Zrádné srdce

Zrádné srdce
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547267/bmid_zradne-srdce.jpg 4 1384 1384

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Heart of Betrayal, 2015

Ivuska.09
26.08.2019 3 z 5

I když jsem měla trochu obavy, jestli mě bude druhý díl bavit, tak mohu říct, že byl dobrý. Akce, napětí, některé scény sice trochu rozvláčné, ale dějově byl příběh fajn. Pohodovka na prázdniny.

baruska6061
18.08.2019 5 z 5

Wow! Nemám slov, myslela jsem, že po přečtení 1.dílu mě již nic nepřekvapí, ale mýlila jsem se. Napínavý a dechberoucí děj se postaral o to, že jsem knihu přečetla jedním dechem za den a kousek. Těším se na 3.díl

any37
16.08.2019 3 z 5

Takže tak … druhý díl byl horší než první. Lia mi začínala lézt na nervy s tou svojí nerozhodností, a až na těch posledních deset stránek tam nebyla žádná akce a napětí jako v Polibku. Za mě solidní průměr.

parvitas
14.08.2019 5 z 5

Princezná Lia a princ Rafe sú väzňami v krajine, ktorá neberie zajatcov. Miestny vládca ich chce využiť pre svoje ciele. Obaja vedia klamať a na niektoré klamstvá nie je dosť času, ale majú spojencov. A príbeh je jednoducho ucelenejší ako prvý diel. Možno je to tým, že sa tak zbesilo nenaháňajú krajinou, je to skrátka komornejšie a viac sa dozvedáme o Vende, jej histórii, obyvateľoch a trochu viac aj o legende. Z postáv ma najviac zaujal Kaden, on je snáď odsúdený byť ani nie tak tretím, ako skôr štvrtým kolesom a je mi ho preto ľúto, že už nie je iba zabijakom, je ľudský a zamilovaný a jeho minulosť sa trochu poodhalila.

Tento diel bol úplne iný a prekvapivo dobrý. Temnejší a drsnejší, ako by som od YA očakávala. Kto je dobrý a kto zlý, kto hrá akú hru a kto klame lepšie sa ukáže časom a musím povedať, že máloktorá druhá časť trilógie je lepšia od prvej časti.

Jo a miláčik Kaden vyzeral, že má šancu... :D

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Popis života ve Vendě mě naprosto uchvátil. Nebyl dokonalý, ani nijak zvlášť hezký, snadný nebo vysněný. Takový život je sice krutý, ale líp se mi do něj vžilo než, když je život samá výhra, zelená travička, duha atd. Krutý život je totiž mnohem reálnější než ten vysněný.

Lenny.Wolf
13.08.2019 4 z 5

Většinou jsou ty druhé díly v sériích výplňové, ale tentokrát mi to nepřišlo. Pro mě to bylo mnohem čtivější a napínavější než první díl.

Lucie.H
04.08.2019 3 z 5

Bohužel tato kniha mě velmi zklamala místy mi přišla velmi nudná, a dočetla jsem jí z nutnosti. Stále uvažuji nad koupí posledního dílu.

Mysias
25.07.2019 5 z 5

Slyšela jsem, že druhý díl je jen plytkým vyplněním mezi prvním a rozsáhlým třetím. Tak to teda fakt není!!! Sice mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak má kniha neuvěřitelný spád, akci, napětí... Za mne lepší než ta první. Opět pokračování úžasné pohádky a vůbec se mi nechce přemýšlet, jestli by se opravdu něco takhle mohlo stát nebo ne.

Svica
24.07.2019 5 z 5

Stejně jako u prvního dílu. Kniha se četla dobře a rychle a až na nějaké zdlouhavější pasáže byla opět výborná. Konec je strašně nečekaný takže si hned vemte k ruce třetí díl.

Per-quiee
21.07.2019 4 z 5

Konec byl nečekaný (možná i trošku urychlený vzhledem ke zbytku knihy). Druhý díl o * slabší než první.

4129
17.07.2019 3 z 5

Tento díl byl zdlouhavější. To ale jen kvůli tomu, že hlavní hrdinka byla v zajetí a tak se hlavně intřikarilo. Co ale zamrzí je dokonalost Rafa. Ano. Je dobře že se za ní vydal. Ale přijde mi až jednostranně dokonalý, což mě zklamalo. Zkrátka a jednoduše, je placatý. To mě ozhodně více bavila zkupinka vrahů z cesty do Vendy. (Kaden, atd...) Co musím ale ocenit je samotná Venda. Zvyky jsou zajímavé a některé i takové, které by měli být v dnešní době. Také se mi líbí jejich rozdělení obyvatel. Celkově mi Venda přirostla k srdci a tak jsem s knihou zpokojená.

Luna2104
09.07.2019 5 z 5

Takový konec jsem nečekla. je to opravdu moc povedené

Magdyla.8
05.07.2019 3 z 5

Druhý díl byl více politický a na vysvětlování, ale tak to už u těchto dílů bývá. Sice láska mezi Liou a Rafem mi přijde popsána dost povrchově a věřím, že jejich vztah utrpěl velké trhliny, které se již nenapraví. I tak mě příběh nezklamal, konec byl více než napjatý. Nemůžu se dočkat, jak tohle všechno skončí.

sd1992
02.07.2019 4 z 5

Parádní začátek, nudný střed a luxusní závěr... jako na konci to autorka tak vybombila, že jsem četla jak posedlá :-D takže na poslední díl se těším mnohem víc než na druhý... první díl nebyl špatný, ale do vesmíru mě nevystřelil... druhý už mě poslal na cestu a předpokládám, že třetí a poslední díl už mě tam totálně vypálí :D Jsem hrozně zvědavá, kam se dostane Lia, Rafe i Kaden… a jestli tam bude další zmínka o Pauline a Mikaelovi!!

kajusjoch
26.06.2019 5 z 5

Další skvělá díl! Oproti prvnímu jsem byla zvědavější, jak se bude příběh rozvíjet a jak se bude Lia a ostatní ve Vendě chovat. Kniha mě bavila celá, děj se hezky rozvíjel.
Teď jen nevím, jestli chci, aby byla Lia s Rafem nebo Kadenem. Kaden je asi trochu zajímavější.
Určitě doporučuji! :)

ivousekk
20.06.2019 5 z 5

Výborné pokračování. Opět napínavé jak kšandy a plné nečekaných zvratů. Autorka dokáže skvěle zachytit atmoféru, vykreslit napětí. Při čtení vše okolo ustoupí do pozadí a jako bych sama byla zajatkyní ve Vendě :-)
Jen se pořád nemůžu rozhodnout, zda jsem tým Kaden nebo Rafe. Oba mají něco do sebe.
Jdu hned na závěrečný díl.

makik111
13.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Napínavá a nepředvídatelná. Rozhodně doporučuji. Čte se sama.

Karola050716
10.06.2019 3 z 5

Druhý díl série mě bavil, ale úplně mě nestrhl, hra na kdo je kdo z jedničky mě asi bavila víc.

Peetullka
07.06.2019 4 z 5

I druhý díl Letopisů je čtivý, plná zvratů a napětí. Líbí se mi, že Lia není přelétavá od jednoho k druhému. A konec? Uf!

Jo a fandím Kadenovi! Rafe mě totiž moc nezaujal.. no uvidíme co bude dál.
#teamZabiják

Saryinka
02.06.2019 3 z 5

Tuto knihu můžu ohodnotit třemi slovy. Nuda, jízda, průšvih.

Nuda - všechny ty popisy okolí a nezáživných kapitol.

Jízda - no asi posledních 40 stránek to opravdu stálo za to. A konečně přišel i nějaký zvrat.

Průšvih - celá hlavní hrdinka a její chování je průšvih. Nevím, jestli mě někdy v historii knih někdo tak štval jako ona. Vůbec si nic z toho, co pro ni dělali druzí, nezasloužila.

A vážně bylo zapotřebí na každou 4. stránku vecpat nějakou modlitbu?

Nikdy víc...