Komentáře: 10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze (říjen) (51)
Přidat komentář
Mám takový dojem, že se v říjnu opakují knihy ze září, protože se čtenáři inspirovali v zářijovém seznamu a vrhli se právě na ty knihy.
Já jsem v říjnu četla Zapomenuté dítě od C.Link a stále dočítám 4. díl Válečnikova kronika- Excalibur od B. Cornwell.
U mě byl říjen hodně ve znamení oddechovek a dětských knih, přesně kvůli jejich zklidňujícímu účinku. Divný brach strach - jednohubka pro děti na 10 minut se mě drží ještě teď a ač dospělá, musím si ji koupit! Potom Země příběhu od autora známého ze seriálu pro teenagery Glee, taktéž paráda pro už trošku starší děti a taky young adultovka První konec - podle mě nedoceněná, obálkou možná špatně zaškatulkovaná kniha. Z tohoto výběru jsem četla nového "Harryho" a zklamaná jsem nebyla. Beru to jako dodatek k sérii ne "8". díl.
Sirotčinec slečny Peregrinové jsem četla a dost mě ta kniha zkalama. Na to jak zajímavé a netypické téma to je, to bylo slabé. Čekala jsem od toho víc. Přišlo mi, že to bylo úplně zmrvená kniha a ani jsem potom neměla chuť číst další díl.
Tak Zlodějku knih mám přečtenou a zanechala ve mě silný zážitek, Dívku ve vlaku jsem si koupila do porodnice, aby mi lépe utekl čas do plánovaného porodu, ale malá přišla na svět tak rychle, že mi doteď kniha leží v knihovničce a nějak ne a ne se k ní odhodlat. Momentálně čtu Sirotčinec, byla jsem skeptická, přišlo mi, že je kolem toho moc povyku, nicméně knížka předčila mé očekávání, čtu ji s chutí a ačkoli ještě nemám dočteno mohu jen vřele doporučit :-)
Už dříve jsem četl Zlodějku knih. V říjnu jsem dočetl jen těžko zapomenutelné Čvančarovo Někomu život, někomu smrt 1941-1943, úchvatný Zweigův Svět včerejška a teď ještě dočítám rovněž skvělou věc, totiž Bod obratu od Klause Manna.
Zlodějku jsem četla loni, Sirotčinec snad ještě ten samý rok, co ho u nás v ČR prvně vydali... Na 1984 se chystám už kolik let. :)
Jinak říjen se mi moc čtenářsky nevyvedl, hlavně ve srovnání s fenomenálním zářím; stihla jsem pět tenčích knih a tři z nich nebyly nic moc. Ale Arktický vlk od Mecha se mi líbil (jen kdyby byl delší a více se zaobíral vlčí rodinou...) a stejně tak Čtvrtá kniha krve od Barkera, třebaže u té jsem se víc nasmála než bála.
Tak vyjimecne "jdu s davem" a ctu neco z aktualni desitky - Bazar zlych snu - vetsinou mam (diky dlouhemu seznamu knizek vytvorenemu diky databazi knih) s novinkami zpozdeni. Zatim prectene 3 povidky a knizka se mi libi. Precteno drive Zlodejka knih a 1984 - obe mohu doporucit. V budoucnosti se chystam na Analfabetku a asi podlehnu i Sirotcinci (kdyz uz to cetli vsichni at taky vim o co jde:) a tema me docela laka). Zvazuji Playground - od LK, se mi libily detektivky, tohle je neco jineho tak trochu vaham.
ze zveřejněných knih jsem četla sirotčinec a Zlodějku knih,ale né v říjnu.V říjnu jsem přečetla Člověk Gabril,znamenitě napsaná,chystám se na pokračování Dcery a ještě jsem stihla detektivku-Dívka se sněhem ve vlasech-strašně dobře se četla.Připojuji se k recenzi na knihu Pýthiny rady-v tom 3.díle-kdyby tam nebyl vypsán seznam postav,tak už vážně nevím kdo je kdo.No bylo to náročné čtení,aspoň pro mě
Četl jsem Asfalt od Š. Kopřivy. Ještě teď mě pronásledují noční můry. Takový pohled na 3 dimenze Nebe, Země a hlavně Peklo jsem ještě neviděl. Opravdu bych nechtěl být po smrti třeba žáruvzdornou cihlou v peci a cítit bolest jako smrtelník..
Četla jsem Analfabetku a zlodějku knih. Obě jsou naprosto úžasné, každá z jiného soudku. U analfabetky mi cukaly koutky i ve vlaku, kde jsem ji skoro celou přečetla a zlodějka mi zase místy vháněla slzy do očí a donutila mě se zamyslet. V říjnu jsem nic méně četla jiné knihy, Jiskru v popelu a lovce draků.
Sirotčinec všechny 3 díly a Musela jsem zemřít - Anita Moorjani, všechny byli skvělé ještě jsem se nedostala k recenzi.
Četla jsem Dívka ve vlaku a považuji ji za čtivou a ve srovnání s ostatními vychválenými prvotinami, za dobrou. Oceňuji styl psaní, kdy má smysl každá věta. Takže, pokud autor píše průměrně, a těch je většina, musí mít dobrý příběh. Příběh, který má hlavu a patu, je logický a zaujme. A měl by začít na začátku. Orwela jsem četla dávno a teď na jeho "anti- utopii" často vzpomínám. Co mi jen připomíná? Kinga čtu ráda, ale nemám ráda povídky. Povídky Čechova, Maupassanta, Nerudy a mnoha dalších nežijících jsou skvělé. Možná se vyvinula povídka, možná já? V říjnu jsem se vrátila jsem se po 20 letech k Dolores Claibornové (S. King) , potřebovala jsem si přečíst skutečnou knihu. Je úžasná. Kdo nezná bude překvapen, že ji napsal King. A od té doby se trápím s "vdovou". Táhne se to. Už skoro polovina knihy a děj je stále na začátku. V poslední době je to pro nové knihy typické.
Z toho výběru jsem četla jen Dívka ve vlaku. Jinak jsem četla Danielle Steel - Cesta domů, Gillian Flynová - Zmizelá a Temné kouty.
V říjnu jsem četla dvě těžké knihy - Alexijevičovou Doba z druhé ruky a Jan Horník Proč Holocaust. A do třetice další neradostná kniha od Oliny Táborské
Hlas pro vraha.
v říjnu : Muž jménem Ove ,Amnézie ,Navoněný rukáv ,Vypravěčka ,Proměněné sny , Dívka ve vlaku,Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce,Temné kouty,Němý křik,Volavka,Já jsem smrt ,Sedmilhářky.
Kromě Temných koutů,které mě opravdu nebavily se mi dost dařilo :))
Přečteno: Dívka ve vlaku (v celku dobra, ale místami me hlavní hrdinka pěkne stvala), Analgabetka (úžasný, porad jsme se smála a kroutila hlavou nad nemožností událostí), Babovky ted začínám, a Sirotcinec a Zlodejku knih na me čekají v knihovně :)
V říjnu precten třetí díl trilogie Vrani dívka - Pythiiny rady od mužů Erik Axl Sund (první díl super, druhy hrozne zamotany a třetí hrozne zdlouhavý)
Ze seznamu jsem četla šest knih. Ovšem nejvíce nadšená jsem byla z knihy Ženy, které běhaly s vlky.