Ailee Ailee komentáře u knih

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Vzpomínám si, jak jsem si Hraničářova učně zamilovala, když jsem ho poprvé kdysi dávno začala číst. Kniha je svižná a čte se prakticky sama. Měsíce tam utíkají jako nic. Postavy jsou krásně vykreslené a ten příběh! ALE! Právě to, jak rychle v Hraničářově učni utíká čas, byl důvod, proč jsem nakonec tehdy celou sérii nedočetla. Hlavní postava Will strašně rychle vyrostl a dospěl a já se s tím tehdy jako malé pískle nedokázala smířit. Tak jsem zvědavá, jak na to budu nahlížet teď! :-)

25.11.2018 5 z 5

Čarodějka z Turlinghamu Čarodějka z Turlinghamu Ellie Boswell (p)

Takové příjemně pohodové a oddechové. Já už jsem oficiálně tomuto příběhu odrostla, ale pro cílovou skupinu to je ideální čtení! Hlavní hrdinka je trošku naivní, ale je jí třináct! Co byste chtěli? Snad ještě má právo na růžové brýle. Děvčatům mezi osmi až dvanácti doporučuji!

21.11.2018 4 z 5

Taková... pěkná pohádka. Určitě nápaditá, ale na druhou stranu... "teď se mi tam hodí tohle, tak to tam mrsknu" styl. Asi bych ocenila, kdyby to Mistr trošku rozvedl. Ale to si hold budu asi muset přečíst Pána prstenů nebo Silmarilion. :-)

21.11.2018 3 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Tohle se těžko popisuje. V příběhu se vyskytuje neuvěřitelná spousta postav s jejich vlastní minulostí, záměry i pohnutkami. Díky tomu není snadné sledovat děj, ale o to lepší je, jak se vše postupně prolíná a propojuje. Spousta náznaků a jen málo skutečných odpovědí. Hlavička se pěkně zapotí. Žádná oddechovka! Doporučuju mít po ruce všechny díly, protože tvoří jednotlivý celek, na konci prvního dílu žádný konec není, děj běží dál! Buď musíte zvládnout všechno nebo nic!

12.11.2018 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Dlouho jsem věřila, že dvojka bude lepší než jednička, ale ten konec to totálně odrovnal a z původně čtyř hvězdiček mě stáhl na dvě s bídou! A to nemluvím o postavách, které nejsou uvěřitelné a chovají se naprosto nelogicky. Milostný trojúhelník je tak vyšponovaný, až to bolí. Do třetího dílu jdu čistě proto, že už jsem dalece za půlkou, tak to nechci vzdát. A přitom by mohl být příběh dobrý. Skoro skvělý, jen kdyby ty postavy a jejich chování nějakým rozumným způsobem fungovaly.

11.11.2018 2 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Kniha mě bavila, i když tento díl byl... já nevím. Něco mi chybělo. Napětí. Ano, to bude ono. Ač se blížilo velké finále, napětí jako kdyby zmizelo. Možná za to může moje momentální rozpoložení, ale nad osudem mých oblíbených postav jsem ke konci ani nebrečela, což mě mrzí. Jasně, věděla jsem, jak to s kým dopadne předem, ale i tak by mě to mělo dojmout, no ne? Zvlášť když to není zrovna happy end? Přemýšlela jsem jen o třech hvězdičkách, ale po druhém díle, který mě nadchl, asi trojce maličko přilepším.

03.11.2018 4 z 5

Podpis čtyř / The Sign of the Four Podpis čtyř / The Sign of the Four Arthur Conan Doyle

Další povedený díl Sherlocka Helmese! :-) Konec mě trošku znudil, ale zbytek byl super.

26.10.2018 4 z 5

Vládce duchů Vládce duchů Derek Meister

V tomto díle bylo pouze pár pasáží na začátku, které mě nebavily a já je přeskočila. Jednotlivé linie se pospojovaly, všechno do sebe hezky zapadlo. Jednotlivé postavy se vyostřily, jejich povahy, přání a to, co je hnalo kupředu... Nakonec jsem si knihu užila. Svým způsobem, byla uvěřitelná. Všechno v ní bylo uvěřitelné, od chování jednotlivých postav až po rozuzlení.

23.10.2018 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Skvělá kniha. První díl jsem poslouchala jako audio a neuvěřitelně mě chytla. Trošku mi sice vadilo chování pár postav, ale aspoň to bylo pestré. Bez dalších dílů se neobejdu, protože chci znát všechna tajemství, která byla v prvním naznačena. Takový... hodně dlouhý prolog! :-D Jen mi přišlo, že v ději nebyl až tak dobře uveden důvod, proč vlastně Lucas tak urputně chce najít Fomalhivana. Kdyby to nebylo naznačené v anotaci, asi bych trochu nad jeho důvody váhala.

20.10.2018 5 z 5

Vymítač duchů Vymítač duchů Derek Meister

Asi o ždibec lepší než první díl. Linky se nám pomaličku propojují, napětí stoupá. I tak jsem se neubránila zlozvyku, který mě naučil první díl, a sem tam ty nejnudnější ukecané pasáže popisující zbytečnosti přeskočila. A protože to končí přímo uprostřed akce... i na třetí díl dojde.

17.10.2018 3 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Mé první knižní setkání se Sherlockem v knižní podobě poté, co jsem viděla dvě různě filmové adaptace. A bylo to skvělé! Už filmy si mě získaly a kniha? Kniha je snad ještě lepší. Uznávám, "přečteno" jako audiokniha, ale to na kvalitě neubírá.

Ač jsem přišla o mnohá překvapení znalostí jiných "variant" příběhu, rozhodně mi nevadí, že jsem filmy viděla dříve. Naopak je zajímavé sledovat, jak si scénáristi poradili, aby jim střípky příběhu vyhovovaly do jejich verze. Například německý nápis RACHE na stěně. Ve filmu jsem se setkala s tím, že to ve skutečnosti mělo být jméno Rachel, které bylo heslem k mobilu (v jedné z soudobých filmových adaptací), zatímco v originálu znamená to, co znamená. Německy "pomsta".

Určitě budu v Doylově dílu pokračovat! :-)

17.10.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Chtěla jsem zkusit něco nového, ale bohužel jsem se těžce netrefila. Tahle kniha mi vůbec nic neřekla. Nemluvě o tom, že je v rozporu s mou vlastní filozofií. Možná, že knihy, které čtu obvykle jsou mnohem více "bezduché", ale aspoň mě baví. A to je to, co u nich hledám. Ale pokud někdo chce hloubat nad tajy vesmíru a lásky? Proč ne?

15.10.2018 1 z 5

Lovec duchů Lovec duchů Derek Meister

Kniha není tak špatná, abych jí nemohla dát tři hvězdy, ale protože bych tím křivdila knihám, kterým jsem jen tři hvězdy už dala, musí se spokojit pouze s dvěma.

Příběh by nebyl špatný, i když jsem čekala něco trochu jiného, kdyby tam nebylo sto stran zbytečností, kvůli kterým se vlekl. Hlavní děj se točil kolem Iana a ten byl v pořádku. Co mi však vadilo, byly další vedlejší linky, jejichž význam pro celek z prvního dílu vůbec neznáme, a které byly vyprávěné zbytečně rozvlekle a detailně. Od třetiny knihy jsem v nich začala přeskakovat některé odstavce, a ke konci již celé stránky. Vždy jsem si přečetla jednu dvě věty, abych byl v obraze, ale to je vše. A to je pro knihu špatná vizitka. Nevím, jestli se do druhého dílu vůbec pustím, protože tohle mě prostě nebavilo.

10.10.2018 2 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Hm... trochu zvláštní kniha. Ne špatná. Jen zvláštní. Bohužel mi hrozně vadilo opakování slov jako "Má modré, modré, modré oči", kdykoliv chtěla autorka něco zdůraznit. A začátkem bylo třeba se trochu prokousat. Taky jsem měla zmatek v tom, jakou posloupnost měly věci z Jullietiny minulosti. Občas mi přišlo, že si tím není jistá ani autorka. Plus mi neseděla Jullietina zamilovanost do kluka, kterého potkala někdy v osmi, a následná jejich posedlost jeden druhým, kvůli které se na sebe furt vrhali. Ale když tohle všechno zkousnete, vyjde vám z toho vcelku pěkný příběh. Respektive pěkný začátek příběhu, který slibuje akční napínavé pokračování. No tak se necháme překvapit.

05.10.2018 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Je to mnou a mojí ne zrovna pozitivní náladou v posledních dnech, nebo tomu konci něco chybělo? když já si nemůžu pomoc! Jsem na ty epické, do poslední chvíle napínavé konce, ale tenhle tak nějak vyšuměl do ztracena. Neříkám, že byl špatný. Vzhledem k celému ději byl... přesný. A postavy jsem si zamilovala, ale chyběla tomu závěrečná jiskra. Ale celkově jsem si čtení užila. Nikolaj je prostě Nikolaj a ano, Temnyj je... pořád svým způsobem můj favorit, i když jsem mu výhru nepřála. Je to divné? Možná. Každopádně to je skvěle vytvořená postava. Ne tak typický záporák.

29.09.2018 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Hm... musím říct, že si nejsem úplně jistá, co si mám o této knize vlastně myslet. Je dobrá, nápaditá a skvěle se čte. Ale co ta zamotaná zápletka? Podaří se autorce v posledním díle všechna vlákna správně pospojovat, nebo z toho bude jen překombinovaný mišmaš? No jsem na to zvědavá! Rozhodně mě konec hodně zajímá!

23.09.2018 4 z 5

Upíří kníže Upíří kníže Darren Shan (p)

Rychle, akční, napínavé a přečtené za necelé tři hodiny! Smutný konec vystřídal vtipný závět. Líbí se mi, jak se Darren vyvíjí. Alespoň duševně, když tělesně se chudák trochu "zasek"

23.09.2018 5 z 5

Zkoušky smrti Zkoušky smrti Darren O'Shaughnessy

Díky zkouškám, které musí Darren podstoupit je děj toho dílu akční už od začátku, i když uznávám, že ne moc napínavý. Jako kdyby ty zkoušky byly jen takový čajíček. Za to ten konec! I když si pamatuji, co se má stát, stejně jsem si nemohla pomoct, abych tiše nezuřila. A ano, otevřený konec přímo v tom nejnapínavějším mě donutil okamžitě sáhnout po dalším díle, který jsem zhltla během tří hodin!

22.09.2018 5 z 5

Dech smrti Dech smrti Åsa Larsson

Zpočátku měla série švih, ale zdá se mi, že pomalu umdlévá. V tomto díle se vlastně prakticky nic nestalo. A už mě dost začíná iritovat, jak se v příběhu musí v jednom kuse s někým hádat, jen aby bylo o čem psát. Ale snad je to jen klid před bouří. Do konce zbývají přeci jen poslendí tři díly!

19.09.2018 3 z 5

Upíří hora Upíří hora Darren Shan (p)

Ne příliš akční, ale rozhodně zajímavý. Díky tomu, jaká je to jednohubka, se to rychle čte a hned je konec, takže výjimečně mi to ani nevadilo. Normálně nemám ráda, když příběh časově moc "poskakuje", takže fakt, že mezi předešlým a tímto dílem uběhlo šest let, by mi za normálních okolností vadilo, ale protože Darren nestárne tak rychle, ani to nevnímám. Tak nějak to zrovna k tomuto příběhu patří.

15.09.2018 4 z 5