Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221485/bmid_zmizela-221485.jpg 4 4327 4327

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání však může vražedně klamat… Amy Elliottová Dunneová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick Dunne, její muž, je po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Kriminální psychologický román americké spisovatelky Gillian Flynnové se brzy po svém vydání v roce 2012 stal doslova literární senzací, kultovní knihou a fenoménem – dodnes figuruje v první desítce žebříčku bestsellerů New York Times, v USA byl nejprodávanějším thrillerem roku, vyšel ve 29 jazycích a 42 zemích, byl zařazen do užší nominace na prestižní Orange Prize… a oslovil pochopitelně i filmové tvůrce: režie adaptace – k níž scénář napsala sama Flynnová – se ujal David Fincher (Klub rváčů, Sedm, Muži, kteří nenávidí ženy), hlavních rolí Rosamund Pike a Ben Affleck.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl, 2012

novina
03.03.2020 4 z 5

Mě na konci úplně naštvalo, jak se Nick zachoval, zase ze sebe udělal blbce. Amy opět vyhrála.

hana.hanigerova
01.03.2020 5 z 5

Tak tahle dokonalá kniha byla tak šílená, až mě donutila k tomu, že:

1. Jsem si musela přečíst jak to dopadne, protože jsem už v polovině šílela a bála se.
2. Mi bylo podruhé v životě u knihy fyzicky zle (poprvé u Příběhu služebnice).
3. Jsem ji nedokázala číst před spaním.
4. No vlastně jsem ji nedokázala číst skoro při žádné příležitosti, kromě cesty MHD, takže jsem za únor přečetla pouhé dvě knihy.

Vážně jsem tak skvěle propracovanou psychologii postav dlouho nečetla. A hlavně jsem v poslední době nenarazila na příběh s tak šíleným vyústěním. Bylo mi vyloženě úzko z toho, jak mohou některé příběhy dopadnout. Teď si budu muset dát od thrillerů nějakou dobu "voraz", protože už bych to asi psychicky nemusela zvládnout.

Vřele všem doporučuji. Tady nebudete od začátku do cca poloviny vůbec tušit, na jakou stranu se přiklonit. Jednou vám bude jasně sympatický ten, na další stránce se to zase otočí o 180 stupňů. Až konečně dojdete do chvíle, kdy už je vše jasné, jen není vůbec jasné, jak celá situace dopadne.

evacerna18
29.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha se skvěle propracovanou psychologií hlavních postav, navíc s překvapivým zvratem a výborným koncem. Jde vidět, že se autorka snažila vše promyslet do nejmenšího detailu. Přišla se zajímavou zápletkou, dala si záležet, aby z knihy dýchala úžasně stísněná atmosféra a nechala čtenáře dokonale nahlédnout do mysli sociopata. Pro mne jedna z nejlepších knih, co v poslední době vyšla.

Mensa627
22.02.2020 3 z 5

Super atmosféra. Bavila jsem se.

Nikusha
21.02.2020 5 z 5

Po chvilce čtení mi došlo, že jsem ten film viděla, ale strašně dávno. Určitě lepší kniha než filmové zpracování.

TereVy
20.02.2020 4 z 5

Viděla jsem i film, knížka ale samozřejmě lepší ... líbilo se

Lol_so_weird
16.02.2020

Bohužel knihu nemůžu hodnotit, absolutně vůbec mně nezaujala, i když jsem se hodně snažila knize dát šanci. Nicméně na 172 stránce, kdy mně kniha stále nezaujala jsem ji zavřela a tudíž nemůžu dát ani jednu hvězdičku. Za mně velké zklamání

jana1976
30.01.2020 4 z 5

Nejdřív mě konec zklamal, ale po chvíli přemýšlení jsem usoudila, že vlastně to je ta pravá tečka. Tak to mělo být... To pravé psycho...

maximus13
27.01.2020 3 z 5

Zhruba do poloviny knihy neměl námět chybu. Poté, když dostala (osobnost samotné) Amy více prostoru začala mi být vyloženě nesympatická. Je sebestředná, všichni jí ubližují, myslí si, že jako jediná na světě to má těžké, její EGO je veliké, jako kdyby byla ředitelkou zeměkoule... Pořád nepříjemně kňourá a za všechno obviňuje pouze ty druhé. Dočteno do konce, ale poslední třetinu jsem dal vyloženě na zapřenou, abych dočetl.

viki77
26.01.2020 5 z 5

Napínavý čtivý a u konce překvapivý Thriller

KristínaKap
10.01.2020 5 z 5

Strhující a překvapivé. Měla jsem štěstí číst v originále a dřív než byl natočen film, každý překvapivý moment jsem si užila.

Polinka92
06.01.2020 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Zprvu jsem předpokládala, že to skončí úplně jinak, jak tomu nasvědčují zápisy v deníku manželky. Ale obrat byl vskutku originální. Napínavé a čtivé. Morbidně komediální.
Osobně bych spíše pojmenovala: "V zajetí psychopata"

vikyna9
16.12.2019 3 z 5

Po přečtení Skvrny, která snad neměla ani vyjít, jsem dala spisovatele šanci. Jako kdyby to psal někdo jiný. Zajímavé téma, dobrý děj, i když občas to bylo takové vleklé. Touto knihou si u mě trochu napravila reputaci Možná někdy přečtu i ostatní. Možná.

Bakana
15.12.2019 5 z 5

Skvěle napsaný psychologický thriller. Člověk neví, čemu má věřit a kdo je ten dobrý a kdo zlý, až v druhé části knihy se ukazuje, kde vlastně leží pravda.

Anet2106
11.12.2019 5 z 5

Super napsaná a napínavá kniha. Takový konec jsem opravdu nečekala.

Léňa98
20.11.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, byla plná napětí a překvapení, ale také bylo dost věcí, které byli už dávno jasné. Jsem ráda, že jsem nejdříve četla knihu a až poté viděla film. Ale přeci jen mi v knize něco chybělo.

Tetipu
18.11.2019 5 z 5

Perfektní kniha plná napětí. Už dlouho jsem nebyla tak překvapená. Četla se mi jedním dechem. I audioknihu si ráda poslechnu, a film byl taky perfektní.

ApolenkaS
11.11.2019 4 z 5

Vleklo se to.... První část jsem se nutila číst, ale když jsem začala tušit, jak se věci mají, tak jsem byla zvědavá, jestli jsem to odhadla správně. Závěr mě překvapil.

Pajina68
11.11.2019 4 z 5

Kniha nebyla špatná, docházelo neustále k nečekaným zvratům, ale z konce jsem byla taková rozpačitá.

Papaj
03.11.2019 5 z 5

Dechberouci psychothriler... Dlouho ve mne zanechal silný zážitek. Nečekané zvraty.
Všem sem ho doporučila.