AlistairReuyter AlistairReuyter komentáře u knih

Barvy empatie Barvy empatie Anina Perpello (p)

Komentář bez spoilerů:
Velmi chytlavý a čtivý příběh, zasazen do zajímavého alternativního světa (trochu ponuřejšího, než je ten náš), plného skrytých nadpřirozených bytostí.
Pozvolný začátek dobře nastolí město i prostředí a zejména hlavní aktéry, se kterými jsem se velmi rychle scítil, ač občas s úsměvem a konstatováním k hlavní hrdince: "No jo, je ti teprve osmnáct let". Ale postavy jsou psané dobře a výstižně k věku i situaci. Rozčiloval jsem se nad nimi, smál jsem se s nimi, fandil jsem jim, jak se ostatně u správné knížky patří.
Od druhé poloviny už pak děj nabírá na obrátkách a napětí stoupá, a finále mi nedovolilo knihu odložit, dokud jsem ji nedočetl. Těším se na pokračování a co bude se všemi třemi mými oblíbenci dál. Celý svět je krásný mix ponurého, zkorumpovaného mafiánského prostředí a fantasy světa plného boje dobra proti zlu.
Na autorčinu prvotinu 5/5; objektivně pak spíš 4,5/5.

Spoilerovský komentář:
Oblíbil jsem si sice všechny tři, jak Selenu, Majkyho tak Kaye, ale musím říct že prastarý upír mi k srdci přirostl nejvíce, byť paradoxně je tato část příběhu spíše o jeho kamarádech než o něm. Ale jeho klidný a stoický přístup mě vždy velmi těšil a bavil.
Zároveň mě trochu dopálilo finále, kde sice aktuální situace byly zažehnány, nicméně na vyřešení téměř všech problémů si očividně musíme počkat do dvojky. Rozhodně mě ale i celkově svět Okarwinu zaujal a s radostí bych si četl více příběhů z tohoto prostředí, ať už se odehrávají kdekoliv.

20.06.2024 4 z 5