z 5

Velice zajímavá kniha, autorka si pohrává se čtenářem, takže zezačátku opravdu neví, na čí straně stát a kdo je v jejich manželství ten psychopat, zejména díky střídání Nickova a Amyina úhlu pohledu. Je neuvěřitelné, jak normálně se může navenek projevovat takhle nemocná osoba a přitom být schopná i vraždy. Konec mi připadal trošku přitažený za vlasy, ale nevadil mi.

midlajs
28.09.2015 3 z 5

Nemam rada knihky s razitkem bestseller. Ale kdyz jsem slysela jaky je to trhak, zase jsem neodolala. Delalo mi to problemy, ale jakmile jsem se prokousala do pulky, tak uz to bylo docela zajimave. Ten konec mi prisel nezazivnej. Takze za me jako vzdy...bestseller...ne vzdy je to neco extra.

fifejda
28.09.2015 4 z 5

Audiokniha s Janou Strykovou a Janem Zadražilem byla pro mne nevšedním zážitkem. Jedna hvězdička patří jejich mistrnému podání.

Aaron Lewis
28.09.2015 5 z 5

Tak to byl teda nářez, až na ten konec, ten už byl na mě moc... Je vůbec možný takhle fungovat? Asi jo, ale jenom v Americe:).

Matkaknihomolka
26.09.2015 4 z 5

Doporučuji prvně přečíst knihu a až pak se dívat na film, který byl pro mě stejně zklamáním.
Kniha je velice napínavá a poutavá, rozhodně není nudná a čte se velice dobře.